reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania po straconej ciąży

Na czczo
glukoza 103
insulina 12,6
- 1h po posiłku
glukoza158
insulina 55,1
- 2h po posiłku
glukoza 120
insulina 46,3

Dziewczyny moje ostatnie wyniki. Myslicie ze dobre czy moze cos nie tak?? Czekam na wizyte, ale moze ktos, zwlaszcza Celta:) orientuje się i mogl by mi troszke naswietlic temat.

Buziaki

Jak dla mnie wszystko w normie ;-)


Hiperglikemia - za wysoki poziom glukozy we krwi

Może być zdiagnozowana jedynie w stosunku do czasu mijającego od spożytego posiłku i wykluczeniu błędnego wpływu różnego rodzaju substancji (szczególnie kofeiny, sterydów, estrogenów, indometacyny, doustnej antykoncepcji, litu, fenytoiny, furosemidu, tiazydów, tryoksyny).Niegdyś diagnozowano cukrzycę na podstawie pomiarów glukozy na czczo. Wartości większe od 140 mg/dl (7.8 mmol/l) i w 2 godziny po obciążeniu glukozą większe od 200 mg/dl (11.1 mmol/l) świadczyły o cukrzycy. W 1997 roku kryteria diagnostyczne zostały zweryfikowane i obecnie uważa się że:


Objawy cukrzycy i zawartość glukozy w przypadkowej próbce krwi większy od 200 mg/dl (11.1 mmol/L)


Oznaczenie na czczo poziomu glukozy i wyniki większe od 126 mg /dL (7.0 mmol/L)


Poziom glukozy równy lub większy od 200 mg/dL w 2 godziny po doustnym obciążeniu 75 gramami glukozy.

Spełnienie co najmniej jednego z powyższych kryteriów przynajmniej raz świadczy o hiperglikemii. Kryteria te stosuje się do każdej grupy wiekowej. Oznacza to iż klasyczny test tolerancji glukozy jest metodą przestarzałą i nie jest niezbędny do zdiagnozowania stanów nietolerancji glukozy lub cukrzycy.

Diagnostyka cukrzycy ciężarnych odbywa się w nieco inny sposób. Test przesiewowy przeprowadza się miedzy 24 a 28 tygodniem ciąży. Pomiary stężenia glukozy przeprowadza się w godzinę po podaniu 50 gramów glukozy. Jeżeli poziom glukozy wynosi więcej niż 140 mg/dL wówczas należy wykonać ponowne oznaczenie po podaniu doustnym 100 gramów glukozy
 
reklama
Agaawa
" A ze staraczkowych rzeczy - mam dola i czuje sie nic nie warta. Żadnych objawow w tym cyklu. Prawie pewna jestem na 99% ze sie nie udało. Znowu. Powoli sobie myśle, ze dzieci nie sa mi pisane. I optymizm lekarza tego nie zmieni. A niestety seks dla mnie przestał być jakakolwiek przyjemnością. Juz nie. Straszne, co to ze mną sie porobilo."
Kurczę, jakbym o sobie czytała. Objawów zero, poczucie własnej wartości: minus nieskończoność i dobija mnie przymus bobosexów. Pracuję do późna, czasem padam na nos, a tu się jeszcze trzeba zmobilizować choć jest pierwsza w nocy albo później, jak zadanie do wykonania. Masakra... Ale przynajmniej wiesz, że inni też tak mają ;-)
 
Dzięki Mika ale ja ze względu na wiek nie mam czasu na sentymenty, każdy cykl musi być na maxa wykorzystany. :tak: Czekam na Twoje dobre wieści :tak: I potwierdzenie tego na co czekamy :-)
A ja tradycyjnie wsłu****ę się w siebie i pewnie na dniach zacznę mieć urojenia :baffled::-D masakra. Czy betę już można robić dziesięć dni po potencjalnym zapłodnieniu? Czeka mnie bardzo ciężki czwartek i piątek. Wolałabym nie musieć iść do pracy... Marzenia :happy:
 
Hej dziewczynki! Mam do Was pytanie. Moja przyjaciółka bardzo stara sie o dzidziusia. W niedziele tydzień temu miała zastrzyk z pregnylu. Gin kazała im się przytulać po 24h od zastrzyku. Dla pewności poszła jeszcze we wt na usg żeby sprawdzić czy zastrzyk zadziałał i czy była owulacja. Wygląda na to że była. Powiedzcie mi, jeśli załóżmy że zaszła w ciążę, to kiedy testy ciążowe będą pokazywały 2 kreski? Ona słyszała, że przy pregnylu 2 kreski mogą pokazać się od razu, co nie oznacza że jest w ciąży, ale kiedy te 2 kreski już na pewno można uznać za ciążę?
 
Cześć z rana

Maku, rozumiem... Ciekawe dlaczego faza lutealna była taka krótka.. Cóż nie obrażaj się może jednak na temperaturę, co? To + śluz naprawdę bardzo pomagają określić przybliżony czas owulacji. Zresztą wierzę w to, że kiedy nabierze się już doświadczenia i te pomiary trwają kilka cykli, ten moment owulacji można obczaić z dużą dokładnością. Także mierz temp. a ja trzymam kciuki za Wasze starania w tym cyklu.
Elka działaj, działaj! Życzę Wam powodzenia - trzeba wierzyć, że się uda, trzymam mocno kciuki!
eska ja dziś w 42dc :-), bosko co nie? Kurcze dziś rano ubierając się miałam wrażenie, że piersi mam sporo większe. No nic, poczekamy jeszcze 10 dni. Wtedy będę 21 dni po owulacji (jakoś coś koło tego) i jeśli @ nadal nie będzie trzasnę teścik. Jezu... Obym nie dała się ponieść fantazji.
ewikewik, ściskam Cię mocno.. Ja wiem, że wiek, ale nie rób niczego na siłę. Ja wierzę w blokadę w głowie, w sensie, że "coś" przeszkadza zapłodnieniu kiedy człowiek ciągle i ciągle stara się nijako mechanicznie. Jak to mówisz bobosexy - to brzmi strasznie, naprawdę. Trzymam kciuki, żeby udało się jakoś wyluzować. Nie wiem jak, ale Ty może wiesz, w końcu znasz siebie nie od dziś :blink:. Co do bety, ja zeszłym razem robiłam właśnie koło 10-11 dnia po owulacji. I wyszła, mała ale jednak była. Choć teraz z tej perspektywy chyba bym się powstrzymała od jej robienia. Ale teraz to mówię, a wtedy poleciałam bo blada krecha na teście była. Jeśli będziesz spokojniejsza, pójdź do laboratorium. Ściskam Cie mocno i naprawdę życzę powodzenia.
maddlena cieszę się, że wszystko dobrze z Twoim ciałem :-). No to teraz do dzieła! Oby Ci się prędko udało.
anusienka cześć. Ja się kompletnie na działaniu tego leku nie znam, ale w książce o planowaniu rodziny (starej jak świat) wyczytałam ostatnio, że jeśli wysoka temperatura (ale nie wiem, czy Twoja przyjaciółka ją mierzy) utrzymuje się przez 18 dni po owulacji to z wielkim prawdopodobieństwem można mówić o ciąży. Zajrzyj może jednak jeszcze na wątek o wspomagaczach i tam wydaje mi się, że dziewczyny będą dużo lepiej zorientowane.
mika, jak się czujesz?? Odpoczywasz?
Ozila jak u Ciebie?? Mam nadzieję, że nie masz już plamienia i że udaje Ci się jakoś odpoczywać. Ściskam.
michalina, miałaś się odezwać później i co? ;-) Mam nadzieję, że dół po wizycie już Ci przeszedł. Ściskam mocno.

No to Kochane staraczki Maku, maddlena, ewikewik, lebara, Agawa, bakalia, madziorrek, galwaygirl, Elka, gosia, malogonia, suana, Joaro, Patrizia, Kasiuchna, Neta, Fuma_Foch mocno trzymam za Was kciuki
i wiecie....

Miłego dnia :-)
 
Hej dziewczyny!

Maddalena
– witaj wśród nas. Bardzo mi przykro… Życzę Ci owocnych staranek:*
Agawa – normlanie dół jak stąd do…. Kochana, po to my jesteśmy, żeby Cię na duchu podnieść. Proszę wypiąć cycki do przodu, ubrać coś sexownego, poprawić sobie humor-może zakupy?:) I brać się do roboty;) Sex może być nudny, ale można w nim coś zmienić- pozycje, pomieszczenie, poprzebierać się, zatańczyć;) Nudzie mówimy zdecydowanie NIE! A Ty jako kobieta, jesteś 100% bez dwóch zdań!
Ewikewik - i do Ciebie kochana, nie ma odpoczywania :)Trzeba spiąć pośladki, wiadomo o co walczymy! Urozmaicić sobie sex proszę i czerpcie z niego dziką przyjemność… A co do bety, ja zrobiłam jakoś 14 dni po owulce;) Mocnoooo zaciskam kciuki:*
Elka – w sumie nie wiem czy rodzice się ucieszyli, każdy jest bardzo ostrożny. Jedyne co słyszę, uważaj na siebie, tym razem musi być dobrze .. Więc chyba nikt tak do końca się nie cieszy, radość będzie ogromna – jak finał będzie w końcu szczęśliwy ;-) POWODZENIA w starankach:*
celta – twój cykl jest naprawdę… wkurzający ;p I powiem Ci, że i tak mega późno będziesz testować, bo mówisz, że 21d po owulacji.. Dzielna;) I mocnooo zaciskam kciuki za pozytyw;) Może i ty bawisz się w berka?:)
anusienka- zajrzyj na forum o duphastonie, luteinie i innych wspomagaczach - może tam dziewczyny są bardziej w temacie. ja niestety nie pomogę :(

A ja dzisiaj idę do ginka, w sumie po dupka – może zrobimy mi jakieś usg, ale nie wiem czy coś uda mu się już zobaczyć. Ale tak czy siak, idę po same dobre wieści ;p

Buziaki dla WAS!

Staraczki DO BOJU!!!!:)
 
Heloł!

Maddlena witaj w naszym gronie. Trzymam kciuki, żeby u Ciebie wszystko sie ładnie ułożyło i zapalam
[*] dla ańiolka.

ewik, no to mnie babo rozumiesz widzę:)) wiem, ze nie jestem sama, ze inni tez maja doły. I co najwazniejsze ja tez juz nie mam czasu ze względu na lata. I jak słyszę, ze kobiety rodzą po 40- tce to mi sie nóż w kieszeni otwiera, bo skoro ja mając 36 lat nie mogę zajsc w ciaze zdrowa przez ponad 4 lata , to co bedzie pózniej?

Mika, Kochana, tak jak napisałas, ja tez usiłuje luzować na ile sie da, ale chyba sama wiesz ze to niełatwo. Choć bardzo sie staram:) ale czasem wpadam w przeogromny dół, a nawet rów mariański:)

Mika - czekamyna dobre wieści &&&&&

Celta, Ty to moze ten teścik wcześniej zrób, bo jakoś mi tutaj lekko zasmierdzialo... Hmmmm.... Obym wykrakala....

Maku - nie podawaj sie z mierzeniem temperatury, będziesz lepiej znała swój organizm. Dasz radę!

Eska - jesteś naszym Sloneczkiem pozytywnym tutaj na forum. Sciskam Cie. Dobrze, ze tak w nas wierzysz. Ktoś musi:))

chyba nie wszystkim odpisalam, ale wiecej nie pamietam.

najwazniejsze, ze chumor mam dziś dużo lepszy. Wczoraj byłam u laryngologa, dał mi skierowanie na tomograf, do alergiloga, antybiotyk i jakieś tabletki na rozszedzenie. Ale na razie nie biorę, czekam do piątku na testowanie. A poza tym kupiłam sobie - TOREBKĘ! Śliczna, z czarnej skory, z wystawkami z zamszu, z brzegami czerwonymi. Oryginalna. Super, bo mam czerwone buty. Uwielbiam torebki.:-D
 
Hej dziewczyny!

Maddalena
– witaj wśród nas. Bardzo mi przykro… Życzę Ci owocnych staranek:*
Agawa – normlanie dół jak stąd do…. Kochana, po to my jesteśmy, żeby Cię na duchu podnieść. Proszę wypiąć cycki do przodu, ubrać coś sexownego, poprawić sobie humor-może zakupy?:) I brać się do roboty;) Sex może być nudny, ale można w nim coś zmienić- pozycje, pomieszczenie, poprzebierać się, zatańczyć;) Nudzie mówimy zdecydowanie NIE! A Ty jako kobieta, jesteś 100% bez dwóch zdań!

Hehe.... No wykrakalas te zakupy, nio!
 
Ewik, Agawa- mam to samo kochane. Myślałam że tylko ja, wstyd mi bylo nawet pisać. Owulka mi się zbliża a ja nam doła i tylko liczę kiedy trzeba działać, mam dodatkowy problem bo mi się nie chce, mojemu mężowi chyba też nie, wraca zmęczony a tu boboseksy trzeba uskutecznic, seks przestał być dla mnie przyjemnością, jest obowiązkiem. w dodatku codziennie coś mi przeszkadza. Wczoraj był 7dc więc odpuściłam, jak mąż wrócił po 23 od bracholka, dzisiaj na pewno nic nie będzie bo ma wychodne zakrapiane, w czwartek mam imieniny i gości, w piątek mąż znów wychodzi, w sobotę idziemy na imieniny. Jak tu się nie wkurzać. Płakać mi się chce.Dlaczego tylko ja mam się starać? Mój mąż bardzo chce mieć dzieci, jak będzie jedno to graniczy z cudem. Ale tylko ja liczę, planuję, tylko ja muszę uważać- co jeść co pić czego nie wolno, tylko ja musze codziennie budzić się na pomiar tempki, pić wytrawne wino którego nie cierpię, brać garść witamin.W dodatku każdy cykljest ważny, Ewik rozumiesz mnie. Zastanawiam się czy może tak ma być żebym nie miała dzieci, może się nie nadaję, może sobie nie poradzę.
To by było na tyle.
Nie oczekuję od Was pocieszenia, wiem że są raz dobre raz gorsze dni. Dziś ten gorszy.Mam nadzieję że jednak choć trochę staranek będzie w tym cyklu, żebym miała nadzieję, że może się udało. Bez tej nadziei ciężko będzie.
Ewik, Agawa uda się nam. Słaba dzisiaj moja wiara, ale uda się. Uda?
Przepraszam za ten monolog, sprawia ulgę wyrzucenie z siebie co uwiera.
 
reklama
Hej
pzdrawiam wszystkie i witam nowe aniolkowe mamuski.
celtusia dzieki,ze pytasz kochana- juz dobrze, staram sie odpoczywac ile wlezie, do pracy dopiero w czwartek a poznej poniedzialek dopiero;-)
czytam Was dziewuszki i 3 mam za te cykle mocno&&&&&&&&&&&&&&&

a zly nastroj sie zdarza, trzeba wygadac sie, moze poplakac troszke ulzy i dalej pchac do przodu!;-)

buziaki dla Was wszystkich xxx
 
Ostatnia edycja:
Do góry