reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania po straconej ciąży

Hej melduje się z tygodniowego urlopu u rodziców:)
Odpoczynek pełen:)

Najważniejsze: posiew moczu Matyldy UJEMNY !!! :))) najpiękniejszy prezent urodzinowy!
Teraz tylko furaginum do czwartku, po powrocie badanie ogólne moczu i musi być dobrze! :)
 
reklama
Witamina C znowu coś wam pokaże akurat dokształcanie się po moim przypadku z Oliwką wyciągnięte z publikacji naukowej mówiącej właśnie o tym co ja miałam czyli przedwczesnym pęknięciu błon płodowych

Antyoksydanty, do których należą witaminy C oraz E,in vitro wykazują ochronne właściwości w stosunku do
błon płodowych. Witamina C wpływa na oba opisane
wyżej procesy. Ma udział w powstawaniu i ochronie kolagenu (nasila transkrypcję genu dla prokolagenu, stabilizujegotowy kolagen, osłabia aktywność metaloproteinaz w mechanizmie down-regulation), jak i na wolne rodniki tlenowe poprzez wchodzenie z nimi w reakcje i unieczynnianie
ich [7]. Witamina E zapobiegać ma peroksydacji lipidów
błon płodowych [6]Dane z literatury skłaniają do rozważenia rutynowegostosowania witaminy C oraz witaminy E. Są to leki, które
można stosować w ciąży – należą do kategorii A wg FDA,
do kategorii C zaliczane są tylko w przypadku stosowania
dawek większych, niż zalecane w ciąży: witamina C – 70
mg dziennie, witamina E 10 mg dziennie

Chodzi o to, że ogólnie stosowanie witaminy C w ciąży zmniejsza ryzyko infekcyjne i zapobiega szerzeniu się infekcji i to różnych.... Ja codziennie teraz łykam C i E we wskazanych ilościach.....

Martocha - leż, leż i nie denerwuj się trzymamy kciuki...
 
Ostatnia edycja:
Ozila, ja zacznę testować od 24 lipca , 26 termin @, więc proszę trzymać kciuki.Eska, to pierwsza jestem?
Poprzednio dwa razy udało mi się zaciązyc w drugim cyklu starań, więc może i teraz? Póki co mam częstomocz, normalnie co godzinę chodzę siusiu i dzisiaj zawroty głowy, a to były moje pierwsze objawy poprzednio, ale koło terminu @. Wiem, że to za wcześnie i sobie dopowiadam, no ale tak mam i zapisuję w obserwacjach. Z wrażenia chyba, bo mam nadzieję że to nie zapalenie pęcherza.

Tak, tak! Uwaga z witaminą C! Stare bywalczynie już wiedzą, bo było to kiedyś poruszane. Za dużo nie można.
 
Ostatnia edycja:
Si Malgonia jesteś pierwsza :-), a co z Tą witaminą C bo ja nowa i nie wiem nic??? napiszesz mi na priva proszę
 
Eska, ja na poczatku ciązy byłam chora i brałam Rutinoscorbin, jak zwykle gdy jestem przeziębiona, w duzych dawkach. Brałam na szczęście tylko dwa dni, bo dziewczyny mnie uświadomiły.
Tu masz link , poczytaj.
Witamina C w ciąży | parenting.pl
Myślę, że to na wyrost, ale uważać trzeba, żeby nie przedawkować. Bo normalnie tona początki przeziębienia 3 x 5-6 tabletek Rutinoscorbinu i przeziębienie zwykle mi mija.
Widzisz, ile tu można się dowiedzieć? Ja teraz patrząc wstecz widzą jaka byłam nieświadoma.
 
No Powiem Ci że ja was tak śledzę i czytam i naprawdę lekarze się mogą schować w porównaniu do Was, ja tak samo totalnie niedoświadczona i myślałam, że lekarz to "góru" niestety jak człowiek nie doczyta i nie doradzi się to potem się kończy jak kończy...
 
dziewczynki chciałam tylko zameldować na szybko, że jestem w domku :) ordynator mnie rano zbadał, zapytał tylko czy mam daleko do szpitala i mówił, żeby iść do domu, ale możliwe, że jeszcze dzisiaj wróce :-p
jak zobaczyłam syf w domu, to chyba jednak lepiej było zostać w SPA haha robią nam kafle na balkonach i tarasie i wszędzie dosłownie jest kurz.. nie wyobrażam sobie wrócić z dzieciątkiem do tego burdelu :-p troche posprzatałam, polatałam, może coś ruszy.. skurcze narazie takie same jak były, najgorsze, że części ja w ogóle nie czuję a na ktg wychodziły ehh przez ten twardy brzuch. Wybaczcie, że tylko o sobie, ale tak na szybko włączyłam tylko kompa..
 
reklama
Do góry