reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania po raz pierwszy :)

Fifka zgadzam sie z Toba co do tych wypłat, jesli ma sie umowe o prace to ma sie stałe zarobki i tyle powinni wyplacic- w ciazy 100%, w innym przypadku 80%, ale najlepiej zadzwonic do zus i wszystko bedzie jasne :-)
ja lece do pracy, buziaki :-)milego dnia
 
reklama
Sil ale czy jak teoretycznie nie pracowałam to jak mam liczyć ten miesiąc? Nie liczyć czy liczyć jako 0 ? Bo skoro to średnia z 12 miesiecy... 7 miesięcy miałam dochody a 5 miesiecy nie... to co? Mi wypłacają tyle ile miałam na umowie przez te 7 miesięcy.

Fasolka już doczytałam! Umknęło mi :zawstydzona/y: Heh tak to właśnie jest jak człowiek pokażę ze dożo moze zrobić... a później robi się za "murzyna" mój M też tak teraz ma... Pokazał ze nie ma problemu w robieniu dodatkowych rzeczy a teraz za darmo robi rzeczy których tak naprawdę nie powinien...
 
FAjnym prezentem jest mata edukacyjna, ale trzeba się zorientować, czy nie ma takiej. i do tego faktycznie coś z wiarą związanego

Fifka, bo pracowałaś 7 i liczą tylko z 7 :) nie mogą Ci policzyć czegoś, czego nie ma. Ale jak ktoś pracował choć rok, to liczą z 6 bądź 12 :)

Miq, pytałaś o przesąd, że nie można byc w ciąży podczas chrzcin, coś tam słyszałam, ale mało mi dzwoni...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Fifka ja już się nauczyłam, mieć pysk dookoła głowy i nic ponad zakres nie robię, bo wiem, ze gmina jest tak biedna, ze i tak o premii nie mam co mysleć. Więc mam wszystko w nosie. Tylko dla klientów jestem ok, bo w miarę możliwości staram się robić wszystko od ręki max na 3 dzień jak coś wymaga cięższej pracy. Ale to oczywiście tez się nie podoba, bo inni przeciągają terminy na maksa, a ja statystyki psuje i zły obraz im robię. A że mam chyba najgorsze stanowisko po pomocy społecznej, to tym bardziej ich telepie bo widać, ze można ale im się nie chce.
 
Sil hm... ja myślałam ze skoro nie pracowałam to policzą mi po portu zero... ale może i tu masz rację XD


Fasolka bo tak właśnie jest... eh,... ja ci z jednej strony współczuje... te urzędowanie to niewdzięczny zawód...
 
Ostatnia edycja:
Witam Kochane :)

Nadroboilam Wasze wpisy z 3 dni ! Szok oczy mnie bola od czytania ponad 50 ztron !

I nie pamietam co ktorej mialam napisac ale pokolei ...

Fifka kochana jesli chodzi o twoje serduszko to ja trzymam kciuki zeby wsyztsko bylo dobrz :*

Rasta widzisz uda sie z badaniami w tym miesiacu i moze na swieta bedzie prezent :)

Ael wygladasz super :D Figura po porodzie rewelacyjna :D

Atanku moim zdaniem najwazniejsze zdrowie twoe i Amelki :) Jesli lekarz sugeruje l4 moze leipiej to rozważyć juz teraz ?!

Truskawica prosz emi tu nie łapać złego humorku :* Bedzie dobrze nasze fasolki do nas przyjda :D :*

Pyscku skoro @ brak to ja tryzmam kciuki :) Moze jednak sie udalo w tym miesiacu :)

neciuszka krokieciki mmmm ale mam ochote :D I brzuszek cudny :* I super czytac dobre wiesci po wizycie u gin :):*

Hmm to tyle co pamietam na szybko :)

Ja w pracy od rana i mi sie strasnzie nie chce!! :(
 
Fifka w tym wypadku biorą pod uwagę tylko te 7 miesięcy ;-) a mogą wypłacić mniej niż jest aktualnie na umowie bo moja bratowa miała tak jak Atan... na poczatku miała niższą stawkę a dopiero jakoś 4 miesiące przed pójściem na L4 dostała wyższą i teraz dostaje mniej niż za nim poszła na zwolnienie bo ta pierwsza stawka zaniżyła jej średnią.

A a propo mojej bratowej to się teraz wkurzyłam. Bo ona ma już syna z pierwszego związku i ogólnie jej podejście do niego jest takie strasznie zimne bo to była wpadka. Tak samo jest teraz z tą ciążą bo również wpadli z moim bratem. Ale ona to w ogóle z zasady jest taka zimna i mało uczuciowa jak na mój gust... i teraz mama mi mówi, że powiedziała jej, że Magda już ma cała wyprawkę a ona na to odpowiedziała: "cała Magda" :eek: niby nic ale ja ją znam i już wyobrażam sobie z jaką ironią to powiedziała. Coś bardziej w sensie "Czy ona jest nienormalna po co jej już to wszystko" :/ jakoś nie potrafię strawić tej dziołchy :/
 
fifka raczej Ci zera nie policzą. A co do wypłaty mogą wypłacić niestety mniej niż na umowie o prace i to jest bez sensu. Ja jestem takim przypadkiem w sierpniu dostałam 540 zł brutto podwyżki, a jak pójde na zwolnienie od marca to ta wyższa pensja tylko przez 7 miesięcy a przez 5 mniejsza i w sumie wyjde jakieś 100 zł mniej na macierzyńskim. Teraz w październiku jak miałam 2 tygodnie zwolnienia, to byłam stratna 130 zł
 
dzięki dziewczyny ;) fakt jest ciężko ale warto walczyk... czasem chce się w pewnym momencie powiedziec stop i zakonczyc te starania ale co z tego..... jak tak bardzo chce się maleństwa..... instynktu nie uśpię ;? a wierze ze zdaży sie cud i ze jesli jajowody bedą niedrożne i udrożnimy je to moze cudem uda się naturalnie ;)


zmykam do pracy ;) buziaki dziewczyny ;)
 
reklama
Dzięki dziewczyny za miłe słowa, tylko mój szprytny gościu tak cyknął fotkę, że nie widać takiego lekkiego fałdka z dołu, czyli tej rozciągniętej skóry. Siła przyciągania działa tak, że ściąga mi tą fałdę spłaszczając resztę XD

Rasta wszystko róbcie oby się w końcu udało, za co bardzo mocno trzymam kciuki :*
 
Do góry