reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania po raz pierwszy :)

witam z rana.
wczoraj wieczorem dostalam @ wiec zaczynam wszystko od nowa.
mam doła, jestem zła, nigdzie dzis nie mam ochoty wychodzic, bede tylko siedziec i jesc :/

kolejny termin 11.12
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam:-) ostatnio trochę tu zwolniło, bo udaje mi się nadrobić wszystko po całym dniu nieobecności :-) dla przypomnienia- biore clo i duphaston, ale lekarz nie zalecił mi monitoringu. Czy mogłaby mi któraś z Was wytłumaczyć jak często (ewentualnie w których dniach cyklu) powinno się wykonywać usg? Może od następnego cyklu o ile przyjdzie @ sama zadbam o ten monitoring
 
Witam:-) ostatnio trochę tu zwolniło, bo udaje mi się nadrobić wszystko po całym dniu nieobecności :-) dla przypomnienia- biore clo i duphaston, ale lekarz nie zalecił mi monitoringu. Czy mogłaby mi któraś z Was wytłumaczyć jak często (ewentualnie w których dniach cyklu) powinno się wykonywać usg? Może od następnego cyklu o ile przyjdzie @ sama zadbam o ten monitoring
To zalezy jak dlugie masz cykle mniej wiecej wtedy kiedy masz plodne, chodzi sie co dwa dni. Ja zaczelam od 9dc.


lilou nie wolno pisac posta pod postem. Jak o czyms zapomnisz i chcesz dopisac a nikt jeszcze nie napisal przed toba, to pod twoim postem jest funkcja edytuj nacisnij i dopisz co chcialas a potem to zapisz i po sprawie bo pozniej sol i tak je sama edytuje a to tylko robota dla niej i wasze liczniki sie i tak cofaja
 
Ostatnia edycja:
k-rolcia z tego co się orientuje to taki monitoring jest tylko po to,by zobaczyć czy jajka dojrzewają,czy mają odpowiednią wielkość i czy pękają.to się robi przed owulacją,bo jeśli zrobisz po ovu to po ptakach,ale za to gin może sprawdzić czy była owu po obecności ciałka żółtego. z tym,ze pisząc "po ovul" to mam namysli 1dzień po .
 
generalnie moje cykle ostatnio są wymuszone na 28 dniowe ale nigdy nie mam tej pewności czy nie będzie spóźnienia. W tym cyklu miałam po raz pierwszy ból (chyba) owulacyjny. Był to bardzo silny ból w 16 dc. w dodatku czasem z 2 stron więc sama nie wiem, zwłaszcza że nigdy nie miałam wcześniej bólu przy owulacji.
A teraz możecie się pośmiać - zawsze zastanawiałam się czy przed USG można się kochać bo wydawało mi się że później będzie widać pełzające plemniczki ;D
 
k-rolcia jak chodzisz na monitoring, to gin ci mówi, ze dzis musicie dzialac, i np za 2 dni, wiec chcąc nie chcąc gin i tak bedzie widział ze sie kochaliście, sam ci zresztą bedzie kazał ;)
 
Hehe dobre, ale jak pojdziesz na monitoring to ginek Ci nawet nakaze przytulanki, powie Ci w ktorych dniach dokladnie, bedziesz to robic bo bedziesz musiala, ja tak mam w tym cyklu. Mysle ze powinnas isc 10 dc pierwszy raz Twoj pechol juz bedzie mial ok 20mm i wtedy do dziela, bzykanko, bo ponad 20mm, powinny pekac.

malinowy sen
to samo jej napisalam hehe
 
tylko że ja do gina nie dostanę się tak często, bo ostatnim razem jak się rejestrowałam to dostałam termin na 30 listopada:szok: no więc raczej pójdę na samo badanie do jakiejś pracowni z usg. Kiedyś jak byłam i spytałam babki co robiła usg co oznacza to co mówi, to mi odpowiedziała ze ona nie jest od tego by mi tłumaczyć ze mam iść z wynikiem do lekarza :-D
ps. po cichu jednak mam nadzieję, że @ wcale nie przyjdzie i nie będzie potrzeby monitoringu :-)
 
reklama
Do góry