reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania po raz pierwszy :)

anna_ : Jak dla mnie to okres Ci się troche przeciągnął. Skoro piszesz, że masz nieregularne miesiączki to trudno jednoznacznie stwierdzić, kiedy masz owulację. U zdrowej kobiety występuje ok. 14 dni przed okresem. Jak masz cykl 21 dniowy to owulacja występuje ok 7 dnia cyklu. Jak cykl jest 35 dniowy to owulacja występuje ok. 21 dnia cyklu. Dziś masz 6dc więc możesz liczyć, że owulacja w każdej chwili może się pojawić. Dlatego bardzo dobrze, że się staracie już, a plamieniami się nie ma co narazie prejmować. Jak będą trwać jeszcze pare dni to wtedy można by się zacząć martwić. Mam nadzieję, że Ci to wszystko wyjaśniłam.


Ostatnio tak mam,ale to przez stres pewnie.. Teraz mi tak skacze co 25 dni lub 26 dni dostaje okres,a z z ta owulacją to nie wiem jak sobie ją obliczać??? :( Kiedy mniej więcej mogę się spodziewać.. rzadko się zdarzy np.34 dni albo nawet 18 dni..,że mam okres. Nie wiem czy coś mogło się już wydarzyć.. ale działamy już od wczoraj,nie myśląc o tym by było dziecko..Bo to też nie dobrze.. Mamy cichą nadzieję,że do świąt się uda.. :):):):)
 
reklama
Agnes u mnie czasem jest tak, ze konczy mi sie okres, zalozmy ze trwl 4 dni, potem 2 dni nic nie leci wiec decyduje sie na sexik z mezem i po sexiku mi znow zaczyna cos cieknac, krew albo brudzenie.moj maz jest wtedy przerazony,bo wyciaga ptaka a tu jakis pobrudzony.ale to jest tylko koncowka okresu.mysle ze na razie u Ciebie nie bylo zaplodnienia, jestes dopiero przed owulka a zrob moze test owulacyjny.
Lilou moj maz mowi pitka wiec chyba stad mi sie to wzielo, moja kolezanka kiedys mowila kuciapa (wtedy to sie zdziwilam bo przedtem tego nie slyszalam), spotkalam sie jeszcze z siuska.wiec sa rozne okreslenia.a Ty kochana dzialaj ale moze jutro, zebys sie nie przecwiczyla i zeby speremki bylo wiecej.trzymam kciuki za owocne staranka.
Moj m jak jest zmeczony po pracy to robimy pozycje na trupa, on lezy a ja na nim sie gimnastykuje.z reszta to jest jego ulubiona pozycja.jak juz jest po to mi mowi ze go zgwalcilam, bo on byl bezbronny.
 
agnes08 trzymam &&& zeby się udało!
A może spróbuj testów owulacyjnych? dziewczyny tutaj często piszą że są skuteczne,
Ja mam b.silne bóle w podbrzuszu i śluz bardzo ciagnący w trakcie owu. Moze poobserwuj się pod tym kontem?
 
Cześć kochane dzisiaj 22 dc mierze temp od 3 dni i tak jest narazie :
20 dc - 36,9
21 dc - 37,0
22 dc - 37,1

wiem że to nic nie znaczy bo wcześniej nie mierzyłam temp
zobaczę jeszcze jak w następnych dniach będzie się temp utrzymywać jeszcze zauważyłam że mnie brzuch boli tak jak przed okresem może @ chce mi zrobić niespodziankę a i od czasu do czasu czuje mokro w majtkach
 
Mayli ja jak czesto wspolzyje to mnie nic tam nie boli a jak mam dluzsza przerwe to potem mam obtarcia.w dodatku mam 9 dc wiec jest tam sucho.mozna cwiczyc miesnie kregla ale ja tego nie robie. a moze faktycznie powinnam.
Jak juz Lamarck kiedys stwierdzil nie uzywane narzady ulegaja redukcji albo degeneracji.;-)
 
agnes najprościej jak będziesz obserwować swój śluz - najprościej i najtaniej:-)
tak jak pisalam,kiedy masz wrażenie że masz kisiel w majtach to znaczy że płodne.
testy są lepsze,ale coś czuje,że Ty byś zbankrutowała przy nich:-)
poczytaj co nieco na necie o cyklu kobiety,owulacja wystepuje 14 dni przed @.wiec jak masz cykl 28 to wypada w 14-tym dniu.pamiętaj,ze to tylko teoria.
ale w sumie możesz zerknąc na kalkulator dni płodnych :
Oblicz dni płodne i niepłodne - kalkulator - Poradopedia.pl

wpisujesz dlugość cykli i datę ost.@ - ale one często też są mylne,ale może nakreśli Ci to trochę obraz twojego cyklu? najlepiej obserwuj siebie i mierz temperature:-D
 
... z z ta owulacją to nie wiem jak sobie ją obliczać??? :( Kiedy mniej więcej mogę się spodziewać..

No przecież piszę, że 14 dni przed spodziewaną miesiączką. Skoro masz nieregularne miesiączki to trudno jest określić jednoznacznie kiedy będziesz mieć owulację. Możesz spróbować zrobić testy owulacyjne, albo monitoring cyklu u ginekologa.
 
reklama
Cześć kochane dzisiaj 22 dc mierze temp od 3 dni i tak jest narazie :
20 dc - 36,9
21 dc - 37,0
22 dc - 37,1

wiem że to nic nie znaczy bo wcześniej nie mierzyłam temp
paulinka znaczy to chyba,ze masz dwie fazy :) I faza- niskich temp,druga faza wyższych temp, znaczy to też że prawdopodobnie owulacje miałaś:) ale mierz cały czas,bo na tym etapie ciężko stwierdzić czy to na fasolke

agnes aptrzylaś na ten kalkulator dni płodnych??
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry