reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania po raz pierwszy :)

tak do 10tc trzeba.... a kiedy miałaś okres ostatni? reguralne cykle miałaś?? w którym dniu cyklu test robiłas? można to obliczyć :)
 
reklama
Ostatni tydzień lipca miałam okres ale nie powiem ci dokładnie od którego dnia ale chyba od poniedziałku 28.07 tak mi się wydaje.
 
Klari wychodzi na to, że wg miesiaczki zaczynasz dzisiaj 6 tydzień ciąży, 13 października rozpoczniesz 12 tydzień ciąży.... ja na Twoim miesjcu oiecznie załatwiłabym sobie wizytę wcześniej. Po pierwsze lekarz będzie musiał umówić Cię na USG prenatalne, na którym oceni przezierność karkową obecność kości nosowej, to bardzo ważne a możliwe do przeprowadzenia do końca 13 tygodnia ciąży. Poza tym jednak to becikowe jest ważne, nie oszukujmy się...;-) a 13 października już prawie wejdziesz w II trymesrt ciąży. A moze umow się prywatnie? chociaż na tą jedną wizytę? albo poszukaj innego lekarza?

aaa oczywiście po zrobieniu USG moze okazać się, że termin z miesiączki różni się od tego z USG... ale to też zależy od tego jakie masz cykle. Ja np. miesiączkę miałam 19 maja, owulację dopiero ok 25 czerwca czyli w 38 dniu cyklu.... tak więc u mnie różnica jest ok miesiąca :tak:



aaaa a termin Ci wychodzi na 4 maja :tak:
 
Dzięki wielkie za odp. :happy: pogadam zaraz z narzeczonym i może prywatnie pójdę do niego na wizytę :)

No i mam zadzwonić za dwa tyg. do gina we wtorek i umówimy się na środę na wizytę prywatnie. :-D

A jakie witaminy dla kobiet w ciąży polecacie ? I mniej wiecej jak cenowo?
 
Ostatnia edycja:
klari jak tam u Ciebie??? co do witamin to ja mam Femibion Natal...teraz już 2 :) są super bo mają metafolinę które sie bardzo łatwo przyswaja a kwas foliowy różnie więc tu masz pewność że dzidzi dostarczysz odpowiednią ilość :)

Pyscek hop hop jak tam nowa praca???????????
 
Magd.a to widzę że się u ciebie pozmieniało a jak ci się tam podoba?

A u mnie wszystko dobrze jak na razie czuję się dobrze nie latam do kibelka i mam nadzieję że tak zostanie :) Z pracy zrezygnowałam dla dobra dziecka. Pod koniec października wracam do rodzinnego miasta do teściowej.
W środę idę na wizytę mam nadzieję że wszystko będzie dobrze.

Rurka
a jak ty się czujesz ?
 
falvit mama ok 40zl 60 sztuk, prenatal nie wiem ile kosztują, jeśli dobrze pamiętam są też witaminer mama ale to musisz się dopytać i z tego co wiem są najtańsze bo podobno ok. 20 zl
 
ja czuję się nieźle...:) macica się rozciąga i bolą pachwiny i spojenie i to dość mocno. Jestem po prenatalnych i wszystko super jak narazie :)

co do witamin to dobrze sie zastanów, poradź lekarza... czasami cena nie jest istotna jeśli wchodzi w gre zdrowie maluszka :)
 
reklama
Jak będę na wizycie to się wypyta :-)

A i mam pytanie czy po kwasie foliowy mogę się źle czuć?

Rurka to dobrze niech dzieciątko rośnie zdrowo :happy2:
 
Do góry