reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania po raz pierwszy :)

Sleepy nie mam pojęcia! Nie wiem czy to jest pierwszy raz czy jak... nie wiem kiedy się zaraziła! Ona sama chyba takich rzeczy nie wie... w każdym bądź razie ona była już z wynikami u swojego lekarza ginekologa i on jej powiedział, że jest aktualnie chora i przepisał jakieś silne antybiotyki!
|Ja mam tylko nadzieję, że ewentualnie mały będzie miał jakąś delikatną wadę wzroku... :-( a najlepiej jakby był zdrowy w 100%. Ale też tak myślę bo ona była na prenatalnych i w 10 i w 20 tygodniu i dziecko rozwija się idealnie, i w ogóle nie było żadnych zastrzeżeń, i tak się zastanawiam czy jakby coś było nie tak to chyba by wyszło podczas tych badań... :baffled: zresztą idą jeszcze za niedługo na prenatalne po 30tc


Miq no ja właśnie czytałam, że im późniejsza ciąża tym większe ryzyko zarażenia ale z kolei mniejsze uszkodzenia... ale ona chyba miała pierwszy raz robione te badanie więc tak naprawdę nie wiadomo....
A tak na marginesie to mój lekarz w ogóle mi nie zlecił badań na toksoplazmozę... :eek: ja nie robiłam tego przez całą ciążę. Pamiętam jak klnęłam mężowi, ze dlaczego takiego ważnego badania mi nie zleca a mąż mi jeszcze mówił, że lekarz przecież wie co robi... :eek: jak ja dziękuję Bogu, że Bartuś jest zdrowy aczkolwiek tą sytuacją równie mocno się przejmuje... :-(
 
Ostatnia edycja:
reklama
Magdalena z tego co wiem ja to Toxoplazmoza jest najbardziej niebezpieczna w 1 trymestrze a nie w 3... na innym forum czytałam nie raz o zdrowych dzieciach które rodziły się po przebyciu przez matki toxo więc jest duża szansa :* Trzymam kciuki za koleżankę!

Ja na toxo robiłam badanie sama we własnym zakresie... też nikt mi tego nie przypisał...



Nicola no widzisz? Mówiłam ze testy wyjdzie! Jak będziecie mogli to działaj z mężem a ja trzymam kciukiz a twoją fasolkę :*

Miłej pracy!


Necia hahaha no taaaak... :laugh2:

No u nas upał też jest okropny.....


Sil ależ z Domi cwaniara! :-D Aj zazdroszczę wam tej budowy!! :-) Wspaniałe musi być uczucie budowania swojego "gniazdka" :tak:



Miq jak mała się rusza to jest wszytko dobrze :* Czasem nasze dzieciaki mają dni leniuszka... mój też tak czasem miał :*




Idę obiad jeść a zaraz potem jadę na zakupy :tak:
 
Ostatnia edycja:
mag: przeca ja durna.. moja koleżanka z pracy miała toksow pierwszym trymestrze! Oliwierek zdrowy jak koń:)

i przestańcie w końcu z tym upałem! U mnie leje, a jak nie leje to bardzo leje i jest burza.. lill, gdzie ty jesteś? ty mnie zrozumiesz;P
 
magdalena to faktycznie dziwne, że nie miałaś wcale hmm Jeżeli u znajomej maluszek się dobrze rozwijał całą ciąże to może faktycznie teraz złapała to paskudztwo. To badanie nie jest tanie ale lepiej zrobić, tak na prawdę nie wiemy skąd są owoce i warzywa, które kupujemy i jaką drogę przechodzą, ponoć z roku na rok zachorowań jest więcej :-(
swoją drogą jeżeli chodzi o badania to dużo zależy od lekarza, ta znajoma, która była u mnie nie bierze nawet kwasu foliowego bo lekarz jej nie zalecił
Fifka dzisiaj już mała bryka "normalnie" jak na nią:tak:
 
Miq moja gin mówi ze kwas foliowy jest tylko potrzebny na początku ciąży... a w połowie ciąży już odstawiłam go... ja jestem zwolenniczką jedzenia witamin w produktach a nie łykania suplementów.... mojemu małemu tez daje absolutne minimum tych witamin co ma brać.... :no:


Sleepy u nas w cieniu jest 30 stopni.... idzie się roztopić... ale od jutra mają być burze...
 
Sleepy na pewno jej przekażę :-) mam nadzieję, że i w jej przypadku będzie ok
p.s. u mnie taki skwar, że można się pos....rać! Bartek cały czas spocony, przy każdej drzemce najpierw się nawierci godzinę za nim zaśnie!

Miq no widzisz co lekarz to inny obyczaj

Fifka no ja też brałam kwas tylko przez I trymestr ale potem łykałam witaminy a Bartkowi daje tylko witaminę D a do końca 3-go miesiąca K, bo co innego można jeszcze dawać?
 
No nic... ja witaminę D nie zawsze daję. Podaję tylko jedną krople jak nie ma słońca, a jak teraz to w ogóle nic nie dostaje - pediatra tak kazała i ja sie z tym zgadzam. Witaminy K też nie daje od 3 miesiąca.


Dzieci całe życie były bez tych witamin i żyją... a teraz sa takie zalecenia bo koncerny farmaceutyczne muszą zarobić... :no:
 
Fifka masz racje ktoś musi zarabiać
a ta znajoma o II ciąży dowiedziała się w 6 tc mimo to lekarz nic nie zalecił
 
reklama
No nie wiem ale jak są to wolę podawać! Dziecko do roku powinno siedzieć w cieniu a jeśli już jest na słońcu to jego organizm nie jest w stanie wyłapać tyle wit D ile potrzebuje... oczywiście każdy robi jak uważa! witaminę K podawałam do końca 3 miesiąca bo karmiłam piersią i do tego czasu jest tylko zalecane... jakbym żyła w dawnych czasach i bym o tym nie wiedziała to też bym się nie przejmowała ale mają już taką wiedzę jednak wolę być przezorna
 
Do góry