reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania po raz pierwszy :)

reklama
W sumie szarlotka mogła by być ale teściowa piekła od świąt co tydzień sernik z rosą i szarlotkę. No tak odrobinę nam się przejadła ;) a rafaello nie robiłam . Dajcie coś czego nie da się spierniczyć bo choć umiem piec jutro za wiele czasu nie mam.

A jaki macie przepis na tą szarlotkę waszą?

Dawać przepisa na to rafaello nie robiłam kiedyś trzeba ;)
 
a moze kubusia?
tez bez czekolady mozna zrobic ;-) i szybko ;-)
Składniki: Biszkopty na spód, dwa budynie śmietankowe, duży kubuś smak dowolny, śmietanka 30/36%, 2 śmietan fixy, ciasteczka ala petitki, no i polewa czekoladowa (no chyba, że chcesz przepis na domową polewę)

Na spód układasz biszkopty, może być jedna warstwa, możesz dać dwie. Gotujesz kubusia w rondelku, budynie rozrabiasz z odrobiną kubusia w kubku, jak kubuś w rondelku się zagotuje normalnie wlewasz budyń i robisz wg przepisu na opakowaniu.
Gotową masę wykładasz gorącą na biszkopty.
Odstawiasz do wystygnięcia, ale żeby tak maksymalnie wystygło, więc teraz jak jest zimno na dworze, można przykryć folią aluminiową i wystawić na balkon blachę. Żeby przynajmniej 2 godziny wystygło.
Przed upływem tego czasu, zrób bitą śmietanę z śmietanki i śmietan fixów. Odstaw do lodówki, przynieś blachę, bitą śmietanę wyłóż na ciasto.
Przygotuj napar z czarnej herbaty cytryny i cukru, albo z rumu i herbaty. W tym mocz ciastka petitki i układaj równo na śmietanie, lekko dociskając ciasteczka.
Po wyłożeniu, polej polewą czekoladową (tych kupnych trzeba 2 opakowania, domowa polewa to 2 łyżki kakao, 2 łyżki cukru, 2 łyżki wody, 2 łyżki masła, 2 żółtka. Masło topisz, wrzucasz kakao, cukier i wodę, mieszasz trzepaczką by nie było gródek, polewa jest jeszcze za płynna więc, zmniejszasz ogień i po chwili wrzuć 2 żółtka i mieszaj przez 1-2 minuty trzepaczką aż polewa zgęstnieje. Uważaj by się polewa nie przypaliła).
Po wylaniu polewy wstaw najlepiej na całą noc do lodówki by ciasto dobrze się ścięło i nie "pływało"

Smacznego
blank.gif


po prostu nie dawac polewy na koniec tylko np. same petitki lub bita smietane ;-)

Madziulek no no ale laska z ciebie ;-) w tej sukience ;-) mam nadzieje ze bedziesz 3.02 u mnie ? bo powiedzialam juz siostrze ze potwierdzilas udzial ;-)
 
Ostatnia edycja:
szarlotka ala BB :p

1/2 kg mąki
3 żółtka
15dag cukru pudru
15 dag margaryny
3 łyż proszku do pieczenia
5-6 łyż kwaśniej śmietany

Ciasto zagnieść i schłodzić, Podzielić na 2 części. Pierwszą rozłożyć na blachę i włożyć do piekarnika na 10-15 min, Wyjąć, posypać tartą bułką, wyłożyć na nią jabłka i posypać lub zetrzeć na tarce drugą część ciasta. Piec ok.godz w 200'C :D

Pychotka SMACZNEGO :-D
 
ja mam taki przepis:
potrzeba 2 opakowania krakersów lajkonik, tak takich słonych
gotujemy budyń:
2 szkl. mleka zagotować z cukrem waniliowym i zwykłay, (na oko wsyp troszkę i próbuj jak słodkie lubisz) w pół szkl mleka zimnego rozmieszać 3 żółtka, 2 łyzki mąki pszennej i 3 łyzki mąki ziemniaczanje, wlać do gotujacego mleka i zrobić budyń. Jak ostygnie to ucierać budyń z masłem . Jak masz to pod koniec ucierania mozesz dodać troche tak około pół szkla advocata a jak nie masz to nie trzeba. Zawsze możesz użyć swój przepis na budyń jak jakiś masz. Jak skonczysz ucierać to wsyp wsyp wiórka kokosowe.
Układasz na dno krakersy na to rozkaładasz masę , krakersy/masa/krakersy/masa/ powinno wyjśc około 3-4 warstwy na ostatniej warstwie masa i posypujesz wiórakmi ak masz to możesz jeszcze migdały uprażyć na suchej patelni i posypać to ładnie wygląda i dobrze smakuje. Do lodówki na godzinke i gotowe
 
Atanek kubusia nie zrobię bo jakoś średnio ja mam ochotę ;) a pozatym ja do wypicia próbuję kupić już kilka dni i ciągle nie ma.

Pyscek dzięki za szarlotkę dajcie jeszcze rafaello :) zobaczę rano na co mnie najdzie wena a może dam radę oba zrobić.
 
pyscek czyli na te jabuszka 2 czesc osobno piec czy na ciescie bo nie skumalam ja blondynka ;-)
 
bądź biszkopt z ananasem :)
upiec biszkopt, potem :

Krem :
1 kostka masła (lub margaryny)
puszka ananasów - pokroić w kostkę
2 kiśle cytrynowe
2 galaretki cytrynowe

Zagotować kiśle wg przepisu na opakowaniu :) - 1 szklanka mniej wody zamiast tego wlać sok z ananasów, Po zagotowaniu zestawić z ognia wsypać 2 galaretki (NIE GOTOWAC) do tego włożyć kostkę masła i pokrojone w kostkę ananasy, wymieszać łyżką. Biszkopt przekroić na pół.Spód ciasta włożyć do brytfanki wlać pół gorącej masy, Przyłożyć 2 część biszkoptu i wlać pozostałą :) Posypać gęsto wiórkami kokosowymi. Pozostawić do wystudzenia .

Szybki i pyszny uwielbiam go :D
 
reklama
Do góry