reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania po raz pierwszy :)

ja też już chcę zajść w ciażę to podobno cuudowne uczucie i mieć maluszka tylko dla siebie. Oj ne mogę sie doczekać staranek jeszcze trochę kilka miesięcy i ruszamy pełną parą
 
reklama
No to dziś pierwszą kąpiel i manicure mamy za sobą :-) mały w ogóle nie płakał przy kąpaniu, za to jak go wyciągliśmy z wody to już nie było tak fajnie :-p potem przeżyłam mały kryzys... siedziałam godzinę w ubikacji i płakałam, że chyba nie mam pokarmu bo mały łapie cycka, denerwuje się i wypluwa, za chwilę sobie mówię, że przecież w szpitalu karmiłam tylko piersią i przybierał na wadzę więc chyba jednak jest OK! Szkoda gadać! Hormony dają mi popalić... :-D



magdalena: witaj jak sie czujecie, ??? a i skąd zmiana imienia, moze pisałas ale ja ostatnio nie mam siły nadrabiać, i w ogóle jak macierzyństwo jak karmienie ci idzie ? Opisywałaś juz poród? bo jestem ciekawa jak było:tak:
a co do mnie to ja nie wiem czy to były wody płodowe, bo jak bym popuściła to bym chyba poczuła,sama nie weim ,a co do ruchów to napewno nie czkawka, tego jestem pewna moze moj gin mi odpowie na to pytanie bo mam coraz wiecej obaw co do ciazy i nie chce po tym pobycie w szpitalu przesadzać ,ale z 2giej strony to wole dmuchac na zimne


karla: no wstaw chociaz fotke babeczki o tez mam chec :-D

mijenka: a co ci ta franca robi ze cie rak wnerwia, ???

Opisywałam... ale zaraz poszukam i Ci wyślę :-p a co do imienia to po prostu nam nie pasowało... jak mały się urodził nie mogliśmy się przekonać żeby do niego mówić Oliwier...
 
ahahhaa umarłam,leże i rycze ze śmiechu...Magda,melduję się,oddałabyś mi naprawdę? ahahha
Nalaa to bardzo się cieszę,że z Maluszkiem wszystko ok a i super,że Ty się dobrze czujesz bo jak mamusia się dobrze czuje to i Malństwo
Madziulek tulę mocno,uda się kochana,zobaczysz...
Truskawcia no jak mozesz...:p
 
A bo jakoś nie byliśmy przekonani do tego Oliwiera... tzn za nim się urodził to tak... ale po porodzie jak go zobaczyliśmy to nie mogliśmy się przełamać :-p

Poród też nic ciekawego... o 7 zabrali mnie na lewatywę, około 8 podłączyli kroplówkę, chodziłam z tym ciulstwem po porodówce jak jakaś stuknięta a skurcze słabsze niż przy miesiączce... :confused2: położna, która się mną opiekowała zakomunikowała nam, że jak do 10 nic się nie będzie działo to oddelegują mnie spowrotem na oddział ginekologiczny... na szczęście lekarz chyba kazał mi dalej trzymać tą kroplówkę więc kombinowaliśmy z Krzyśkiem żeby mocniej leciało bo wtedy były silniejsze skurcze ale jak tylko mi ją przykręcali to skurcze się traciły. No i chyba tak wykombinowaliśmy, że o 14 jak leżałam na KTG odeszły mi wody (nie całe ale dość dużo) więc wysłałam K żeby poszedł powiedzieć tej położnej bo nie byłam pewna czy się posiusiałam czy to faktycznie wody. Przyszła zbadała mnie i potwierdziła, że wody odeszły ale skurczy nadal brak i rozwarcie na 1 cm.... :confused2: odłączyła mnie od kroplówki i kazała czekać żeby skurcze same się rozkręciły no i tak też było - skurcze od razu co minutę trwające 40-45sekund. No i nagle pojawiła się baba herod! poinformowała mnie, że "bez sensu odeszły mi wody i teraz to już muszę urodzić". Skurcze już bolały nie powiem dośc mocno ale większość przetrzymała w ciszy z zamkniętymi oczami (to mi jakoś pomagało). Baba herod podłączyła mi spowrotem kroplówę, podkręciła ją i czekała na skurcz, w czasie skurczu przebiła mi worek płodowy co bolało niemiłosiernie i potem to już było tylko gorzej. Ból niesamowity a ona łaziła i cały czas mnie "pocieszała" że nadal nie ma rozwarcia, w trakcie skurczy wkładała mi łapę i chyba sama rozciągała rozwarcie :/ i nagle koło 17.30 przyszła mnie zbadać i stwierdziła, że rozwarcie już na 9cm i przy następny skurczu na pewno będzie pełne. Chwilę potem kazała przeć no i tak o to o 18.05 na świat przyszedł Bartuś :-p


Powiem Wam, że z perspektywy czasu miałam mega krótki poród bo cała akcja porodowa trwała tak naprawdę 4 godziny choć wtedy wydawało mi się to wiecznością! Nie wyobrażam sobie rodzić sama... choć nie pozwoliłam się mężowi dotykać to trzymał mnie za rękę i naprawdę mega dużo mi to dawało! jak wyszedł tylko na chwilę bo zrobiło mu się słabo :)-P) to wydawało mi się, że wszystko boli mnie jeszcze bardziej. Wiem, że wszystki zależy od faceta ale jeśli chodzi o nas to poród zbliżył nas do siebie niesamowicie! Mąż mnie zachwalał jak szalony, cały czas mi powatarzał, ze jest ze mnie taki dumny, że widział ile wycierpiałam a dałam radę. Całej rodzinie opowiadał jaka to ja biedna nie jestem :-D w końcu mu powiedziałam, że z perspektywy czasu patrząc wcale nie było tak źle i żeby nie przesadzał bo są kobiety które rodzą bo kilkanaście godziń w takich bólach! :-p
Najgorszy był dla mnie moment jak dostałam głupiego jasia i świat mi zaczął wirować! Nie mogłam otworzyć oczu! Cały czas powtarzałam, że będę wymiotować! do dziś nie wiem w jakim celu to było bo na pewno mi nie pomogło :/

Pierwsze dni po porodzie to była dl amnie tragedia!! Byłam zła i wściekła! Że tak wczas wywoływali poród, że mały nie chciał jeść... w ogóle się nie upominał i dlatego tak drastycznie spadł na wadze... potem jeszcze ta żółtaczka, jak poszłam go zobaczyć do tego inkubatora to później siedziałam godzinę w łazience i płakałam! :confused2:

Lamia proszę
 
Dziurka -nooo coooo, jak to jak mogę :p co tam u Ciebie kochana? :-)
Mijenka -dlaczemu durna? :p jestem przed @ mam prawo miec himery :-D
Ma_gdalenko -oj porodu nie zazdroszcze (tym bardziej, że takie niefajne doświadczenia miałaś), ale dzidziusia to by się chciało mieć :-D właśnie tak mi się wydawalo,źe Synek Twój miał mieć inaczej na imię ;-)
 
Ostatnia edycja:
Kupilam strumieniowy bo ma czulosc 10 a te zwykle to 25...
No to jestem juz po...

He? Czulosc nie ma nic wspolnego z typem. Jesli juz to ja wiecej widzialam plytkowych 10 niz strumieniowych. Wiekszosc stanowcza strumieniowych to 25 :)

I tak jak mowilam, jedna krecha... Witam w klubie braku @...

To juz do lekarza! Bo jak 2 tyg juz nie masz @ to to bardzo dlugo! Sio sie mawiac do gina!

oj Klari nie ma nawet opcji :-) nie miałam owu nawet :-)

Skad Pewnosc, ze nie mialas owu?
 
reklama
dzisiaj przypomniała mi się historia jaką opowiadała mama mojego byłoego podopiecznego

Ma ona kolegę policjanta i dostał on wezwanie do wsi bo się kobieta z psem zczepiła ( no wiecie jak pies z suka po sotsunku się sklejają tyłkami)

No i wchodzi i rechota, bo okazało się,że to córka znanego prokuratora, facet spisuje dziewczę ale pies na niego burczy więc policjant do ojca dziewczyny " weź pan zięcia bo się rzuca"

Facet tak się wpienił,że policjanta oskarżył o naruszenie dobrego imienia czy coś w tym stylu, ja jestem tylko ciekawa minu sędziego jak tego słuchał i zal mi dziewczyny,że musiała o tym opoiwiadać kilkakrotnie :p

pok, bo nic na to nie wskazuje, ani tempka ani śluz niby miałam płodny.. ale nie współżyliśmy ani przed ani w trakcie ani po.. nie miałam bóli owulacyjnych, szyja cały czas twarda...
 
Ostatnia edycja:
Do góry