reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania po raz pierwszy :)

No właśnie chodzi o to, że nic mi nie mówił na 1 wizycie o genetycznym... kazał tylko być za miesiąc z wynikami i tyle. Może dopiero mnie umówi na genetyczne, chociaż teraz to nie wiem jak długo się czeka. U niego 3-4 tyg czekać na wizytę to standard, a z tego co słyszałam to 14 tydz już późno?? uświadomcie mnie moje ciężarówki :)
 
reklama
Beka da się od razu rzucić, na moim przykładzie nawet. Set lat temu jak paliłam, będąc na wakacjach u mojej cioteczki obie zachorowałyśmy na wredną anginę, po 39 stopni gorączki ja praktycznie na jeden dzień zaniemówiłam i podczas choroby w ogóle nie paliłam. Gdy już nam się polepszyło i czułyśmy się jako tako zdrowie, zapaliłam papierosa...obrzydlistwo! Rzuciłam od razu, a że to było ze 6 lat temu może od tamtej pory nie palę i nie ciągnie mnie z powrotem :-D
No tylko moja metoda jest, męcząca :-D

Sil ano trzeba...ale jaką ma się frajdę gdy ma się pozwolenie i celowniczek przy oku :-D Facet zwiewałby w podskokach :-D

Dagne usg genetyczne robi się między 12 a 14 tygodniem, więc jeszcze czas. Równie dobrze możesz się zapytać czy będzie Ci robił teraz, a jeśli nie to czy masz u kogoś zrobić, bo mnie moja ginka skierowała do innego doktorka na genetyczne.
Nie marudzę chodzę z wielką ochotą by zobaczyć maleństwo, także 29 czerwca się nie mogę wprost doczekać!!
 
Tak, jesteś na początku 12, czyli do genetycznego masz jeszcze dokładnie tydzień, a potem można robić do 13 tyg plus 6 dni :) może Cię skierować do innego, ja byłam u kogoś innego, bo on nie ma na tyle czasu. Wiadomo, 15 minut na pacjentkę, a zawsze przedłuża. Za genetyczne by go zjedli w poczekalni ;)
 
Dziewczyny.... odnośnie palenia. Nie mówcie że sie nie da... albo, że trzeba stopniowo bo was wyśmieje.
Paliłam 4 lata, mąż palił od szkoły średniej... dobre 7 lat. Oboje rzuciliśmy z dnia na dzień, gdy postanowiliśmy starac sie o dziecko. Palilismy dużo, każde z nas paczke dziennie. I rzuciliśmy!!!! Bez wspomagaczy czy czegos takiego. JAK SIE BARDZO CHCE TO SIE DA! i nikt mi nie powie ze tak nie jest.

Dziwie sie jak ktoś pali i stara sie o dziecko. Poczytajcie sobie jaki wpływ na płodnośc ma nikotyna.
Nie chce nikogo urazic... ale kobietki, troche rozumu.

Nie powiem, bo ciężko było na początku bez papierosa, ale sie udało!!!
 
No możesz na własną rękę, bo tego nie refundują (ktoś pisał, że mogą, ale nie drążył tematu i już nic nie wiem). To badanie po 12 tygodniu, czyli w pierwszym trymestrze :)
 
reklama
Tak dagne to usg z I trymestru to to genetyczne. Z resztą zapytaj lekarza co i jak. Mnie moja też poinformował na parę dni przed genetycznym, że takowe mam wykonać.
I Sil ma rację, jeśli masz ciążę datowaną na 11t1d to znaczy trwający 12 tydzień, a z chwilą gdy na suwaku będzie 12t0d to będzie 12 pełny i dzień później zaczynasz 13 tydzień. Pokręcone ale taka tego logika :-)
 
Do góry