reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania od jesieni 2013

Z tego co wiem to teraz te farby są niby bezpieczne, więc myślę, że nic by się nie stało jakbyś zrobiła pasemka:) Najwyżej uprzedź fryzjerkę, że jesteś w ciąży:tak:
 
reklama
Kazimiera ;)

Fryzjer w czasie ciąży

Ciąża to okres, w którym na skutek zmian hormonalnych włosy rosną szybciej, stają się mocniejsze i bardziej lśniące, a także mniej wypadają. Jeśli odczuwasz potrzebę udania się do fryzjera nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań.
Większość zabiegów fryzjerskich jest całkowicie bezpiecznych, ponieważ przenikanie substancji chemicznych do organizmu matki jest minimalne.
Warto jednak abyś przestrzegała pewnych zasad:

farby do farbowania włosów powinny byś delikatne (najlepiej na bazie roślinnej, np. henna) i mieć atest
farb nie powinno się w żadnym wypadku trzymać na głowie dłużej niż zaleca producent
jeśli włosy farbujesz we własnym zakresie powinnaś używać rękawiczek ochronnych, a pomieszczenie w którym to robisz powinno mieć dobrą wentylację
w przypadku innych zabiegów niż farbowanie nie powinno się używać kosmetyków o bardzo intensywnym zapachu, a także silnie drażniących lakierów czy pianek
zawsze powinnaś poinformować fryzjera o tym, że jesteś w ciąży – dzięki temu będzie mógł zastosować delikatniejsze kosmetyki, inny typ farby itp.
jeśli po wizycie u fryzjera zauważyłaś u siebie zaczerwienienia skóry czy wysypkę, powinnaś udać się do lekarza (prawdopodobnie to zwykłe uczulenie na środki chemiczne użyte przez fryzjera)
Jeśli masz jakiekolwiek obawy względem zabiegów fryzjerskich zawsze możesz poczekać z ich wykonywaniem do drugiego trymestru ciąży , kiedy główne organy maleństwa są już ukształtowane.
Decydując się na wizytę u fryzjera w czasie ciąży powinnaś się przygotować na pewne niespodzianki. Hormony ciążowe zmieniają reakcję włosów na różne zabiegi fryzjerskie (głównie farbowanie i trwałą ondulację) i końcowy efekt jest trudny do przewidzenia. Bywają przypadki, że rezultat zabiegu znacznie różni się od oczekiwań (czasem jest wręcz przeciwny do zamierzonego).
 
kazimiera ja farbuje wlosy od 17 roku zycia. W obu ciazach je rozjasnialam pasemkami, farbowalam itp. i nie zaszkodzilo ani mi ani dziecku ;)
Jedyne co moze Cie bardziej draznic to zapach farby, on w ciazy jest bardziej drazniacy w nosek.

Gorzej maja fryzjerki bo one pracujac bedac w ciazy musza to codziennie wdychac. Nie ma udowodnionego naukowo ze ma jakikolwiek szkodliwy wplyw na ciaze.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
A u nas w rodzinie kolejna ciąża, to juz dwie super cieszę się bardzo ale za każdym razem sobie pomyślę ciekawe kiedy nam wyjdzie. Byc może że ten cykl przepadnie, dwa dni przerwy:wściekła/y: mam dni płodne ale nie jestem w stanie okreslic kiedy owulacja:-(
Katka jak masz jakiś przypływ gotówki to faktycznie kupuj, bo kasa się rozejdzie. My z mężem też nie kupujemy sobie prezentów.
Ja w pierwszej ciąży też nie farbowałam a w drugiej robiłam pasemka, podobno nie szkodzi chodzi o intensywnośc zapachów farby.
 
Fimka widzę, że masz ovufriend i na pewno to widziałaś, ale może to termometr jest przyczyną Twoich temperatur? Od kiedy mierzysz tempkę?

Cyt. z ovufriend:
"Czy Twoje temperatury utrzymują się na podobnym poziomie przez cały cykl? Nawet w cyklach bezowulacyjnych temperatura rzadko utrzymuje się cały czas na tym samym poziomie. Dlatego też w większości przypadków za zupełnie płaskie temperatury odpowiedzialny jest termometr. Jeśli zatem zauważysz, że Twoja temperatura jest cały czas stała, zmień termometr, być może w tym tkwi problem. Jeśli mimo tego sytuacja się nie zmieni i Twoje temperatury nadal będą na tym samym (bądź podobnym) poziomie przez cały cykl, porozmawiaj o tym ze swoim lekarzem."
Właśnie ja tez mam podobna cały czas tylko późno zaczęłam mierzyc po @ tez się zastanawiałam czemu tak mam, tylko ja mierzę rtęciowym, tez nie ma tej dokładności. W przyszłym cyklu będę elektronicznym.:-(
Przepraszam że post pod postem ale myślałam że, zanim skończę to już ktoś napisze. A przypomniało mi się o tej tempraturze i chciałam napisac.
 
Bellaa jesli mierzysz takim starym rteciowym (te nowe wygladaja podobnie ale maja inna substancje) to on jest dokladniejszy tylko trzeba dluzej mierzyc. Ale ty masz ladny wykres tylko jeszcze skoku nie bylo. Cierpliwosci
 
Dzięki Bubbles ;)

Mierzę pierwszy miesiąc, od 7dc., czyli tuż po @.
Mam termometr Microlife, elektroniczny.
Ale co może z nim być nie tak? Dla próby zmierzyłam teraz temp (po uprzednim odpoczynku, więc na spokojnie) - mam 37,3 w pochwie.
Więc pokazuje różne temp. Ale czy moje temp można określić, cytuję z OvuFirend, jako: "zupełnie płaskie temperatury"
Czy wy go jakoś ogrzewacie przed włożeniem? A może trzymacie dłużej, niż do pikania?
Wsadzam go dosyć głęboko, tak do wyświetlacza :zawstydzona/y:
Nie wiem czy to dobrze, doradźcie mi proszę :tak:

P.S: przy chorobach nigdy nie gorączkuję, mam maksymalnie 36,8st (pod pachą). Nigdy nie miałam gorączki. Zastanawiam się czy to ma jakieś znaczenie...
 
Ostatnia edycja:
A u nas w rodzinie kolejna ciąża, to juz dwie super cieszę się bardzo ale za każdym razem sobie pomyślę ciekawe kiedy nam wyjdzie. Byc może że ten cykl przepadnie, dwa dni przerwy:wściekła/y: mam dni płodne ale nie jestem w stanie okreslic kiedy owulacja:-(
Katka jak masz jakiś przypływ gotówki to faktycznie kupuj, bo kasa się rozejdzie. My z mężem też nie kupujemy sobie prezentów.
Ja w pierwszej ciąży też nie farbowałam a w drugiej robiłam pasemka, podobno nie szkodzi chodzi o intensywnośc zapachów farby.


ja jak byłam na weekend u kuzynki ( prawdopodobnie tam poczęliśmy naszą kropeczkę) to usłyszałam ,że siostrzenica szwagra jest w ciąży , ma 18 lat i wpadła,a potem się okazało bo ciocia mi powiedziała ,że znowu siostra cioteczna kuzynki też jest w ciąży w 3 miesiącu się dowiedziała bo miała nieregularne cykle i problemy z żołądkiem , też ma 18 lat jak zobaczyła na usg dziecko to się popłakała podobno i wtedy powiedziałam coś w stylu " dlaczego wszyscy wpadają ,a ja chcę i nie mogę " no i teraz mam , a poczęła się właśnie wtedy ;) i to tak na szybko w pośpiechu żeby nikt nas nie przyłapał , rach ciach szybko do łazienki i pod kołderkę;) a w poprzednim cyklu cuda niewidy leżałam z tyłkiem do góry ,z nogami na ścianie i nic to nie dało , mój mąż wymyślił ,że skoro normalnie plemniki mają pod górkę to jak tak leżę tyłkiem do góry to głupieją i płyną w drugą stronę czyli do wyjścia :-D:-D:-D:-D

 
reklama
kobietka ales to fajnie okreslila :D

Fimka czym wkladam glebiej tym temp jest wyzsza, mam tez elektroniczny. Nie ogrzewam, wkladam pika wyjmuje ;)

A ze mnie leci jak z kaczki... bez wkladki ani rusz :/ jak dlugo zyje po @ nie mialam takiego prysznica
 
Do góry