reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania od jesieni 2013

U mnie początki ciąży były baardzo podobne do objawów nadchodzącej @:) No a ja nie wierzyłam, że się udało za pierwszym razem, więc test zrobiłąm dopiero tydzień po terminie @:) No i pierwszy objaw to szybciej niż zwykle zaczęły mnie (.)(.) boleć... A i w spodnie swoje nie weszłam mimo tej samej wagi:) Chyba jakoś mi się musiały biodra rozejść:))))))
 
reklama
A u mnie jedynym objawem było, że mnie piersi nie bolały. Bo zawsze mnie bolały przed @. Więc jak miesiąc temu mnie znowu po raz pierwszy nie bolały, to byłam pewna, że wreszcie ciąża. Eh, ale teraz wiem, ze ból piersi przed @ to niedobór progesteronu i jak go uzupełniam, to już nie bolą.
 
Hejka. Pozwólcie, że przyłącze sie również do Was ;-) Coś te moje starania odwlekają się w czasie, miał być sierpień, ale jednak nic z tego... mam męża w delegacji:wściekła/y: więc mam wielką nadzieje na wrzesień, że bedzie owocny;-) Trzymam &&& również za Was! Powodzonka:tak:


Paulinka88- mama Mikołaja , staranka w toku
ARLEN- staranka w toku
Jenny - Aniołkowa Mama - staranka w toku
Agaawa - Aniołkowa Mama - staranka w toku
Piaska- staranka w toku
Mika.k - Aniołkowa Mama - staranka w toku
Edyta89
- Aniołkowa Mama - wrzesień 2013
Kobietka22- Aniołkowa Mama - wrzesień 2013
Anulka 198424- wrzesień/październik 2013
Mycha05- wrzesień 2013
 
Mycha05- witaj w naszym gronie, no widzę ,że wątek zaczyna żyć tak myślałam ,że z czasem się rozkręci ;)
pękam z dumy ,że jest nas już tyle ,a pewnie będzie jeszcze więcej zapraszamy serdecznie przyszłe staraczki ,a i obecne będą mile widziane ;P
 
Witajcie :-)
wyciągam wąteczek bo nam utonął , jak mija poranek ?
u mnie gdzieś się kręci burza słychać ją jak przyjdzie to wyłączę kompa , wczoraj była masakra ,ale dziś już chłodniej przydałby się jeszcze deszczyk ...
no ja dziś nie mam planów zupkę ugotuję i gotowe będzie na dwa dni bo nie mam innego pomysłu na obiadek.
 
W Łodzi dziś nieco chłodniej, ale i tak duszno, wszyscy na deszcz czekamy.
Ja jutro lecę na ostatnie badania, przynajmniej w tym miesiącu. Chcę sobie sprawdzić AMH, bo ponad rok tamu miałam 2,5 w skali 1-8 i jestem ciekawa, jak to po 1,5 roku się wynik zmienił. Mam nadzieję, że niezbyt wiele.
 
u nas już ulga jeśli chodzi o pogodę, wiatr wieje i zdecydowanie przyjemniej.
na obiad naleśniki ze szpinakiem - przysmak męża ;-)
 
Piaska - u mnie była burza ,a mieszkam niedaleko od Łodzi ,ale chyba poszła na Płock popadało i od razu lepiej wyszłam na balkon z kawusią pooddychałam świeżym powietrzem , zamierzam wybrać się na spacer po południu.

Jenny - a mogłabyś podać przepis ? nigdy nie jadłam naleśników ze szpinakiem ,a skoro mówisz ,że to przysmak to może i mnie by zasmakował czasem lubię poeksperymentować w kuchni :-) ostatnio w te upały kładłam z mamą ogórki dostałam dwa worki od teściów włożyłyśmy ogórki kiszone, konserwowe , sałatkę z ketchupem i sałatkę z papryką.


aha Piaska czytałam Twojego posta w temacie toksoplazmoza i wyczytałam ,że dobrze jest zrobić wymaz ja myślałam o badaniu z krwi myślisz ,że będzie ono niemiarodajne???chciałam zrobić cytomegalię, toksoplazmozę i skontrolować cukier ,a robiłam już morfologię , tsh (choruję na niedoczynność tarczycy) i cholesterol mi endokrynolog zlecił ,a poza tym to miałam jeszcze wymazy na chalmydię, mykoplasmę, ureoplasmę, hpv i chyba opryszczka też była w zestawie do badania i wyszła mi wtedy ta ureoplasma dostałam leki i potem jeszcze szczepionkę.
 
reklama
pewnie, już podaję. Tylko to przepis z jakiejś gazety, ale nie wiem jakiej, bo jak któryś mi się spodoba, to przepisuję do swojego zeszytu. NALEŚNIKI ZE SZPINAKIEM I KURCZAKIEM
Potrzebne są nam wszystkie składniki na standardowe ciasto naleśnikowe, poza tym:
- pierś z kurczaka + jakaś przyprawa do kurczaka
- mrożony szpinak (ja kupuję w Biedronce; szczerze, to nigdy nie robiłam ze świeżego) - ja robię aż 500 g, bo lubimy dużo nadzienia w naleśnikach
- pół kostki masła
- 2-3 ząbki czosnku (zależy, czy lubimy)
- 3 łyżki śmietany 18%
- dodatkowo ser feta do smaku
no i teraz:
- kurczaka kroimy w kosteczkę, przyprawiamy i smażymy na patelni
- w garnuszku rozpuszczamy masło, dodajemy rozgnieciony czosnek, chwilę dusimy i zaraz dodajemy cały szpinak, dusimy 12-15 minut, dalej dodajemy śmietanę, pokruszony ser feta (około 20 dag), no i przyprawy - sól, pieprz, gałka muszkatołowa; do całej masy dodajemy kurczaka i mieszamy
- nakładamy masę na gotowe naleśniki, zawijamy i na koniec posypujemy startym żółtym serem, ale niekoniecznie.

gotowe :-D
 
Do góry