reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania o pierwsze maleństwo lato 2015

Hej:-) ja miesiączki tez mam niesamowicie bolesne i obfite i jadlam tabletki przeciwbólowe w ogromnych ilościach ale porodu się nie boję. Moja mama i siostra rodziły bez znieczulenia, ja w pracy patrzę ile dziewczyn rodzi bez znieczulenia i stwierdzam ze skoro one mogły to ja tez dam radę.

PanaKotka dobrze ze to hsg będziesz miała w znieczuleniu bo jeśli masz któryś jajowód niedrozny to przy rozchodzeniu się kontrastu bardzo byś cierpiała.

luska z tego co się orientuje to lekarz nawet prywatnie może wystawić Ci skierowanie do szpitala z rozpoznaniem niepłodność pierwotna i wtedy powinni Ci zrobić podstawowy pakiet hormonalny ( LH, FSH, TSH, estradiol, progesteron, testosteron i może jeszcze Ft3 i Ft4) , USG ginekologiczne i ewentualnie jakiś plan działania. Dowiedz się czy jest to u Ciebie możliwe. Zawsze trochę kasy zostałoby w kieszeni.

Falka witam Cie serdecznie:-) nasze grono staraczek szybko się powiększa co mnie bardzo cieszy. Ja gdybym była na Twoim miejscu to juz bym zaczynała starania. Jeśli Ci sie uda od razu to przecież świat się nie zawali a gdyby miało Ci to zająć więcej czasu to moglabys mieć wyrzuty sumienia ze za długo czekalas ( mam nadzieje ze uda Ci się od razu) . Co do FSH się nie wypowiem ale jeśli chodzi o TSH to kuzynka z mega niedoczynnościa ( TSH ok 10.) jest z drugim zdrowym bobasem w ciąży i starali się po dwa miesiące, koleżanka ze studiów tez zaszła w ciążę praktycznie od razu i ma zdrowa corke pomimo problemów z tarczyca więc tym bym się nie przejmowała za bardzo. Mimo wszystko zapytaj endokrynologa co o tym myśli.

Ale naprodukowalam, nie wiem kto to przeczyta;-)
 
reklama
Karola w takim razie życzę, żeby ta 11 okazała się szczęśliwa :)

PanaKotka rozumiem. Wstyd się przyznać, ale do tej pory miałam bardzo małą wiedzę na temat tego jak funkcjonuje mój organizm. Przez długi czas nawet nie liczyłam długości cyklów. Od kiedy zaczęłam czytać forum cały czas dowiaduję się czegoś nowego. Pora zacząć być bardziej świadomą swojego ciała...
 
Karola ja mam takie same objawy i stad moje przeczucie ze ten cykl nie będzie owocny:-/ praktycznie cały czas pobolewa mnie brzuch jak na okres właśnie i piersi a głównie jedna...
Jakoś tak dziwnie mi się wyswietlily posty. Jak pisalam poprzedniego to ostatnia była 6 strona a jak się udostępnił to patrzę a tu juz 7 jest calutka. No nic, to widocznie wina mojego telefonu ech ech.
Dziewczyny wszystkie tu jesteśmy piekne, młode i baaardzo płodne! Na studiach mnie uczyli ze grunt to urodzić pierwsze dziecko przed 30stka. Chociaż ja do 30 to chciałabym zakończyć rozmnażanie żeby dzieci dochować i zacząć się bawić i miec sile zeby korzystac z zycia ha ha:-)
 
Falka, tym bardziej dobrze, że tu trafiłaś. Pytaj o wszystko, a my na pewno chętnie wszystkie pomożemy.
Mozesz sobie ściągnąć aplikację na telefon kalendarz miesięczny i tam sobie wszystko zapisywać. Mnie to bardzo pomaga, bo nigdy nie bylam skrupulatna w zapiskach. A w ten sposób od 2 lat mam wszystko pod ręką.

Wkręcanie i nakręcanie się nie jest dobre. Ale wiem sama po sobie, że trudno jest teho uniknąć. Ja się np ubiegły cykl taki miałam. Szczególnie na końcu. Nawet przy testowaniu byłam pewna, że to test się myli i dał błędny wynik hahaha. Normalnie uroiłam sobie, że tam jest druga kreska hahaha. Taka jestem agentka.
Ale to rzadko mam takie schizy. Generalnie staram się być stonowana. Nie emocjonować się jakimiś pierdołami bez znaczenia.

I jestem trochę spokojniejsza o to hsg od kiedy wiem, że będzie w narkozie. Bo jak miałam mieć sono-hsg, gdzie nie było możliwości narkozy, to nie spałam tydzień czasu ze strachu. Teraz za to zbliża się termin i zaczynam się znowu denerwować. Jutro mam wizytę u pulmonologa bo mam też astmę. Mam nadzieję, że mnie przyjmie i da zaświadczenie do narkozy.
 
Karola mnie tez się zawsze wydawało ze więcej dzieci poczyna się na jesieni i zimą, bo pogoda nie zachęca do wyjść to i ludzie więcej się przytulaja.
Falka ja tez mam aplikacje kalendarzyk miesiaczkowy i juz ciążowy jakiś nawet sciagnelam z tantum rosa i to bardzo fajna sprawą. Oblicza mi dni plodne, owulację, przewidywanu termin nastepnej miesiączki można zaznaczac różne objawy. No super naprawdę:-) polecam. I zawsze można wejść i sprawdzić datę OM której nigdy nie pamiętam.
 
Tynka, ale fajnie, że jesteś położną :) Profesjonalna pomoc i rada na forum zawsze się przyda :-D Pocieszyłaś mnie trochę z tym TSH, chyba faktycznie wrzucę na luz. Zrobię w tym tygodniu badanie i zobaczę jak to teraz się przedstawia.

Ach ten cudowny kalendarzyk, mam go od 2 tygodni i jestem nim zachwycona. Faktycznie bardzo ułatwia sprawę śledzenia cyklów i ma się super wgląd w to co było, jest i będzie. Zaznaczam skrupulatnie wszystkie objawy i nawet nastroje, chociaż to bardziej dla frajdy :)
Najwięcej dzieci to chyba rodzi się w czerwcu i lipcu, przynajmniej jak tak patrzę na fejsie to w tym okresie jest wysyp urodzin. Sama też jestem z czerwca.
 
Falka bo w tym naprawdę cos jest w im zimniej na powietrzu tym wiecej dzieci się poczyna:-) zabawne ale ziarenko prawdy w tym tkwi.
I fakt komuś doradzac lubie ale jak pomyśle o swojej ciazy to mam wrażenie ze nic nie będę wiedziala ha ha. Szewc bez butów chodzi:-)
 
hej tynka brak kasy mi to uniemozliwia tsh mam ok 1.4 wiec to nie to usg ok musze sobie hormony sprawdzic ale raczej sa ok bo tak lekarka mowila bo cykl mam w miare regularny ale do gina endokrynologa zapisze sie w szpitalu tam jest przychodnia
 
reklama
falka wpisac cie na liste jak tak to podat wiek ile masz lat ile sie starasz cykli i kiedy masz nastepna @
 

Podobne tematy

1
Odpowiedzi
19 tys
Wyświetleń
818 tys
Do góry