reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Starające się 2008

reklama
Witajcie Drogie Staraczki!
Widzę że wiele już nosi Fasolkę :-D Serdecznie gratuluję!
Mnie się chyba jednak w tym cyklu to nie uda bo mimo że dopiero w poniedziałek lub wtorek spodziewam się @ to już ją zaczynam powoli czuć tą cholerę po kościach a dokładanie to mam jakieś takie lekkie skurcze w części lędźwiowej :-(

Od ewentualnego zapłodnienia minęło nieco ponad tydzień. Żadnych objawów wskazujących obecność Fasolki nie mam choć w sumie nie wiem po jakim czasie od zapłodnienia należałoby się ewentualnych spodziewać (poza brakiem @).

Napiszcie mi proszę gdzie na necie mogę znaleźć wykres cyklu bo tyle razy obijało mi się to o oczy gdzieś w książkach a teraz nie pamiętam czy pare dni przed @ są dni plodne czy nie :zawstydzona/y: No chyba że któraś z Was wie dokladnie jak to przebiega w ciągu całego cylu to prosze i informacje.

Życzę wszystkim dobrej nocki.
 
Witaj Maniola.
Chcesz poogladać wykresy to zapraszam na 28dni.
Pod spodem znajdziesz mój, ale to nie jest typowy wykres, zobacz na inne.
Co do cyklu to po @ jest
1.faza folikularna (wtedy temperatura jest nisko, śluzu jeszcze nie ma lub jest nieprzejrzysty lepki) - to faza zmienna trwa różnie u różnych kobiet
2. faza owulacyjna (temperatura jest nisko, często spada jeszcze niżej, śluz jest przejrzysty, rozciągliwy i jest go dużo) - to faza zmienna trwa różnie u różnych kobiet (następuje zapłodnienie)
3. faza lutealna (temperatura skacze wysoko, minimum o 0.2, śluz jest nieprzejrzysty (kremowy lub biały) lepki - ta faza powinna być stałej długości ok.14 dni.
Po czym następuje @ lub teścik
 
I jeszcze dodam jak zachowuje sie pęcherzyk w poszczególnych fazach cyklu.
1. faza folikularna - jajniki przygotowują się do owulacji. Pęcherzyk rośnie
2. faza owulacyjna - dojrzały pęcherzyk pęka i wydostaje się z niego jajeczko i płyn (po jego obecności w zatoce Douglasa można stwierdzić czy była owulacja) - dochodzi do zapłodnienia
3. faza lutealna - następuje wzrost progesteronu. Jajeczko jeśli zostanie zapłodnione to się cały czas dzieli i zagnieżdża się w macicy.

Zobacz jeszcze tutaj
wiki:abc_plodnosci - Wiki 28dni
wiki:abc_temperatury - Wiki 28dni
wiki:abc_sluzu - Wiki 28dni
 
Wstałam....o 5 rano....gdzieś tak o godzinke za wczesnie....A wiecie czemu?Bo o 5 rano zerwal sie tak silny wiatr u nas w Opolu...ponoć dwa fronty sie spotkały i stad te zawirowania...Widziałam jak znak poprostu sie wygina w nienaturalny dla niego sposob...I tak dymało z 30 minut...Ja juz oczywiscie zdąrzyłam sie obudzić wstac zrobic kawcie no i teraz bede siedziała jak ta sierota...bo nawet wyspana jestem :-)
Zajęcia dziś....taki ładny plan mam....2 x mikrostruktury i 3 x po 1,5 godziny Statystyka....normalnie miodzio...jak wroce to przybiegne was poczytac i dac jakis znać życia zanim pewnie padne na kanapie...
No to tymczasem borem lasem....adi idzie sie szykować :-) Życze Wam Moje Kochane przyjemnego dnia :-)
 
Witajcie !!
Witam wszystkie nowe Starające się 2008:-)i zycze owocnych staranek :-)

Adiva tak trzymaj !! niedlugobedziesz mamusia , wczesniej czy pozniej:-)
Dorotko noo faktycznie...ale najwazniejsze ze jestescie szczesliwi i niedlugo bedziecie rodzicami :tak::tak:I bardzo dobrze ze zdecydowaliscie sie na dziecko, dobrze wiem ze nie ma odpowiedniego momentu, zawsze jest cos .. remont, autko, praca, mieszkanko ehhh dlugo by wyliczac!
Moze ja wam napisze omojej sytuacji mam pietro domku i autko, studia skonczone ale prace mam na umowe zastepstwo na czas nieobecnosci pracownika do listopada 2009 !! i teraz zdecydowalismy sie na dziecko, trudno najwyzej mnie wyrzuca z pracy ale zycie jest tyko jedno.. a mam 26 lat i uwazam ze teraz jest najlepszy moment:tak: tylko zeby fasolka tak samo myslala;-);-)

Kasiu i bardzo dobrze ze zdecydowaliscie sie na dziecko:-D i napewno
fasolka mysli podobnie ;-).
No widzisz my bez wlasnego mieszkania a ty masz ten kat swoj, ja mam umowe o
prace na 5 lat i juz wiem ze po macierzynskim szef mnie przyjmie z otwartymi
ramionami :-D kazda ma inaczej , ale majwazniejsze ze cel mamy taki sam
czyli stworzyc najszczesliwsza rodzine naszemu dziecku:-D
 
A teraz co tam umnie wiec przespalam sobie nocke fajnie ale dzis jakos od rana dziwnie sie czuje
jestesm jakas slaba nie wiem czy to od choroby czy od fasolki ide cos zjesc i sie poloze
kompa nie zamykam poslucham se muzyki i pozniej do was zajze ale dzis weekend i obawiam
sie ze za duzo nie bedzie napisane :-).
Dziekuje wam dziewczynki za dobre slowa pocieszenia wiem ze musi byc dobrze ale i tak
sie troche obawiam :-( nie zamartwiam sie az tak strasznie bo wiem ze mi nie wolno
ale nie umiem sie tak az strasznie cieszyc bo boje sie co bedzie pozniej:-(
Owszem ciesze sie najbardziej na swiecie ze nosze pod sercem fasolke ale strasznie
pomalu leca mi ye dni juz bym tak strasznie chciala 10 marca i usg aby zobaczyc wieksza fasolke
i bijace serduszko :-).
Ja sie strasznie tego obawiam bo moja ostatnia ciaza skonczyla sie na tym etapie :-(
i dlatego tak strasznie sie niepokoje tym usg 10 i strasznie ciezko mi jest wytrzymac tak dlugo.
Aha i nawet moj M cieszy sie strasznie z fasolki ale on czeka na to usg 10 marca i wtedy jak bedzie oki to bedzie sie w pelni cieszyc on te to przezywa i strasznie sie boi
wiec zaby nie zapeszac nie rozmawia narazie ze mna o tym co i jak bedzie jak sie dzidzia
urodzi.Kurcze ze tez nie da sie wczesniej jakos zorientowac czy z fasolka jest wszystko oki :-(
ale sie rozpisalam wybaczcie
 
reklama
Witajcie Kochane! Ale miałam dzis niespokojna noc...najpierw zgaga ciagle "bekanie",a pózniej wichura...
Ale to nie o tym Wam chciałam powiedzieć...wstałam rano...zmierzyłam tempke i poszłam do wc-zrobiłam test owu-wyszedł prawie pozytywny. Wiec z tego samego moczu zrobilam test ciażowy i... są 2 kreseczki:tak:
Ta druga jest bledsza od kontrolnej,ale dobrze widoczna...w poniedziałek termin @ wiec wtedy zrobie jeszcze jeden test...
Sama jeszcze nie wierze w to,co widze...Boje sie,ze to tylko sen...
 
Do góry