reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Starające się 2008

Gdy Maja była w szpitalu były dwie opcje: albo czynniki genetyczne, albo toksyny przy zapłodnieniu ( np. zapach nowych mebli - miałam takowe w sypialni :-(). Maja miała robione 3 szczegółowe badania genetyczne - i wszystko wyszło ok. Więc toksyny......... Malutka zapominała, że trzeba oddychać i nie miała odruchu ssania - karmiona była przez sondę.
Moje SŁONECZKO, które świeciło tylko 10 tygodni...........
 

Załączniki

  • 28082007.jpg
    28082007.jpg
    46,7 KB · Wyświetleń: 30
reklama
Niktosiaaa trzymaj sie kochanie !!!!!! bardzo mi przykro .... :-( a nic w trakcie ciąży nie wskazywalo na jakies problemy ?? kurcze no .... taka sliczna była! :no2:
twoje Słoneczko napewno juz niedlugo do ciebie wroci sciskam mocno kciuki i zycze z calego serca!!! :sorry:
 
Niktosia- to starszne co piszesz... wspolczuje napewno wiele przezylas, ale zycze powodzenia zeby za te kilkanascie dni okazalo sie ze fasoleczka jest:)
 
Niktosiaaa ściskam Cię mocno. Trzymam kciuki żeby udało się rzucić palenie.

Czy ktoś może mi coś wytłumaczyć bo ja już zgłupiałam. Czy po owulacji zawsze pojawia się ciałko żółte? Czy jeśli go nie ma to znaczy, że nie doszło do zapłodnienia? Jak ktoś wie to proszę mi to prosto wytłumaczyć :confused:
Ja dziś wieczorkiem biorę pierwszą tabletkę clo w tym cyklu a więc rośnijcie pęcherzyki...
 
Czesc dziewczyny!Ja po wizycie u gina i androloga z mezusiem U mnie problem jest taki ze po owu mam niska tempke i nie wytwarza sie ciałko żółte, po prostu zarodek nie utrzyma sie, no ale da sie to wzmocnic :) Najpierw jednak musimy podleczyc mezusia, bo ma jakies bakterie i w ogole malo ruchliwych "zolnierzykow" no a my siodme poty z siebie dawalismy przy starankach hehe a tu i tak by sie nie udalo :) no nic zblizaja sie wakacje, pelen relaks a potem zobaczymy jak kuracja przebiegla, dobrze wiedziec na czym sie stoi, Polecam badania panow, mi osobiscie skierowanie wypisal moj gin, bo poweidzial ze coraz wiecej panow ma z tym problem a biedne kobitki biora na siebie wine.... No i czekam tez na pasek od ss Dominikanek...kurcze po tym wszystkim to juz musi sie udac :)NOGI DO GORY :)
 
KINGUS No ja wlasnie tez mam problem z tym ciałkiem żółtym, ale to wina progesteronu (jego brak) przynajmniej tak zrozumialam mojego gina. Mi zalecil jednocyklowa kuracje, ale dopiero wtedy gdy mezus bedzie ok, zeby to wszystko razem ladnie zgrac. Poki co lykam wiesiolek OEPAROL, ktory ma wiele niewytlumaczalnych dogodzen (slowa mojego gina)</p>
 
Ostatnia edycja:


Czy ktoś może mi coś wytłumaczyć bo ja już zgłupiałam. Czy po owulacji zawsze pojawia się ciałko żółte? Czy jeśli go nie ma to znaczy, że nie doszło do zapłodnienia? Jak ktoś wie to proszę mi to prosto wytłumaczyć :confused:
Ja dziś wieczorkiem biorę pierwszą tabletkę clo w tym cyklu a więc rośnijcie pęcherzyki...
[/quote]

Ciałko żółte (łac. corpus luteum) - przekształcony pęcherzyk jajnikowy, który funkcjonuje jako gruczoł dokrewny. Powstaje po uwolnieniu oocytu II rzędu w miejscu pęknięcia pęcherzyka Graafa. Ciałko żółte produkuje progesteron, hormon przygotowujący błonę śluzową macicy do przyjęcia zapłodnionego jaja i umożliwienia jego rozwoju (od około czwartego miesiąca ciąży produkcję progesteronu przejmuje łożysko). Gdy nie dojdzie do zapłodnienia, ciałko żółte po 10-12 dniach zaczyna zanikać (przekształca się w ciałko żółte miesiączkowe, a następnie białawe), wskutek czego poziom progesteronu gwałtownie spada (spadek poziomu progesteronu jest powodem rozpoczęcia krwawienia). Natomiast gdy komórka jajowa zostanie zapłodniona, ciałko żółte rozrasta się i tworzy ciałko żółte ciążowe.
Ciałko żółte produkuje oprócz progesteronu także estrogeny, oksytocynę, inhibinę i relaksynę (Histologia - M. Zabel).
mam nadzieje ze cosik z tego zrozumiesz :tak::tak:
 
reklama
tez mi dzisiej glowa szfankuje ale to przez faceta u mnie w pokoju - strasznie sie drze do telefonu ..... i mam szpital pod nosem i karetki tez swoje daja :dry:
 
Do góry