reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki wiosna 2015 -!kolejne starcie

Cytrynowa
Bo wpadlam w paranoję. . Hehe.. wiesz mieszkam na wsi a w nicku mialam imię i rok urodz.a w stopce Mlodego. Po Cytrynowej to nic się nie domyślę:)
A Ty na @nie czekaj.. po co? Może nie przyjedzie:)

Karola
Kupę czasu Cię nie było!
Ja też właśnie zamierzan jakos odciąć głowę od myslenia o ciąży i tych dniach:) zobaczymy;)
Ja na kom ale pewnie Cytrynowa albo Jazza poratuje z ciastem;)
 
reklama
Aliszia
A kysz @!! Niech spada na drzewo!;)

Moniusia
No to rzeczywiscie piękny widok II kresek na teście ovu:)
 
Karola babka cytrynowa na majonezie. Pyszna i prosta.

Monisia. Murzyn na wsi?

Dita a myslisz ze w twojej wiosce sa tacy co szukaja ludzi po necie?
Ja nie licze na 2 krechy. A juz bym wolała zeby przyszła.
 
Nie że szukają. . Ale może któras się stara.. świat jest mały. . A po co mi plotki.. poza tym moje dni plodne to moja sprawa a nie pół wioski:)
 
Składniki:

mąka pszenna [0.5 szklanki]mąka ziemniaczana [0.5 szklanki]majonez [0.5 szklanki]jajka [4 szt.]proszek do pieczenia [2 łyżeczki] (niecałe,może być 1,5 łyżeczki)cukier [0.75 szklanki]tłuszcz (do smarowania formy)bułka tarta (do wysypania formy)aromat cytrynowy do ciast(3 krople)skórka z cytryny (starta z 1/2 cytryny)sok z cytryny (kilka kropel)cukier puder (do lukru)

Przygotowanie:

Generalnie to można wszystkie składniki wrzucić razem do miski mi miksować do dałkowitego połączenia się i gotowe, ale ja lubię się pobawiać i robię tak: 
Jajka w całości miksuję w misce. Dodaję do tego cukier i miksuję wszystko razem.
Dodaję mąkę ziemniaczaną i miksuję. Mąkę pszenną łączę z proszkiem do pieczenia i wtedy wrzucam co miski. Można oczywiście mąkę z proszkiem przesiać przez sitko jak ktoś chce.
Dodaję majonez i miksuję wszystko razem.
Na sam koniec ścieram z połowy cytryny skórkę, dodaję ciutkę olejku cytrynowego i odrobinkę soku cytrynowego. Mieszam i wlewam wszystko do wysmarowanej tłuszczem i bułką tartą foremki keksówki.

Ciasto wkładam do nagrzanego do 175C piekarnika i piekę 60 min.
Jak upłynie 50 min to sprawdzam patyczkiem czy cisto się upiekło. Jeżeli patyczek jest suchy po włorzeniu go w najwyższe miejsce tzn, że można wyciąkać. A jak nie to piekę jeszcze chwilkę i sprawdzm.

Jak ciasto ostygnie robię lukier z cukru pudru i odrobiny soku z cytryny i wody. Tak aby nie było za kwaśne.

Być może przepis z majonezem wyda się dziwny, ale zapewniam,że ciasto jest smaczne, wilgotne i znika równie szybko jak się je robi.
I nie ma się co bać majonezu w cieście tylko spróbować !!

O tu przepis masz karola
 
Cytrynowa dziękuje:D Faktycznie dziwne, zeby do ciasta dawać majonez, ale jestem ciekawa efektu i zrobie napewno:) Ale wszyscy się zdziwią jak usłyszą z czego jest;p
 
Karola majonez to nic innego jak tłuszcz. I dajesz go zamiast oleju. Juz wiele razy robilam z tego przepisu i nigdy nie czułam tego smaku
 
Witam was dziewczyny :) dzisiaj mój termin @ i póki co to jej nie ma. Wczoraj robiłam test i druga krecha wyraźniejsza:) wstawiłabym wam zdjęcie, ale wiecie że nie umiem sobie z tym poradzić? Bo jak dam zaawansowaną edycję to widzę stare zdjęcia które z pół roku temu dodałam na innym wątku.
Ale chyba jestem psychiczna, nie umiem się z tego cieszyć bo strasznie się boje...
 
reklama
Do góry