reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2022

Pewnie. Koleżanki pomóżcie dziewczynie może ktoś odpowie na jej pytanie. Już nie drazmy tematu ☺
Ok, w kwestii testow owu jest już odpowiedz, jeśli chodzi o późne owulacje to nie mam pojęcia bo się u siebie z tym nie spotkałam, ale autorka zrobiła od czapy testu owu o ile dobrze przeczytałam 37 dc i wyszedł pozytywny i na tej podstawie stwierdza, ze ma późne owu ?
nie ma pewności, ze ta owu nie była wcześniej bo nie sprawdzała, być może owu była normalnie 🤷‍♀️
Przynajmniej ja to tak rozumuje
 
reklama
Ok, w kwestii testow owu jest już odpowiedz, jeśli chodzi o późne owulacje to nie mam pojęcia bo się u siebie z tym nie spotkałam, ale autorka zrobiła od czapy testu owu o ile dobrze przeczytałam 37 dc i wyszedł pozytywny i na tej podstawie stwierdza, ze ma późne owu ?
nie ma pewności, ze ta owu nie była wcześniej bo nie sprawdzała, być może owu była normalnie 🤷‍♀️
Przynajmniej ja to tak rozumuje
Tak zrobiłam od czapy, ale mam takie odczucia.
Napisałam w poście, że 15go byłam u gina, miałam małe pęcherzyki i brak owu na USG + prog był ujemny.

Zrobiłam z ciekawości bo wiem jak się czuję gdy mam owu ( zawsze tydzień później robię proga i wychodzi pozytywny )

Więc proszę nie pisz, że nie sprawdzałam bo napisałam.
 
Tak zrobiłam od czapy, ale mam takie odczucia.
Napisałam w poście, że 15go byłam u gina, miałam małe pęcherzyki i brak owu na USG + prog był ujemny.

Zrobiłam z ciekawości bo wiem jak się czuję gdy mam owu ( zawsze tydzień później robię proga i wychodzi pozytywny )

Więc proszę nie pisz, że nie sprawdzałam bo napisałam.
A może... Może... żeby rozweselić towarzystwo i humor... test owulacyjny pokazal ciaze? 😁😁😁😁😁 ( nie powielając błędnych informacji- oczywiście zart to jest)
 
Tak zrobiłam od czapy, ale mam takie odczucia.
Napisałam w poście, że 15go byłam u gina, miałam małe pęcherzyki i brak owu na USG + prog był ujemny.

Zrobiłam z ciekawości bo wiem jak się czuję gdy mam owu ( zawsze tydzień później robię proga i wychodzi pozytywny )

Więc proszę nie pisz, że nie sprawdzałam bo napisałam.
Problem z owulacja jest taki ze faktycznie mozesz czuc ze zaraz bedzie. Tez mam klucia w jajniku i tez wiem mniej więcej kiedy jest. Ale naczytałam się tyle historii dziewczyn w którym organizm oszukiwał ze czasem wątpię w swoje odczucia co do owulacji. Najlepiej by było potwierdzić faktycznie usg ze owulacja byla. Szkoda ze medycyna obecna nie ma takiej możliwości aby sprawdzić szybciej ze pęcherzyk faktycznie pekl. 🤭😅 a opóźnienie owulacji to miliony powodów pewnie... stres, choroba, hormony, leki, badania...tez mialam w tym cyklu znacznie pozniej niż normalnie. Ale bylam po biochemicznej jednej wiec na nia zrzuciłam. Zobaczymy co będzie w tym cyklu bo tez jestem po 2 biochemicznej. 😑
 
Problem z owulacja jest taki ze faktycznie mozesz czuc ze zaraz bedzie. Tez mam klucia w jajniku i tez wiem mniej więcej kiedy jest. Ale naczytałam się tyle historii dziewczyn w którym organizm oszukiwał ze czasem wątpię w swoje odczucia co do owulacji. Najlepiej by było potwierdzić faktycznie usg ze owulacja byla. Szkoda ze medycyna obecna nie ma takiej możliwości aby sprawdzić szybciej ze pęcherzyk faktycznie pekl. 🤭😅 a opóźnienie owulacji to miliony powodów pewnie... stres, choroba, hormony, leki, badania...tez mialam w tym cyklu znacznie pozniej niż normalnie. Ale bylam po biochemicznej jednej wiec na nia zrzuciłam.
Ojej, w tym cyklu będzie dobrze i oby szczęśliwie ❤️ trzymam kciuki ✊✊
 
Ojej, w tym cyklu będzie dobrze i oby szczęśliwie ❤️ trzymam kciuki ✊✊
A to zobaczymy. Lece na monitoring cyklu z prośbą o zwiększenie ilości wlewow z Intralipidow, podwyższenie dawki encortonu i badania potwierdzające dawkę clexane 0.4, no i karmie piersią i nie mogę brać mocnego progesteron besins i musze cos wykombinować z dopochwowym ale mm po nim krwawienia bo mam nadżerkę i dostaje mini zawałów jak jest w ciąży. 😅😅😅 plus jeszcze acard i euthyrox juz 100 łykam 🤨🤨 zawsze w każdej coazy nagle mi skacze tsh jak głupie. No i jakies posiewy trzeba ogarnac. Takze ciekawie bedzie 👍👍😁
 
Zdobienie testu może faktycznie nie ma sensu, ponieważ lepszy byłby monitoring , ale tak jak napisałam, czuję się , że na bank ta owu jest bo wiem jak się zawsze czuje przy owu - ponieważ za tydzień jak zrobię proga to będzie on pozytywny, ponieważ tak sprawdzałam.

Ale zapytałam również co może być przyczyny późnych owulacji? I to pytanie jest bez sensu też według ciebie. To po co te forum jest

Mi nawet nie chodziło o to, że lepszy jest monitoring tylko, że taki test Ci po prostu nic nie mówi, bo pozytywny mógł być też wczoraj, albo nawet 3 dni temu i tyle. Nie wiem po co dorabiasz do tego jakąś ideologie. Myślę, że definicja "ni z gruchy ni z pietruchy" dokładnie tłumaczy co miałam do przekazania, u mnie w regionie to dość popularne powiedzenie 🤷‍♀️ Zdanie dla mnie dobrze brzmi. Wszyscy zrozumieli 🙂

Przyczyną późnych owulacji może być pcos, pco, io to z takich zaburzeń chyba najpopularniejszych. Ale na owulacje może wpłynąć też stres, zmiana klimatu (np. ostatnie upały). Do tego przyjmuje się, że nawet zdrowa kobieta może mieć 1-2 cykle bezowulacyjne :)
 
reklama
No tylko jak się zaczną zapisy to terminy się rozchodzą w kilka godzin z tego co dziewczyny na Fejsie pisały 🤷
Ja dostałam info od jednej z dziewczyn tutaj, ze zapisy są któregoś tam kwietnia od 10 chyba do 11 trzeba było wysłać maila.
Ja wysłałam 10:08 i już miejsc nie było 🤷‍♀️
Ale dwa tyg później miałam wizytę bo zwolniło się miejsce
 
Do góry