reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki 2022

Staraliśmy się z mężem na luzie przez te dwa lata, dopiero teraz chcemy poważniej podejść do tego i zacząć robić badania itp. Robiłam 3 miesiące temu jest tarczycę.
Ale tych badań, które wrzuciłaś jest bardzo mało i nie ma nawet wszystkich hormonalnych, które powinno się zrobić.
Chodzisz na NFZ? Te lekarka ma jakieś doświadczenie w leczeniu konkretnie niepłodności?
 
reklama
Tak to było na NFZ, ale piszę, że to była pierwsza moja wizyta u lekarza od x czasu....

TSH FT3FT4 robiłam 3 miesiące temu.
O mężu też mówiła, żebyśmy zrobili seminogram te badanie nasienia.

To akurat jestem w 5dc i mam zrobione te oprócz testosteronu. Za tydzień mam wizytę, może da więcej.
 
Tak to było na NFZ, ale piszę, że to była pierwsza moja wizyta u lekarza od x czasu....

TSH FT3FT4 robiłam 3 miesiące temu.
O mężu też mówiła, żebyśmy zrobili seminogram te badanie nasienia.

To akurat jestem w 5dc i mam zrobione te oprócz testosteronu. Za tydzień mam wizytę, może da więcej.
wiesz co no w tej sytuacji to chyba nic Ci więcej nie doradzimy, tylko zrobić więcej badań i pójść z nimi do lekarza. Zerknij na to co wrzuciła Ola, koniecznie zróbcie i partnerowi badania hormonalne i badanie nasienia.
No i zaznaczę kolejny raz, że to ciałko żółte jest niepokojace w 5dc. Przyjrzałabym się temu.
 
Tak to było na NFZ, ale piszę, że to była pierwsza moja wizyta u lekarza od x czasu....

TSH FT3FT4 robiłam 3 miesiące temu.
O mężu też mówiła, żebyśmy zrobili seminogram te badanie nasienia.

To akurat jestem w 5dc i mam zrobione te oprócz testosteronu. Za tydzień mam wizytę, może da więcej.
Widzisz ale akurat badania hormonalne robi się głównie na początku cyklu więc jak już dostałaś skierowanie i miałaś okazję je zrobić to szkoda, że nie zostały zrobione wszystkie potrzebne.

Badałaś sobie kiedykolwiek AMH?

Jeśli chcesz chodzić na NFZ to w niektórych miastach są poradnie z rządowego programu i tam te badania są dużo bardziej kompleksowe niż to co Ty dostałaś.
 
Dziewczyny na luzie. Zapytałam o badania. O stosunek LH do FSH. Wydaje mi się, że lekarz wie co robi, ponieważ rozmawiała ze mną. Mam już 5 letnie dziecko, więc to nie są starania o pierwsze.
Jeśli będzie potrzeba zapewne da mi dodatkowe badania w następnym cyklu.

Fakt faktem te ciałko dziwne, ale dopytam za tydzień na wizycie.

Dziękuję.
 
Dziewczyny na luzie. Zapytałam o badania. O stosunek LH do FSH. Wydaje mi się, że lekarz wie co robi, ponieważ rozmawiała ze mną. Mam już 5 letnie dziecko, więc to nie są starania o pierwsze.
Jeśli będzie potrzeba zapewne da mi dodatkowe badania w następnym cyklu.

Fakt faktem te ciałko dziwne, ale dopytam za tydzień na wizycie.

Dziękuję.

Ja się staram o trzecie i w sumie to pół roku, a zrobiłam wszystko. Wyszła mi np. IO mimo, że rok temu krzywe były okej. IO może przyczyniać się do długich cykli i utrudniać zajście w ciąże. Dostałam leki.
Ja osobiście wolę stracić miesiąc niż 2 lata na starania, ale każdy wiadomo robi jak uważa
 
Ja się staram o trzecie i w sumie to pół roku, a zrobiłam wszystko. Wyszła mi np. IO mimo, że rok temu krzywe były okej. IO może przyczyniać się do długich cykli i utrudniać zajście w ciąże. Dostałam leki.
Ja osobiście wolę stracić miesiąc niż 2 lata na starania, ale każdy wiadomo robi jak uważa
Rozumiem.
Ja podchodzę do tego na luzie, dopiero zaczynamy przygodę z lekarzami. A nie chcę zmieniać lekarzy co miesiąc.

Mi się wydaje , że na moje cykle miało duże wpłynięcie szczepienia na koronkę , bo odkąd zaszczepiłam się 1 raz dostałam przesunięcia a po 2 dawce jeszcze dłużej.

A odnośnie ciałka.
Czytałam tak o tym ciałku żółtym i one się przekształca w jakieś białawe może, to miała na myśli. Tak jak pisałam za tydzień mam wizytę, więc dopytam.

A jeśli będę widziała, że nie przynosi to żadnej poprawy na pewno zmienię lekarza.
 
reklama
Do góry