reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2022

reklama
Nie no my nie mamy z tym problemu. Ale nie moglabym być z facetem niższym ode mnie napewno

Właśnie na to wydaje kupę hajsu. Kremy, żele, olejki itp na zachamowanie celulitu. Wróciłam właśnie do szczotkowania na sucho, może do wakacji ogarnę temat 🤞
Kawa ma działanie antycellulitowe i ujędrniające, dlatego warto ją dołączyć 😉
 
no czyli miałaś ciążę biochemiczna, wszystko się zgadza. Ale dlaczego uważasz, że nie było implantacji? Nie ma żadnej ciąży bez implantacji
Wiecie tak mówiła moja ginka, że beta może wytwarzać się jeszcze przed zagnieżdżeniem. Wywaliłam na nią wtedy oczy, bo też znałam wersję, że beta rośnie dopiero po implantacji.
Dobra nie ma co robić zamieszania. Czekam co najmniej dwa dni i może zdecyduję się zrobić test.
 
reklama
Generalnie to działa w ten sposób, że beta może wytwarzac się wcześniej, ale nie uwalnia się do organizmu matki. Do tego dochodzi dopiero w momencie implantacji i w momencie jej rozpoczęcia poziom hormonu beta HCG osiąga wartości w granicach 1-2.
Zagnieżdżenie może się oczywiście nie powieść, to jest proces który trwa. Wtedy ciąża kończy się na etapie kilku jednostek. Może się też powieść i zakończyć poronieniem, w momencie kiedy do poronienia dojedzie na etapie, w którym nie da się uwidocznić pęcherzyka ciążowego w jamie macicy (czyli najczęściej w przypadku bety poniżej 1000)mówimy o ciąży biochemicznej.
 
Do góry