reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Akademia Płodnosci, obserwuje ich od dłuższego czasu, raz byłam na darmowym webinarze od nich i myślę że warto spróbować tej diety :-) Naturalna bez suplementów
 

Załączniki

  • Screenshot_2021-08-20-22-05-31-813_com.instagram.android.jpg
    Screenshot_2021-08-20-22-05-31-813_com.instagram.android.jpg
    341,6 KB · Wyświetleń: 74
reklama
Jak bardzo zle?
Nam się udało zajsc przy 3% prawidłowych i dla ruchliwości A oraz a + b poniżej normy również i dużo okrągłych.
Ruch jakiś jest, całkowity 54%, brak ruchu 46% ale plemników o prawidłowej budowie w ogóle nie ma...natomiast koncentracja plemników 1,1 zaś całkowita liczba 11,2. Niby lekarz powiedział, że z takimi wynikami nie mamy w ogóle szans na naturalną ciążę. Ja się załamalam tym co powiedział...naprawdę jest aż tak źle?
 
Pytanie mam, moja siostra ma stwierdzone pcos i ma byc stymulowana letrozolem (jak cos z bledami to przepraszam, nie znam sie na tym) i lekarka powiedziała jej, ze po stymulacji lubia występować puste jaja płodowe, to prawda? Wasi lekarze tez sa tego zdania ? Sorry, ze w liczbie mnogiej moze ktos sie jeszcze wypowie.
Ja mam stwierdzone PCOS i jestem stymulowana letrozolem i gonadotropinami. Sam letrozol u mnie nie działa i zastrzyki bez letrozolu też nie.
Mi lekarz nie wspominał o pustym jaju.
No i jeszcze mi się nie zdarzyło, więc nie mogę się więcej wypowiedzieć.
 
Ruch jakiś jest, całkowity 54%, brak ruchu 46% ale plemników o prawidłowej budowie w ogóle nie ma...natomiast koncentracja plemników 1,1 zaś całkowita liczba 11,2. Niby lekarz powiedział, że z takimi wynikami nie mamy w ogóle szans na naturalną ciążę. Ja się załamalam tym co powiedział...naprawdę jest aż tak źle?
Hmm, Kurcze, może być kłopot przy złej budowie, mi zalecali bardzo proxeed, drogi ale ponoc działa cuda, może warto by było próbować poprawić nasienie na różne sposoby i potworzyć badania po 3 miesiącach?
Rozumiem Cię doskonale, przepłakałam połowę drogi od gin do domu, że wyniki takie beznadziejne, a za kilka dni bylam w ciąży :)
 
Ruch jakiś jest, całkowity 54%, brak ruchu 46% ale plemników o prawidłowej budowie w ogóle nie ma...natomiast koncentracja plemników 1,1 zaś całkowita liczba 11,2. Niby lekarz powiedział, że z takimi wynikami nie mamy w ogóle szans na naturalną ciążę. Ja się załamalam tym co powiedział...naprawdę jest aż tak źle?
U nas też 0 prawidłowej budowy...
Jedynie ilość i ruchliwość ponad normę.
Próbujemy suple i dietę i po 3 miesiącach powtarzamy badanie.
Głowa do góry 😘
 
Hmm, Kurcze, może być kłopot przy złej budowie, mi zalecali bardzo proxeed, drogi ale ponoc działa cuda, może warto by było próbować poprawić nasienie na różne sposoby i potworzyć badania po miesiącach?
Rozumiem Cię doskonale, przepłakałam połowę drogi od gin do domu, że wyniki takie beznadziejne, a za kilka dni bylam w ciąży :)
O to super 🙂 ale jednak 3% tych prawidłowych mieliście...A my 800 zł wydaliśmy na badania z czego połowy nie udało się zrobić ze względu na jakość nasienia 😥
 
Ja mam stwierdzone PCOS i jestem stymulowana letrozolem i gonadotropinami. Sam letrozol u mnie nie działa i zastrzyki bez letrozolu też nie.
Mi lekarz nie wspominał o pustym jaju.
No i jeszcze mi się nie zdarzyło, więc nie mogę się więcej wypowiedzieć.
Basia a mogę spytać na jakiej podstawie masz stwierdzone pcos? Byłam wczoraj u ginekologa w 9 dc i powiedział ze moje wyniki też pod to podchodzą. Nie tyle obraz usg, ale AMH-8 i FSH w górnej granicy normy- 7.48. Moje cykle są bardzo regularne zwykle 31-32 dni, ale jak to powiedział- nie było póki co żadnego kandydata na wzrost, jeden 9 mm jedynie.
W przyszłym tygodniu dalszy monitoring, jednak zapewne wiele się nie zmieni niestety
 
Przez prawie rok to ja się badałam, bo myślałam, że to przez moje wysokie TSH mamy problem, od dłuższego czasu mam już ładnie 0.85 i skierowali męża na badania i tu takie rzeczy wyszły...😔
 
Basia a mogę spytać na jakiej podstawie masz stwierdzone pcos? Byłam wczoraj u ginekologa w 9 dc i powiedział ze moje wyniki też pod to podchodzą. Nie tyle obraz usg, ale AMH-8 i FSH w górnej granicy normy- 7.48. Moje cykle są bardzo regularne zwykle 31-32 dni, ale jak to powiedział- nie było póki co żadnego kandydata na wzrost, jeden 9 mm jedynie.
W przyszłym tygodniu dalszy monitoring, jednak zapewne wiele się nie zmieni niestety
Też obawiałam się PCOS, bo AMH wyszło mi 6,4, ale lekarz powiedział, że jeżeli mam regularne cykle i owulacje to na razie nie ma żadnych zastrzeżeń i nie muszę się o to martwić
 
reklama
Basia a mogę spytać na jakiej podstawie masz stwierdzone pcos? Byłam wczoraj u ginekologa w 9 dc i powiedział ze moje wyniki też pod to podchodzą. Nie tyle obraz usg, ale AMH-8 i FSH w górnej granicy normy- 7.48. Moje cykle są bardzo regularne zwykle 31-32 dni, ale jak to powiedział- nie było póki co żadnego kandydata na wzrost, jeden 9 mm jedynie.
W przyszłym tygodniu dalszy monitoring, jednak zapewne wiele się nie zmieni niestety
Też obawiałam się PCOS, bo AMH wyszło mi 6,4, ale lekarz powiedział, że jeżeli mam regularne cykle i owulacje to na razie nie ma żadnych zastrzeżeń i nie muszę się o to martwić
Ja nie miałam @ wcale. I wywołać było ciężko. Moja ginka wzięła mnie na oddział w 1 dniu @ i zrobiła milion badań i wyniki kiepskie do tego wszystkie objawy PCOS ( to jest najgorsze). Na USG moje jajniki wyglądają jak ser (wiem, że pęcherzyki to nie dziury ale tak mi się ten obraz kojarzy) Na tej podstawie PCOS. Teraz mam innego lekarza i na kazdej wizycie moje jajniki nadal mocno policystyczne, ale udaje się wywoływać owulację wiec jestem dobrej myśli.
co do AMH to ja mam w okolicy 14.
reszta hormonów też była bardzo rozjechana, bo tsh miałam 10,5 i testosteronu też jakoś za dużo, ale unormowało się trochę.
pozdrawiam was 🤗🤗
 
Do góry