reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

reklama
Tym bardziej jak badalas proga 2dpo i miał taka ładna wartość to w szczycie 7dpo pewnie byłby na dobrym poziomie. Wiec nie rozumiem celu zastosowania dupka, ale może jakiś był, może nie znam całej historii albo innych zastosowań.

Niemniej z tym stosowaniem się nie wypowiem i nie pomogę. Ja normalnie fazę lutealna bez luteiny miałam 10 dni i teraz luteiną ją przy okazji wydłużam, odstawiam jak nie ma ciąży koło 14dpo a @ i tak przychodzi ze 4 dni później jak prog spadnie. Wiec u mnie @ nie przychodzi sama sobie w trakcie zażywania [emoji2368]
a kojarzysz może w jakich wątkach był ktoś w podobnej sytuacji do mnie ?
 
a kojarzysz może w jakich wątkach był ktoś w podobnej sytuacji do mnie ?

Niestety nie. Googlowalam sobie żeby poczytać o wrażeniach z zażywania luteiny jak zaczynałam i na jakimś innym niż BB forum trafiłam na dyskusje na ten temat, ze komuś zalecono brać aż @ nie przyjdzie, ale nie czytałam tego wątku do końca, wiec nawet nie wiem czy była tam jakaś konkluzja [emoji6]
 
Hej, jestem dwa tygodnie po pozytywnym teście owulacyjnym, dziś pojawiło się kłucie prawego jajnika, lekkie skurcze. Inne niż doświadczam przed @. Co to może być?
 
Hej, jestem dwa tygodnie po pozytywnym teście owulacyjnym, dziś pojawiło się kłucie prawego jajnika, lekkie skurcze. Inne niż doświadczam przed @. Co to może być?

Szczerze mówiąc - wszystko i nic. Ja mam czasem takie odczucia przed @, czasem żadne, czasem od owu ciagle. Jak jesteś dwa tygodnie po owu to możesz sobie zatestowac.
 
Niestety nie. Googlowalam sobie żeby poczytać o wrażeniach z zażywania luteiny jak zaczynałam i na jakimś innym niż BB forum trafiłam na dyskusje na ten temat, ze komuś zalecono brać aż @ nie przyjdzie, ale nie czytałam tego wątku do końca, wiec nawet nie wiem czy była tam jakaś konkluzja [emoji6]
dobrze dziękuje, słyszałam też o takiej informacji że dopóki bierze sie duphaston nie bedzie krwawienia bo ten lek podtrzymuje też ciąże więc tym bardziej jestem zmieszana . A test kiedy można zrobić po zapłodnieniu ?
 
dobrze dziękuje, słyszałam też o takiej informacji że dopóki bierze sie duphaston nie bedzie krwawienia bo ten lek podtrzymuje też ciąże więc tym bardziej jestem zmieszana . A test kiedy można zrobić po zapłodnieniu ?

Najpewniej robić w terminie planowanej miesiączki lub koło 14dpo. Do zagnieżdżenia może dojść do 12dpo i te dwa dni później beta powinna być już w jakiejs ilości wykrywalna w moczu (zwykle jest). Może dojść do zagnieżdżenia wcześniej, np. 8dpo wiec test z moczu mógłby wyjść już 10dpo ale to ruletka [emoji2368] nigdy nie wiadomo kiedy dojdzie do zagnieżdżenia.

Moja ginekolog jednak testów nie toleruje, bo czasem bywają zawodne i ode mnie oczekuje zawsze bety z krwi, jest pewniejsza. Wiec powiedzmy ze koło 14dpo robię betę i jeśli jest negatywna odstawiam luteinę i czekam na @.

Podtrzymanie ciąży tak, ale raczej w przypadku niedomogi lutealnej, czyli kiedy jest za mało progesteronu i może to spowodować złuszczanie się błony, plamienia itp. Chociaż ponoć daje się go czasem profilaktycznie po poronieniach.
 
Ostatnia edycja:
Najpewniej robić w terminie planowanej miesiączki lub koło 14dpo. Do zagnieżdżenia może dojść do 12dpo i te dwa dni później beta powinna być już w jakiejs ilości wykrywalna w moczu (zwykle jest). Może dojść do zagnieżdżenia wcześniej, np. 8dpo wiec test z moczu mógłby wyjść już 10dpo ale to ruletka [emoji2368] nigdy nie wiadomo kiedy dojdzie do zagnieżdżenia.

Moja ginekolog jednak testów nie toleruje, bo czasem bywają zawodne i ode mnie oczekuje zawsze bety z krwi, jest pewniejsza. Wiec powiedzmy ze koło 14dpo robię betę i jeśli jest negatywna odstawiam luteinę i czekam na @.

Podtrzymanie ciąży tak, ale raczej w przypadku niedomogi lutealnej, czyli kiedy jest za mało progesteronu i może to spowodować złuszczanie się błony, plamienia itp. Chociaż ponoć daje się go czasem profilaktycznie po poronieniach.
Nigdy nie miałam poronień . Muszę się odezwać w takim przypadku do lekarza jeszcze raz czy mam brać duphaston i jak bedzie okres to odłożyć czy brać duphaston a w termienie spodziewanej miesiączki go odłożyć
Dopiero zaczynam a tu taki rzadki przypadek jestem ;P
 
reklama
34-36 dniowe mam cykle

To nie ma znaczenia, chodzi mi o fazę lutealna, po owulacji. Jeśli owu miałaś 15-16.03 a planowy okres masz mieć 6.04 to przecież to jest 21-22 dni. I to pod warunkiem ze odstawisz wcześniej progesteron i faktycznie dostaniesz @ tego 6.04, a jeśli nie odstawisz to się może ciągnąć w nieskończoność.

Powiedz mi jeszcze raz jak brzmią zalecenia Twojego lekarza?
 
Do góry