reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Ja wprawdzie biorę luteinę, ale zawsze PO owulacji, dlatego musze monitorować kiedy ona występuje. Z jakich przyczyn masz zalecony duphaston?
Ginekolog stwierdził, że musimy skrócić cykle do 28 dni a do tego mam za cienkie endometrium bo tylko 4mm 3 dni przed miesiączką i zalecił przez 3 miesiące stosować duphaston od 16 do 25dc i w 25 dc zrobić progesteron. Stwierdził że to jest najbezpieczniejszy lek w moim przypadku. Ale teraz mnie zastanawia to czy jak będę brała przed owulacją to czy to nie zablokuje tej owulacji bo wtedy ze starań nici... A inny ginekolog wlasnie mi mówił że duphaston powinnam brać 2 dni po owulacji. I już sama nie wiem czy słuchać tego od leczenia niepłodności czy tego który kazał po owulacji.
 
reklama
Różne opinie są na ten temat. Kiedyś też brałam duphaston od 16dc, tak mi kazała gin, a owulacja wypadała później. Mi niestety duphaston blokował owulację. Po 2 cyklach go odstawiłam bo się źle czułam i od razu zaszłam w ciążę.
Z jakiego powodu dostałaś duphaston ?
Skrócenie cykli i pogrubienie endometrium bo miałam tylko 4mm na 3 dni przed miesiączką.
 
Trzymam kciuki oby się udało ! Ja przez 10 lat nie wiedziałam co to pms, chyba tak wpływała spirala .. ale w styczniu strasznie mnie bolały piersi przed miesiączka i krzyż .. wtedy tez wyszedłem beta , ale słaba ... no i było już po ptokach.. w tym miesiącu zauważyłam że ból podbrzusza zaczyna mi się chwile przed miesiączka i ból piersi troszkę wcześniej ... to wszystko jest jakieś pokręcone i łatwo popaść w paranoje ! Ale Tobie kibicuje kochana 💕
@Aga87lan ja tez mialam spirala od 07.2016 do 02.2021 wiec tez
Trzymam kciuki oby się udało ! Ja przez 10 lat nie wiedziałam co to pms, chyba tak wpływała spirala .. ale w styczniu strasznie mnie bolały piersi przed miesiączka i krzyż .. wtedy tez wyszedłem beta , ale słaba ... no i było już po ptokach.. w tym miesiącu zauważyłam że ból podbrzusza zaczyna mi się chwile przed miesiączka i ból piersi troszkę wcześniej ... to wszystko jest jakieś pokręcone i łatwo popaść w paranoje ! Ale Tobie kibicuje kochana 💕
@Aga87lan ja tez mialam spirale 2016-2021 wiec tez ucze się siebie na nowo .. ale wiesz jak jest chciałoby się już zeby się udało 😘 ciekawe czy od razu płodność wraca..
 
@Aga87lan ja tez mialam spirala od 07.2016 do 02.2021 wiec tez

@Aga87lan ja tez mialam spirale 2016-2021 wiec tez ucze się siebie na nowo .. ale wiesz jak jest chciałoby się już zeby się udało 😘 ciekawe czy od razu płodność wraca..
Ja miałam równe 10 lat ... Chyba wraca bo ja wyjęłam 5 stycznia a 28 stycznia miałam pozytywny test ciążowy , ale była to ciąża biochemiczna 🙁 Pani ginekolog u której byłam na kontroli powiedziała że powinnismy jeden cykl odczekać aby macica się zregenerowała ... teraz dostałam miesiączkę po biochemicznej , dostałam ją w terminie jak zawsze wiec chyba źle nie jest ☺️Na usg czysto , żadnych plamien nie miałam .. Teraz głowie się jak to zrobić aby jak najszybciej zajść 🤭
 
Tak sobie myślę, że jak na wyregulowanie cyklu to może i ma to sens. Na endometrium czerwone wino jest polecane 😉
Tak, wiem, wino, orzechy, migdały, pestki dyni i słonecznika. Stosuje to wszystko i jak widać moje efekty to 4mm więc zdecydowanie za mało. Chyba jedynym wyjściem jest posłuchać się gina i brać jak kazał, ewentualnie ten cykl będzie stracony ale może kolejny przyniesie dobre wieści się uda. :)
 
Cześć dziewczyny, cały czas Was czytam ☺
U mnie leci już rok starań. Mam pytanie do tych którym wyszły słabe wyniki nasienia u partnerów. Czy robiliście badania nasienia po jakims czasie sprawdzić czy suplementy typu fertilman coś dały? (U nas to Acertin). Mąż bierze już 3ci miesiąc, ogólnie bardziej o siebie dba, tak się zastanawiam czy coś mu się poprawiło czy jest sens to badać w ogóle...
 
Ja miałam równe 10 lat ... Chyba wraca bo ja wyjęłam 5 stycznia a 28 stycznia miałam pozytywny test ciążowy , ale była to ciąża biochemiczna 🙁 Pani ginekolog u której byłam na kontroli powiedziała że powinnismy jeden cykl odczekać aby macica się zregenerowała ... teraz dostałam miesiączkę po biochemicznej , dostałam ją w terminie jak zawsze wiec chyba źle nie jest ☺️Na usg czysto , żadnych plamien nie miałam .. Teraz głowie się jak to zrobić aby jak najszybciej zajść 🤭
 
reklama
Cześć kochane kobitki... czytam wasze wiadomości już od dłuższego czasu. Bardzo Wam wszystkim kibicuje i trzymam za nas wszystkich kciuki aby najbliższe cykle były szczęśliwe. Z partnerem o dzidzie staramy się od stycznia dopiero, jednak ze względu na rozłąkę nie zawsze możemy trafić na te dni :);) Byłam ostatnio u ginekologa, na jednym jajniku pecherzyki ułożone w jeden wielki koral przypominają pcos. Ginekolog sama nie jest w stanie narazie potwierdzić, przepisała Ovarin. Wszystkie badania hormonalne są Ok, cytologia również. Narazie biorę ovarin i w następnym cyklu będziemy monitorować owulacje :) tak wiec jestem dobrej mysli. Wczoraj powinnam dostać @ a dziś z ciekawości zrobiłam test i nie wiem czy cos tam widać??? Czy to moje urojenia hehe
 

Załączniki

  • AB815943-93D3-44E7-A479-3AC738B51652.jpeg
    AB815943-93D3-44E7-A479-3AC738B51652.jpeg
    206,9 KB · Wyświetleń: 113
  • B0D97789-E4EF-4086-AE20-B8CE0A0974B9.jpeg
    B0D97789-E4EF-4086-AE20-B8CE0A0974B9.jpeg
    78,3 KB · Wyświetleń: 113
Do góry