reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Hej, dziewczyny mam pytanie do Was. Staramy się z mężem o dziecko ponad rok, w 21 dc zrobilam badania hormonalne
Tsh 2,32 norma do 4,9
Prolaktyna 19, 40 norma do 29
Progesteron 20 norma do 16
Wszystkie badania wychodzą ok...nie wiem co może być przyczyną tego, że tak długo to wszystko trwa....
 
reklama
Hej, dziewczyny mam pytanie do Was. Staramy się z mężem o dziecko ponad rok, w 21 dc zrobilam badania hormonalne
Tsh 2,32 norma do 4,9
Prolaktyna 19, 40 norma do 29
Progesteron 20 norma do 16
Wszystkie badania wychodzą ok...nie wiem co może być przyczyną tego, że tak długo to wszystko trwa....
a mąż robił badania?
 
Hej, dziewczyny mam pytanie do Was. Staramy się z mężem o dziecko ponad rok, w 21 dc zrobilam badania hormonalne
Tsh 2,32 norma do 4,9
Prolaktyna 19, 40 norma do 29
Progesteron 20 norma do 16
Wszystkie badania wychodzą ok...nie wiem co może być przyczyną tego, że tak długo to wszystko trwa....

Przyczyn może być cała masa. Owulacje potwierdzone?
 
Przyczyn może być cała masa. Owulacje potwierdzone?
Tak, w terminie owulacji zawsze czuje ból jajnika z którego jest owulacja, bardzo ostre ukłucie które trwa kilka sekund...najgorsze jest to że niby wszystko ok a jednak nie...już wolałabym żeby coś wyszło, co jest nie tak i leczyć się w tym kierunku...a myślicie że infekcje intymne mogą tez utrudniać zajście??? Wyszła mi z posiewu z pochwy pałeczka zapalenia płuc oraz streptococcus agalactiae. Dostałam antybiotyk mąż również, upławy minęły i inne dolegliwości z tym związane też. Jestem tydzień przed okresem i bardzo bolą mnie plecy w odcinku lędzwiowym....
 
Tak, w terminie owulacji zawsze czuje ból jajnika z którego jest owulacja, bardzo ostre ukłucie które trwa kilka sekund...najgorsze jest to że niby wszystko ok a jednak nie...już wolałabym żeby coś wyszło, co jest nie tak i leczyć się w tym kierunku...a myślicie że infekcje intymne mogą tez utrudniać zajście??? Wyszła mi z posiewu z pochwy pałeczka zapalenia płuc oraz streptococcus agalactiae. Dostałam antybiotyk mąż również, upławy minęły i inne dolegliwości z tym związane też. Jestem tydzień przed okresem i bardzo bolą mnie plecy w odcinku lędzwiowym....

Ale czy potwierdzona monitoringami? Ból nie jest wyznacznikiem.
Tak infekcje mogą nie być sprzyjające.

Jakieś inne badania miałaś robione? Podstawowe hormony? Cokolwiek? Po roku starań już nawet na NFZ przysługuje Ci diagnostyka niepłodności, w tym badania typu histeroskopia, drożność itp. mogące ujawnić nieprawidłowości anatomiczne, zrosty, niedrożność, endometriozę i inne możliwe przyczyny. No ale najpierw jeszcze te podstawowe badania.
 
Ale czy potwierdzona monitoringami? Ból nie jest wyznacznikiem.
Tak infekcje mogą nie być sprzyjające.

Jakieś inne badania miałaś robione? Podstawowe hormony? Cokolwiek? Po roku starań już nawet na NFZ przysługuje Ci diagnostyka niepłodności, w tym badania typu histeroskopia, drożność itp. mogące ujawnić nieprawidłowości anatomiczne, zrosty, niedrożność, endometriozę i inne możliwe przyczyny. No ale najpierw jeszcze te podstawowe badania.
Miałam hsg, lewy jajowód droży, w prawym napisali że techniczny błąd przy badaniu, także nie wiem. Przy owulacji z lewego bylam u ginekologa i potwierdził że była owulacja. Miałam robione tsh, prolaktyna oraz progesteron tak jak pisałam na początku :) niepokoi mnie ból pleców oraz delikatny ból podbrzusza, który mi towarzyszy już od 4 dni, a miesiączka dopiero za tydzień. Endometrioze gin wykluczył, ogólna budowa macicy itd prawidłowa. Cykle raczej regularne co 28, 30 dni. Jeszcze czekam czy parę dni przed @ będę miała plamienia, co też często mi towarzyszy ale nie zawsze. Ogólnie jestem już tym wszystkim zmęczona...jeśli do konca roku się nie uda, odpuszczam.
 
W jaki sposób miałaś wykluczoną endometrioze?
Gin kazał mi przychodzić w różnych dniach cyklu, po moim pytaniu czy powodem może być endometrioza powiedział, że nie. Wiem że cos mierzył...ogólnie on jest małomówny...także w jaki sposób to wykluczył do konca nie wiem...może radzicie jakie badania jeszcze wykonac??
 
reklama
Gin kazał mi przychodzić w różnych dniach cyklu, po moim pytaniu czy powodem może być endometrioza powiedział, że nie. Wiem że cos mierzył...ogólnie on jest małomówny...także w jaki sposób to wykluczył do konca nie wiem...może radzicie jakie badania jeszcze wykonac??
A z badań krwi nie miałaś nic więcej? Resztę hormonów, AMH?
 
Do góry