reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Faktycznie, nie wgrał mi się drugi screen. Sorki za niedopatrzenie. Jest OK :)

Na ten moment wszystkie wyniki wydają się być OK. Jakby FSH skoczyło Ci powyżej 10 to można zacząć się niepokoić, póki co badania te wyglądają ładnie i żadne z badań nie wskazuje na pcos. Żeby je wykluczyć lub potwierdzić, lekarz powinien sprawdzić kilka czynników. Sam obraz usg nie mówi o pcos. Testosteron masz ładny. Mogłabyś sprawdzić Androstendion, dheas i shbg i jeśli tam będzie wszystko OK to pcos bym wykluczyła. Ale zanim wydasz na nie kasę, pójdź na monitoring cyklu, zobacz jak wyglądają jajniki, zasięgnij opinii innego lekarza.
Szczerze to dopiero na tym forum dowiedziałam się o monitoringu. Może ie powiedzieć coś więcej ?:) Wiem tylko ze u lekarzy których byłam oboje mi mówili ze mam ładny pęcherzyk ( byłam w dni płodne) a raz jak byłam w trakcie miesiączki bo tak lekarz kazał mi przyjść to powiedział ze miałam cykl bezowulacyjny.
 
reklama
Szczerze to dopiero na tym forum dowiedziałam się o monitoringu. Może ie powiedzieć coś więcej ?:) Wiem tylko ze u lekarzy których byłam oboje mi mówili ze mam ładny pęcherzyk ( byłam w dni płodne) a raz jak byłam w trakcie miesiączki bo tak lekarz kazał mi przyjść to powiedział ze miałam cykl bezowulacyjny.
A wiesz na podstawie czego tak stwierdził?
Powinnaś pójść na usg w fazie wzrostu pęcherzyków (Np ok. 10 dc) potem w fazie owulacji a następnie kilka dni po owu, żeby zobaczyć, czy do owulacji faktycznie doszło.
 
A wiesz na podstawie czego tak stwierdził?
Powinnaś pójść na usg w fazie wzrostu pęcherzyków (Np ok. 10 dc) potem w fazie owulacji a następnie kilka dni po owu, żeby zobaczyć, czy do owulacji faktycznie doszło.
Nie wiem powiedział tylko ze bezowulacyjny, to było w tamtym roku. Brałam leki ale po miesiącu na kontroli wyszedł polip i dopiero teraz tak naprawdę zaczynamy od nowa bo jestem oo zabiegu 3 mce
 
A domowymi metodami
A domowymi metodami kontrolujesz owulację?
Sprawdzałam kilka razy ale nie tak skrupulatnie codziennie. I za żadnym razem nie wskazywało owulacji, ostatnio jak robiłam to według aplikacji gdzie zawsze wszystko zaznaczam miałam owulacje a według testu nie, natomiast kilka dni później na pasek był ciemniejszy a już nie powinno być dni płodnych
 
Sprawdzałam kilka razy ale nie tak skrupulatnie codziennie. I za żadnym razem nie wskazywało owulacji, ostatnio jak robiłam to według aplikacji gdzie zawsze wszystko zaznaczam miałam owulacje a według testu nie, natomiast kilka dni później na pasek był ciemniejszy a już nie powinno być dni płodnych
A może po prostu masz krótsza fazę lutealną i owulację miałaś później niż myślisz? Zresztą testy owulacyjne nie są niestety idealne, pokazują jedynie wyrzut LH. Temperaturę mierzysz?
A jeszcze zapytam bo nie pamietam: partner nasienie badał?
 
A może po prostu masz krótsza fazę lutealną i owulację miałaś później niż myślisz? Zresztą testy owulacyjne nie są niestety idealne, pokazują jedynie wyrzut LH. Temperaturę mierzysz?
A jeszcze zapytam bo nie pamietam: partner nasienie badał?
Idzie za tydzień robić badania.
mozliwe. Zawsze się sugerowałam tym, ze jak dostaje miesiączkę tak jak mam dostać to reszta tez jest mniej więcej w terminie… 🤦‍♀️
 
Idzie za tydzień robić badania.
mozliwe. Zawsze się sugerowałam tym, ze jak dostaje miesiączkę tak jak mam dostać to reszta tez jest mniej więcej w terminie… 🤦‍♀️
A to szczerze mówiąc nie badałabym już nic więcej dopóki nie będziecie mieli wyników nasienia.
Wszystko zależy czy kiedykolwiek miałaś potwierdzoną długość fazy lutealnej, a zakładam, że nie. Możesz myśleć, że trwa ona 14 dni, a w rzeczywistości może trwać 10 dni. Może standardowo trwać 14 dni a w jednym miesiącu 10.
 
A to szczerze mówiąc nie badałabym już nic więcej dopóki nie będziecie mieli wyników nasienia.
Wszystko zależy czy kiedykolwiek miałaś potwierdzoną długość fazy lutealnej, a zakładam, że nie. Możesz myśleć, że trwa ona 14 dni, a w rzeczywistości może trwać 10 dni. Może standardowo trwać 14 dni a w jednym miesiącu 10.
Dziękuje za wszystkie informacje ❤️
Czy na wizycie u lekarza pytać go o coś jeszcze czy czekać ?
 
reklama
Do góry