reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Dziewczyny pierwszy raz kupiłam testy owu :) powiedzcie mi kiedy najlepiej je zacząć robić ? Zrobiłam jeden wczoraj tak z ciekawości oczywiście wyszedł negatyw za 9 dni mam mieć wg kalkulatora owulację ... Ale czuję się dzisiaj jak na okres kłucia w jajniku i dużo śluzu że muszę nosić wkładkę .... I to uczucie jakbym miała miesiączkę jakby zaraz miało zacząć leciec... Czy też macie takie objawy przed owulacja ?
Ja w dwóch ostatnich cyklach zaczynałam od 9dc. Za pierwszym razem testowałam na spokojnie tydzień zanim pojawił się pozytyw, a w tym o mało nie przegapiłam ;) wiesz mniej więcej którego dc masz owulację? Ja nie mam specjalnych objawów oprócz tego, że czasem bardzo mocno kłują mnie jajniki. Sprawdzałaś szyjkę? Ja staram się jej nie badać zbyt często przez nadżerkę.
 
reklama
Dziewczyny poratujcie, czy jest jakiś lek (bezpieczny) bez recepty na obniżenie prolaktyny, zrobilsm wyniki i mam podwyższoną a moja dr na urlopie. Boję się że przepadnie mi kolejny cykl 😭
Ja dostałam ziołowy Mastodynon. Ale nie wiem jak działa bo biorę krótko i nie robiłam kontroli a jego trzeba brać min 3mce.
Dziewczyny pierwszy raz kupiłam testy owu :) powiedzcie mi kiedy najlepiej je zacząć robić ? Zrobiłam jeden wczoraj tak z ciekawości oczywiście wyszedł negatyw za 9 dni mam mieć wg kalkulatora owulację ... Ale czuję się dzisiaj jak na okres kłucia w jajniku i dużo śluzu że muszę nosić wkładkę .... I to uczucie jakbym miała miesiączkę jakby zaraz miało zacząć leciec... Czy też macie takie objawy przed owulacja ?
To zależy ilu dniowe masz cykle, sugerowałabym instrukcję :) Ja zaczynałam od ok 11dc przy 28dn, owulacja zwykle 14dc. Ale w zeszłym cyklu była 12dc, także różnie bywa. A śluz płodny zaczyna się kilka dni przed owu, też wtedy noszę wkładki.
 
Ja dostałam ziołowy Mastodynon. Ale nie wiem jak działa bo biorę krótko i nie robiłam kontroli a jego trzeba brać min 3mce.

To zależy ilu dniowe masz cykle, sugerowałabym instrukcję :) Ja zaczynałam od ok 11dc przy 28dn, owulacja zwykle 14dc. Ale w zeszłym cyklu była 12dc, także różnie bywa. A śluz płodny zaczyna się kilka dni przed owu, też wtedy noszę wkładki.
31 dniowe cykle ;) jak w zegarku
 
Dzień dobry :) Powiedzcie mi Kobietki jak sobie radzić z zapaleniami pęcherza po stosunku? Nie wiem czy w trakcie starań moge brać urofuraginum? Powiem szczerze, że zapalenia dają mi nieźle w kość i już mi ręce opadają…
 
Dziewczyny pierwszy raz kupiłam testy owu :) powiedzcie mi kiedy najlepiej je zacząć robić ? Zrobiłam jeden wczoraj tak z ciekawości oczywiście wyszedł negatyw za 9 dni mam mieć wg kalkulatora owulację ... Ale czuję się dzisiaj jak na okres kłucia w jajniku i dużo śluzu że muszę nosić wkładkę .... I to uczucie jakbym miała miesiączkę jakby zaraz miało zacząć leciec... Czy też macie takie objawy przed owulacja ?
Ja stosuję cyfrowe clearblue. Ich zaletą jest czytelność. Gdy masz owulację, na teście pojawia się uśmiechnięta buźka. Gdy jej brak - owulacji nie ma. Ja zwykle trafiam w 10-11 dzień (akurat wczoraj miałam 11). Cykle 26 dniowe.
 
Dzień dobry :) Powiedzcie mi Kobietki jak sobie radzić z zapaleniami pęcherza po stosunku? Nie wiem czy w trakcie starań moge brać urofuraginum? Powiem szczerze, że zapalenia dają mi nieźle w kość i już mi ręce opadają…
Ja w ciąży brałam femisept uro. Parę lat temu był to lek na receptę. Teraz już nie🙂 ale najlepiej dopytać w aptece.
 
Dziewczyny pierwszy raz kupiłam testy owu :) powiedzcie mi kiedy najlepiej je zacząć robić ? Zrobiłam jeden wczoraj tak z ciekawości oczywiście wyszedł negatyw za 9 dni mam mieć wg kalkulatora owulację ... Ale czuję się dzisiaj jak na okres kłucia w jajniku i dużo śluzu że muszę nosić wkładkę .... I to uczucie jakbym miała miesiączkę jakby zaraz miało zacząć leciec... Czy też macie takie objawy przed owulacja ?
 

Załączniki

  • _20210818_082044.JPG
    _20210818_082044.JPG
    356 KB · Wyświetleń: 97
reklama
Ja stosuję cyfrowe clearblue. Ich zaletą jest czytelność. Gdy masz owulację, na teście pojawia się uśmiechnięta buźka. Gdy jej brak - owulacji nie ma. Ja zwykle trafiam w 10-11 dzień (akurat wczoraj miałam 11). Cykle 26 dniowe.
Tylko należy uściślić, że nie pojawia się „gdy masz owulację” a gdy jest wyrzut LH.
 
Do góry