reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

reklama
Kiedyś gdzieś przeczytałam, że każda kobieta starająca się o ciążę powinna takie badanie wykonać, ale to już decyzja każdej kobiety, czy chce wydać na nie pieniądze. Mthfr wyjdzie u połowy kobiet, pai-1 też u wielu wychodzi, więc lepiej wiedzieć za wczasu, że powinno się brać leki - taka jest moja opinia.

Gdyby przed pierwszym poronieniem ktoś mi powiedział, że jak wydam 400 zl to być może (nawet gdyby to był 1% szans) nie poronię ciąży to zbadalabym7to bez mrugnięcia okiem
emoji2272.png
Wasze odpowiedzi starczają ni za wszystko, dziękuję :) i zamawiam pakiet dla siebie.
Wlasnie wyglada zupelnie inaczej niz zwykle. W zasadzie malo krwawię, najwiecej przy sikaniu i bardzo duzo skrzepów. Boli brzucha tez nie bylo, jakies delikatne tylko. A zwykle miewałam bardzo obfite miesiączki w 2pierwszych dniach i straszne bole. Jutro rano mam wizyte, wiec mam nadzieje ze wszystko sie wyjasni 😬
Daj znać jak tam po wizycie, trzymam kciuki, żeby wszystko naturalnie się oczyściło :)
 
Powinno być mniej niż 2.5 jeśli chodzi o starania. Niektórzy lekarze mówią, że poniżej 2. Ale to się raczej łatwo zbija podobno więc nie masz się czym martwić :). Na pewno lekarz będzie wiedział jak to ogarnąć. Tylko pewnie będzie chciał wyniki całego panelu tarczycowego, nie samego TSH.
o nie, tylko nie kłucie znowu 😂 ale znalazłam przypadkiem (serio, aż dziwne, że akurat w to kliknelam) na służbowym kompie badania z końcówki 2019. TSH było jeszcze wyższe - 3,7.
 
o nie, tylko nie kłucie znowu 😂 ale znalazłam przypadkiem (serio, aż dziwne, że akurat w to kliknelam) na służbowym kompie badania z końcówki 2019. TSH było jeszcze wyższe - 3,7.
To tym bardziej idź do endokrynologa, bo w ciąży TSH ma być poniżej 2.5 :). A jeśli idziesz prywatnie i płacisz za wizytę to tak tylko podpowiadam z całym panelem tarczycowym, bo w sumie szkoda, żebyś musiała robić go potem i płacić za kolejną wizytę jak będziesz mieć wyniki :).
 
Wlasnie wyglada zupelnie inaczej niz zwykle. W zasadzie malo krwawię, najwiecej przy sikaniu i bardzo duzo skrzepów. Boli brzucha tez nie bylo, jakies delikatne tylko. A zwykle miewałam bardzo obfite miesiączki w 2pierwszych dniach i straszne bole. Jutro rano mam wizyte, wiec mam nadzieje ze wszystko sie wyjasni 😬

Rozumiem. Wiadomo, ze kazdy facet wolałby naturalnie, ale osobiscie uwazam ze trzeba probowac inseminacji jak beda takie wskazania :) co do wydatkow, to niestety doskonale wiem ile to wszystko kosztuje. Leczymy sie prywatnie od 2 lat i jedynie inseminacje udalo sie na NFZ. Co prawda nieudana ale walczymy dalej 😆🤞🏼
U nas tez jest problem z terminami żeby ogarnąć tak zebysmy oboje mogli praca itp ale jak badania nasienia po zabiegu znowu nie będą powalające to niestety będzie trzeba naczej ;p
 
To tym bardziej idź do endokrynologa, bo w ciąży TSH ma być poniżej 2.5 :). A jeśli idziesz prywatnie i płacisz za wizytę to tak tylko podpowiadam z całym panelem tarczycowym, bo w sumie szkoda, żebyś musiała robić go potem i płacić za kolejną wizytę jak będziesz mieć wyniki :).
wzięłam teleporade na mój pakiet w PZU, więc na szczęście nie płacę ;)
 
reklama
Nawajsze ze udalo sie cos „wychodować” 🤞🏼 Oby byly z tego dzieci 😉❤️
a powiedz jaka bierzesz dawkę Norprolac , jestem ciekawa bo sama je biore.
Dokładnie 😘😘
Brałam pół tabletki przed spaniem ale po dwóch miesiącach spadła mi do 1.5 i od jakiegos czasu biorę 1/3. Aczkolwiek ciężko to tak podzielić. biorę jak się ułamie raz 1/4 raz prawie pół.
 
Do góry