reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Dzięki dziewczyny, bo jestem właśnie umówiona na sobotę i mam nadzieję że już nie będzie po bo wyczytałam w necie że może wystąpić owulacja nawet 10dc i nie wiem od kiedy mamy się starać czy czekać do pierwszej wizyty czy zacząć wcześniej 🤷‍♀️
A czemu nie możecie wcześniej? Sex to nie jest tylko metoda rozmnażania żeby uprawiać tylko w dni płodne 😁
 
reklama
Dzięki dziewczyny, bo jestem właśnie umówiona na sobotę i mam nadzieję że już nie będzie po bo wyczytałam w necie że może wystąpić owulacja nawet 10dc i nie wiem od kiedy mamy się starać czy czekać do pierwszej wizyty czy zacząć wcześniej 🤷‍♀️
My działamy odrazu jak się @ skończy a nawet w ostatni dzień jej trwania, staraj się nie patrzeć tylko na seks jako środek do celu - dziecko, bo Wasz związek może na tym ucierpieć.
 
Dziewczyny, myślicie ze nie zaszkodzi mi jeśli będę zażywać ponownie clo w tym samym cyklu?
Wcześniej brałam od 7 do 11 dnia cyklu. Monitoring wczoraj i brak pęcherzyków. Wiec od wczoraj (14 dzień cyklu) lekarz kazał brać przez 5 dni. I następny monitoring w 21 dniu cyklu. Uda się cokolwiek wykrzesać z tych jajników?
 
Dziewczyny, myślicie ze nie zaszkodzi mi jeśli będę zażywać ponownie clo w tym samym cyklu?
Wcześniej brałam od 7 do 11 dnia cyklu. Monitoring wczoraj i brak pęcherzyków. Wiec od wczoraj (14 dzień cyklu) lekarz kazał brać przez 5 dni. I następny monitoring w 21 dniu cyklu. Uda się cokolwiek wykrzesać z tych jajników?
O kurcze o takim czymś nie słyszałam, ale myślę że lekarz wie co robi, musisz się liczyć z tym, że może Ci się wydłużyć cykl, pytanie czy warto ryzykować czy nie lepiej zacząć od nowego cyklu z inną dawką clo albo może z innym lekiem stymulującym 🤔
 
O kurcze o takim czymś nie słyszałam, ale myślę że lekarz wie co robi, musisz się liczyć z tym, że może Ci się wydłużyć cykl, pytanie czy warto ryzykować czy nie lepiej zacząć od nowego cyklu z inną dawką clo albo może z innym lekiem stymulującym 🤔
Posłuchałam lekarza i wzięłam wczoraj i dziś tabletkę..Cykle i tak mam zawsze długie, 40+ dni…
 
Są tu jakieś dziewczyny prowadzace obserwacje temparatury?

Ja zaczęłam od tego miesiąca i o dziwo widzę od razu dość ładny podział na temperatury niskie i wysokie. Teraz mam 23dc przy cyklach 25-27dniowych i ciekawa jestem kiedy może się pojawić ewentualny spadek temperatury, jeśli nie uda się zaciążyć. Czy to jest w dniu miesiączki, dzień, dwa przed? I czy temperatury wysokie powinny trzymać jakiś poziom czy jeśli trzymają się powyżej linii podstawowej to jest po prostu ok? [emoji4]
 
Są tu jakieś dziewczyny prowadzace obserwacje temparatury?

Ja zaczęłam od tego miesiąca i o dziwo widzę od razu dość ładny podział na temperatury niskie i wysokie. Teraz mam 23dc przy cyklach 25-27dniowych i ciekawa jestem kiedy może się pojawić ewentualny spadek temperatury, jeśli nie uda się zaciążyć. Czy to jest w dniu miesiączki, dzień, dwa przed? I czy temperatury wysokie powinny trzymać jakiś poziom czy jeśli trzymają się powyżej linii podstawowej to jest po prostu ok? [emoji4]

Temp wyższe maja być powyżej linii bazowej, sam skok powinien być wyższy o 0,2 stopnia w stosunku do 6 poprzedzających miarodajnych pomiarów i utrzymywać się minimum 3 (?) dni. (W zależności oś metody).
Spadek może być kilka dni przed miesiączka lub w jej trakcie, nie ma reguły.
 
Są tu jakieś dziewczyny prowadzace obserwacje temparatury?

Ja zaczęłam od tego miesiąca i o dziwo widzę od razu dość ładny podział na temperatury niskie i wysokie. Teraz mam 23dc przy cyklach 25-27dniowych i ciekawa jestem kiedy może się pojawić ewentualny spadek temperatury, jeśli nie uda się zaciążyć. Czy to jest w dniu miesiączki, dzień, dwa przed? I czy temperatury wysokie powinny trzymać jakiś poziom czy jeśli trzymają się powyżej linii podstawowej to jest po prostu ok? [emoji4]
Ważne żeby były powyżej linii. Spadek jest indywidualny, a co więcej w każdym cyklu możesz mieć inaczej. Czasem spada dzień przed, czasem w dniu okresu, czasem podczas okresu, No różnie ;)
 
Pytałyście kiedyś o Miovelia Nac, wczoraj w końcu zapomniałam napisać, bardzo polecam w połączeniu z Ovarinem brałam w tym cyklu i pierwszy raz od ok. roku miałam naturalną owulacje dodatkowo podobno „piękne, idealne endometrium”, aż mam testy robić, bo po odstawieniu luteiny nic się na usg nie zaczęło zmieniać (chociaż na ten cykl nie liczę wcale, bo to byłby cud, żeby pierwsza owulacja i już), a już miałam zaczynać stymulację. Także polecam, u mnie w tym cyklu pomogło bardzo. 😊
Ja jestem po pierwszym cyklu z NAC-em. Dzisiaj byłam na usg (14dc) i wyjątkowo w lewym jajniku jest pęcherzyk, co prawda tylko 12mm, ale owu mam zwykle w okolicach 20 dnia, więc może nic straconego. Endo 6mm. Co myślicie? Ja biorę Inofem 2x1.

W ostatnim cyklu w 14 dniu pęcherzyk miał 14 mm, a za 5 dni już było po owu. Więc tego cyklu jeszcze nie daje na stracenie, ale też nie spodziewam się cudów.. Lekarz też widziałam, że zachwycony nie był i zalecił wakacje :D
 
reklama
Mnie drożność w ogóle nie bolała, może lekki dyskomfort przy podawaniu kontrastu, a tak 0oza tym było ok. Trochę po badaniu bolało podbrzusze, ale też nie był straszny ból, więc niekoniecznie musi boleć ;)
U mnie też badanie drożności nie bolało, dyskomfort przy podawaniu kontrastu, lekki ból kręgosłupa jak podczas okresu.
 
Do góry