reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Ja właśnie po wizycie :) Na tą podwyższoną prolaktynę po obciążeniu dał mi tabletki ziołowe Mastodynon. Poza tym wszystko pięknie rośnie, pęcherzyk 18,6mm i endometrium 12mm (każde o 6,5 mm więcej niż 5dni temu) :) Kazał się starać dziś, jutro i pojutrze i przyjść właśnie w czwartek z rana sprawdzić czy pęcherzyk pękł :) Jestem pełna optymizmu po tej wizycie, tak jakby nowe siły we mnie wstąpiły :) Na moje pytanie czy dla plemników to nie za często, stwierdził że absolutnie nie, że dopiero gdzieś 5 wytrysk w ciągu doby jest bez plemników. Wiadomo może ich być mniej w tym drugim i kolejnym, ale no przecież wystarczy tylko 1 😉 Także ja zmieniam front na codziennie w okolicy owu.
Aha, tak poza tym, test owu mi chyba wyszedł dziś pozytywny. Pierwszy raz kupiłam facelle i żałuję, domowe laboratorium było bardziej jednoznaczne i ewidentnie widziałam kiedy peak, tak więc polecam zdecydowanie DL.
 
reklama
Ja właśnie po wizycie :) Na tą podwyższoną prolaktynę po obciążeniu dał mi tabletki ziołowe Mastodynon. Poza tym wszystko pięknie rośnie, pęcherzyk 18,6mm i endometrium 12mm (każde o 6,5 mm więcej niż 5dni temu) :) Kazał się starać dziś, jutro i pojutrze i przyjść właśnie w czwartek z rana sprawdzić czy pęcherzyk pękł :) Jestem pełna optymizmu po tej wizycie, tak jakby nowe siły we mnie wstąpiły :) Na moje pytanie czy dla plemników to nie za często, stwierdził że absolutnie nie, że dopiero gdzieś 5 wytrysk w ciągu doby jest bez plemników. Wiadomo może ich być mniej w tym drugim i kolejnym, ale no przecież wystarczy tylko 1 😉 Także ja zmieniam front na codziennie w okolicy owu.
Aha, tak poza tym, test owu mi chyba wyszedł dziś pozytywny. Pierwszy raz kupiłam facelle i żałuję, domowe laboratorium było bardziej jednoznaczne i ewidentnie widziałam kiedy peak, tak więc polecam zdecydowanie DL.
Świetne wieści! Trzymam kciuki 🤞 my też jesteśmy w trakcie 3 dniowych starań 🤭
 
Dziewczyny trochę mam dzisiaj gorszy dzień , w zasadzie to aż się popłakałam , poprzednie trzy ciąże w pierwszym cyklu staran , ( fakt tylko jedna donosiłam i mam córkę ) , ale teraz coś czuje iż się szala przechyliła w kierunku trudności z zajściem w ciąże ... drugi cykl staran i klapa .... ( wiem to mało ) , ale podłamałam się , zważywszy na wcześniejsza łatwość w zajściu z ciąże . Jak myślicie co może być powodem ? Wiek ? Mam 32 lata , .. ? A może coś innego ?
 
Dziewczyny trochę mam dzisiaj gorszy dzień , w zasadzie to aż się popłakałam , poprzednie trzy ciąże w pierwszym cyklu staran , ( fakt tylko jedna donosiłam i mam córkę ) , ale teraz coś czuje iż się szala przechyliła w kierunku trudności z zajściem w ciąże ... drugi cykl staran i klapa .... ( wiem to mało ) , ale podłamałam się , zważywszy na wcześniejsza łatwość w zajściu z ciąże . Jak myślicie co może być powodem ? Wiek ? Mam 32 lata , .. ? A może coś innego ?
Może stres robi swoje? I presja.
Głowa do góry! Zrób badania, poradź się lekarza. A może za do trzech razy sztuka? I trzeci będzie udany 😘 podłamki nie są wskazane 🤗
 
Dziewczyny jakie macie doświadczenia z testydna?
Ja muszę niestety wysłać kolejna próbkę do labo testydna, ponieważ za mało materiału genetycznego 🤷‍♀️ 3h zero pokarmów, płynów itd... teraz po 3tyg wiadomość, ze jednak nie udało się pobrać. Najpierw zwlekali, ze 5 dni opóźnienia teraz, ze za mało materiału...
Jestem rozgoryczona powiem szczerze. Patyczkami z minutę krążyłam po policzku. Stosowałam się do ulotki 100%
Ja byłam bardzo zadowolona. Robiłam tam pakiet na trombofilie oraz kariotypy. Wszystko super i szybko. Na pakiecie było info, że czasem trzeba powtórzyć badanie, więc po prostu Tobie się nie poszczęściło... kolejny będzie już w terminie :)
Byłam u lekarza w piersiach nic nie ma, więc ten wyciek to jakaś serio anomalia chyba [emoji19] z badań powychodziło tak, że lekarz podejrzewa u mnie te mutacje MTHR, więc pobrał mi od razu wymaz, wyniki będą do piątku i mnie nastraszył wynikami, że jak coś wyjdzie to zastrzyki z heparyny i bez nich poronię. A z takich pozytywnych rzeczy to się okazało, ze te suplementy w połączeniu z lekami podziałały i bez stymulacji miałam owulacje i moje endometrium po odstawieniu luteiny wygląda tak, że mam się pilnować i robić testy ciążowe codziennie, bo jak coś wyjdzie to mam bez umawiania przychodzić szybko i ma 12,5 mm cokolwiek to oznacza 😊Podsumowując trochę negatywów, trochę pozytywów i wydane 480 zł, wczoraj 350 na badania i jeszcze 130 na leki chociaż tyle, że nie wziął za wizytę tylko za same badania, bo by było 780… zrobiłam te testy jak widać nagrywany póki co 🤷‍♀️ a no i dostałam takie zdjęcie, z którego nic nie wiem 😂
lekarz bada tylko mutacje mthfr? Na nią heparyny się raczej nie daje, jedynie metyle.
13 dni po owulacji, jutro muszę odstawić Duphaston, zrobilam właśnie test i nie daje mi spokoju, co sądzicie? 🤔
Zrobiłabym test innej firmy. Pinki lubią pokazywać kreskę fabryczną. Oby to jednak było to!
 
Ja byłam bardzo zadowolona. Robiłam tam pakiet na trombofilie oraz kariotypy. Wszystko super i szybko. Na pakiecie było info, że czasem trzeba powtórzyć badanie, więc po prostu Tobie się nie poszczęściło... kolejny będzie już w terminie :)

lekarz bada tylko mutacje mthfr? Na nią heparyny się raczej nie daje, jedynie metyle.

Zrobiłabym test innej firmy. Pinki lubią pokazywać kreskę fabryczną. Oby to jednak było to!
nie tylko, wszystkie te mutacje (chyba 5 tam było) 😊
 
reklama
Do góry