reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

reklama
Ja nie słyszałam. Przybliżysz mi temat?
W Anglii tutaj jest to bardzo popularne ponieważ nie ma tutaj możliwości wykonania bety na zawołanie tak jak w Polsce;) kupuje się zestaw testów ciazowych paskowych jest ich 10 badz 20 w opakowaniu i testujesz codziennie o tej samej porze. Gdy testuje się wcześnie jak np ja od 6dpo i widać kreseczki, to testuje się codziennie tymi testami i obserwuje zabarwienie kreski czy ciemnieje czy nie ;) dopiero potem idzie się do lekarza ogólnego i test z krwi ma.sie dopiero o ile pamiętam w 8 badz 10 tygodniu ciąży.
 
Tak to tutaj funkcjonuje dlatego moje testowanie wydaje się być absurdalne i śmieszne a tutaj jest to absutnie normalne ;)
 
W Anglii tutaj jest to bardzo popularne ponieważ nie ma tutaj możliwości wykonania bety na zawołanie tak jak w Polsce;) kupuje się zestaw testów ciazowych paskowych jest ich 10 badz 20 w opakowaniu i testujesz codziennie o tej samej porze. Gdy testuje się wcześnie jak np ja od 6dpo i widać kreseczki, to testuje się codziennie tymi testami i obserwuje zabarwienie kreski czy ciemnieje czy nie ;) dopiero potem idzie się do lekarza ogólnego i test z krwi ma.sie dopiero o ile pamiętam w 8 badz 10 tygodniu ciąży.
6dpo żaden test sikany nie wyjdzie pozytywny gdyż do zagnieżdżenia dochodzi od 6 do 12dpo a hormon bhcg wytwarza się dopiero po 48h godzinach (udowodniono naukowo) więc najwcześniej test może wyjść 8dpo i to bardzo czuły. Testy ciążowe mają z reguły czułość 10 lub 25. I one wykrywają ciążę ale nie wskazują ilości poziomu bhcg więc sprawdzanie czy kreski ciemnieją nie są potwierdzeniem prawidłowej ciąży
 
6dpo żaden test sikany nie wyjdzie pozytywny gdyż do zagnieżdżenia dochodzi od 6 do 12dpo a hormon bhcg wytwarza się dopiero po 48h godzinach (udowodniono naukowo) więc najwcześniej test może wyjść 8dpo i to bardzo czuły. Testy ciążowe mają z reguły czułość 10 lub 25. I one wykrywają ciążę ale nie wskazują ilości poziomu bhcg więc sprawdzanie czy kreski ciemnieją nie są potwierdzeniem prawidłowej ciąży
Whatever ;) mi wyszedł;) a owulacja potwierdzona wszelkimi możliwymi sposobami ;) dziękuję za informację więcej na ten temat dyskutować nie będę bo się nie dogadamy i tyle ;) życzę wszystkiego dobrego i w szczególności drugiej kreseczki ;)
 
Wzrost hormonu po kreseczkach? Uuuu to jakaś grubsza medycyna.
Możesz w takim razie ocenić wzrost hormonu po tych kreseczkach?
Testuj dalej zobaczysz wzrost hormonu po kreseczkach! Ja tez jutro znowu testuje dzis z rana dwa testy pozytywne , teraz wieczorem kolejny :) [emoji3][emoji2]
IMG_20210710_221200.jpeg
IMG_20210710_221241.jpeg
 
Whatever ;) mi wyszedł;) a owulacja potwierdzona wszelkimi możliwymi sposobami ;) dziękuję za informację więcej na ten temat dyskutować nie będę bo się nie dogadamy i tyle ;) życzę wszystkiego dobrego i w szczególności drugiej kreseczki ;)
Skoro monitoring u lekarza potwierdził Ci owulację bo tylko to daje 100% pewności kiedy była to gratuluję, że test wyszedł pozytywny już 6dpo :)
 
reklama
Do góry