reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki 2021

reklama
Czy po poronieniu byłaś na kontroli usg? Rozumiem, że nie byłaś łyżeczkowana? Współczuję straty, ale dopiero zaczęliście starania i faktycznie w takim przypadku póki co lekarze będą mówić o statystyce. Jeśli się niecierpliwisz (pytanie ile masz lat) to zaczęłabym od badań, a nie od brania leków. Bole w podbrzuszu, kłucia są całkiem naturalne w fazie lutealnej. Jakby się nasiliły nie do wytrzymania to oczywiście leć do lekarza.

Edit: Sorki, doczytałam, że byłaś u lekarza na usg. Czy dał od razu zielone światło?
Lekarz pow ze próbować dalej. Mam 33 lata
 
Dziewczyny podpowiedzcie coś ? Konsulatacja dopiero w pon
 

Załączniki

  • IMG_4459.jpg
    IMG_4459.jpg
    39,5 KB · Wyświetleń: 112
  • IMG_4458.jpg
    IMG_4458.jpg
    24,4 KB · Wyświetleń: 111
  • IMG_4457.jpg
    IMG_4457.jpg
    19,5 KB · Wyświetleń: 112
Lekarz pow ze próbować dalej. Mam 33 lata
To ja bym na Twoim miejscu skonsultowała u innego lekarza tego polipa i endometrium skoro tamta lekarka nie wzbudziła zaufania. Polip w macicy może utrudniać zajście w ciążę, więc jeśli faktycznie się pojawił to pewnie będzie trzeba go usunąć (ale skonsultuj to z lekarzem). W Twoim (naszym :)) wieku dobrze jest zbadać AMH, żeby poznać rezerwę jajnikową. Raz na jakiś czas dobrze jest zbadać podstawowe hormony typu lh, fsh, estradiol, testosteron, tsh i parę jeszcze innych, więc skoro nie badałaś ich w ogóle, to zbadaj. Lista badań jest długa, ale na początek to da obraz co tam się u Ciebie dzieje. Natomiast jeśli spieszy Ci się i już teraz chcesz poznać ewentualną przyczynę poronień, to możliwych badań jest bardzo dużo, długo by wymieniać 😬
 
To ja bym na Twoim miejscu skonsultowała u innego lekarza tego polipa i endometrium skoro tamta lekarka nie wzbudziła zaufania. Polip w macicy może utrudniać zajście w ciążę, więc jeśli faktycznie się pojawił to pewnie będzie trzeba go usunąć (ale skonsultuj to z lekarzem). W Twoim (naszym :)) wieku dobrze jest zbadać AMH, żeby poznać rezerwę jajnikową. Raz na jakiś czas dobrze jest zbadać podstawowe hormony typu lh, fsh, estradiol, testosteron, tsh i parę jeszcze innych, więc skoro nie badałaś ich w ogóle, to zbadaj. Lista badań jest długa, ale na początek to da obraz co tam się u Ciebie dzieje. Natomiast jeśli spieszy Ci się i już teraz chcesz poznać ewentualną przyczynę poronień, to możliwych badań jest bardzo dużo, długo by wymieniać 😬
A gdzie znajdę taka listę potrzebnych badań ? Myśle ze się wybiorę do innego lekarza bo z tym edometrum to nie ma co ryzykować. Po miesiączce zajmę się tym i oczywiście dam znać 😉
 
Dziewczyny podpowiedzcie coś ? Konsulatacja dopiero w pon
Wydaje mi się ze TSH dość niskie. Bierzesz może euthyrox? Może to będzie banalne pytanie albo stwierdzenie. ALE przed badaniem moczu są tez pewne przygotowania. Najpierw trzeba się obmyć ciepła woda bez rzadnych żeli, później wysikac ten „pierwszy mocz”, a dopiero później do pojemniczka, by nie zaburzyć wiarygodności stanu moczu. Czy stosowałaś się do tych zasad? Może stad te bakterie? Ale nie umiem zinterpretować wyników 🧐 - lekarzem nie jestem.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry