reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki 2021

Osobiście chętnie bym się w II trymestrze zaszczepiła, bo pracując w szpitalu niestety nieraz spotkałam się z poważnymi powikłaniami u matek i u dzieciaczków po covidzie. Mój lekarz z polski też mówił, że jak się staramy to koniecznie mam się zaszczepić. Ale mój mąż był bardzo przeciwny, dlatego drugą dawkę na pewno będę chciała z nim przedyskutować ;)

Ogólnie czuje się bardzo dobrze, w zasadzie nic mi nie dolega poza bólem piersi i co jakiś czas bólami podbrzusza tak jak na okres. Z wczesnych objawów to chyba na nic szczególnego nie zwróciłam uwagi, może jedynie te piersi, które myślałam, że eksplodują ale zmieniłam progesteron na inny i myślałam, że to wina leku. Miałam dużo innych rzeczy na głowie także nawet nie wiem :D
A orientujesz się może, czy można przełożyć drugą dawkę o taki czas? Tzn czy to będzie miało takie samo działanie jak np. po 35 dniach?
 
reklama
Opowiedz proszę więcej. Jak ostatecznie to potwierdzilas, jak długo brałaś hormony?
Badania hormonów(progesteron i estrogeny o ile dobrze zrozumiałam, mieszkam w Niemczech I rzadko kiedy dostaje wyniki badania krwi do ręki) i robione co po rusz usg żeby sprawdzić czy hormony działają. Brałam 13dni hormony. No i po tym wszystkim lekarz stwierdził właśnie przerosty endometrium
 
A orientujesz się może, czy można przełożyć drugą dawkę o taki czas? Tzn czy to będzie miało takie samo działanie jak np. po 35 dniach?
Przełożyć na pewno można, tak jak w tym przypadku i paru innych nawet trzeba. Producent gwarantuje skuteczność po podaniu w określonych ramach czasowych, także tego chyba do końca nikt nie wie jaka skuteczność będzie po dłuższej przerwie. Zalecenia są takie, żeby zaszczepić się dwoma dawkami jeszcze przed staraniami, u mnie akurat wyszło jak wyszło ;)

Jeśli któraś z dziewczyn szuka dobrego lekarza, również naprotechnologa to mogę polecić z całym sercem mojego. Okolice Bielska Białej woj. śląskie. Proszę pisać na priv :)
 
I tego Ci zycze✊🏼❤️
mni pieknie pękł pęcherzyk po Ovitrelle ale i tak nici z tego. Juz czuje @ za rogiem, Takze czeka mnie kolejny stymulowany cykl🙂

Tak mi sie przypomnialo, ze jedna z Was na forum pisala o jakiejs wydzielinie z piersi. Moze to wskazywać na hiperprolaktynemie. Wysoki poziom prolaktyny objawia sie (miedzy innymi) wlasnie w taki sposób. Warto zbadac sobie prolaktyne z obciążeniem :)
Milego dnia dziewczyny🌷❤️
W tamtym cyklu też pękł pęcherzyk. I też nic z tego :( acz prolaktyna jest ok xd
 
Przełożyć na pewno można, tak jak w tym przypadku i paru innych nawet trzeba. Producent gwarantuje skuteczność po podaniu w określonych ramach czasowych, także tego chyba do końca nikt nie wie jaka skuteczność będzie po dłuższej przerwie. Zalecenia są takie, żeby zaszczepić się dwoma dawkami jeszcze przed staraniami, u mnie akurat wyszło jak wyszło ;)

Jeśli któraś z dziewczyn szuka dobrego lekarza, również naprotechnologa to mogę polecić z całym sercem mojego. Okolice Bielska Białej woj. śląskie. Proszę pisać na priv :)
Dzięki za wyjaśnienie :)
Ja właśnie drugą dawkę mam 24 czerwca i z jednej strony to wolałabym zobaczyć wtedy 2 kreski na teście i przełożyć szczepienie, a z drugiej to pewnie czułabym się spokojniej, gdybym była już całkowicie zaszczepiona.... Takie dylematy 😅
 
Ginekolog robił Mi badania hormonów estrogeny, progesteron (o ile dobrzeć kojarzę) I usg co po Rusz. Ja w 7dc endometrium 8,4mm[emoji19]
A jak to sprawdzić? Jak byłam ostatnio u gin w 13dc to miałam endo 5mm. Pamiętam jak w lutym byłam kontrolnie w 18dc to miałam 6 mm.... Wiec to nawet za mało do ewentualnego zagnieżdżenia. Zresztą miesiączki mam skąpe i trwają po 3max 4 dni
 
Badania hormonów(progesteron i estrogeny o ile dobrze zrozumiałam, mieszkam w Niemczech I rzadko kiedy dostaje wyniki badania krwi do ręki) i robione co po rusz usg żeby sprawdzić czy hormony działają. Brałam 13dni hormony. No i po tym wszystkim lekarz stwierdził właśnie przerosty endometrium

Dziękuje [emoji3590] rozumiem, ze wyniki nie były w normie?
 
reklama
Jestem załamana
Dwoch ginekologow potwierdzilo endometrioze
Dokladny stopien zaawansowania powiedzieli ze mozna ocenic tylko laparoskopowo...
Ten teraz tak mnie zbadal ze az podskakiwalam z bolu i stwierdzil na podstawie wywiadu (mega bole przy miesiaczce i czasem przy wspolzyciu)...uuu chyba endometrioze Pani ma (i to zanim pokazalam mu poprzednie usg czy powiedzialam o opinii poprzedniego lekarza zeby mu nic nie sugerować).
Powiedzial zebym dala sobie jeszcze max 2 cykle (powiedzialam ze staramy sie pol roku) bez wspomagaczy a pozniej z leczeniem bo nie ma sensu tracic czasu szczegolnie ze wg niego choroba ma juz pewien stopien zaawansowania
Pobeczalam sie jak wyszlam
Wiem ze to nie wyrok ale nie mogę sobie w tym momencie wlaczyc optymizmu.
 
Do góry