reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Ooo, teraz dalas mi do myslenia. Skad ten fragment? Podasz zrodlo?
Ja znow w kilku miejscach przeczytalam ze szczepienie jest jak najbardziej zalecane ale w drugim i trzecim trymestrze.
Wiec jestem bardzo ciekawa zrodla z ktorego masz ten fragment. Moze jednak nie ma co odkladac (kazdy cykl cenny:p)
Właściwie to na każdej możliwej stronie na jaką weszłam wpisując w google czy to po polsku czy po angielsku "starania o dziecka, a szczepienie COVID" piszą dokładnie to samo. Wstawiam linki do dwóch i po polsku i po angielsku.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Jak długo się już staracie? [emoji3526]
Od sierpnia 2020, ale z racji pracy widujemy się tylko w weekendy co trochę utrudnia sprawe bo ciezko wyłapać dni płodne, cykle do tej pory miałam bardzo regularne bo co 30 dni , niestety chyba po covidzie cykl mi sie wydluzyl i przez 3 mc byl co 35 dni teraz od 4 mc mam co 40 dni.
 
Cześć miło, że do Nas wpadłaś 😉 robiliście już może jakieś badania?
Żadnych badań jeszcze nie robilsmy, początkowo podchodziłam do tematu bardzo na luzie ale chyba zaczynam sie stresowac bo czas nagli, mam 31 lat i nigdy w ciąży nie byłam . Jestem umowiona do swojego ginekologa ale poki co to moja gin twierdzi ze jeszcze nie czas na badania🤦‍♀️
 
Żadnych badań jeszcze nie robilsmy, początkowo podchodziłam do tematu bardzo na luzie ale chyba zaczynam sie stresowac bo czas nagli, mam 31 lat i nigdy w ciąży nie byłam . Jestem umowiona do swojego ginekologa ale poki co to moja gin twierdzi ze jeszcze nie czas na badania[emoji2356]

Wielu lekarzy diagnostykę zaczyna po roku [emoji2356] ja bym chociaż podstawowe hormony zbadała i sprawdziła czy do owulacji dochodzi. Taka podstawa. Może faktycznie owu masz inaczej niż Ci się wydaje i nie trafiacie [emoji6]
 
Cześć dziewczyny😊 moja sytuacja wygląda tak. 18 kwietnia poroniłam (6tc), niestety potrzebny była zabieg łyżeczkowania. Miesiączka wróciła 14.05 . Liczba od dnia zabiegu cykl trwał 27 dni ( zawsze miałam dość nieregularne cykle, wachaly się miedź 27-31 dni). Chcemy próbować z mężem starać się o dziecko, bardzo tego chcemy. Wczoraj przyszły mi testy owulacyjne. Dziś zrobiłam pierwszy test rano o 10, i kolejny o 15. Z moich dotychczasowych wyliczen i obserwacji poprzednich cykli, owulacja pojawiała się w późniejszym terminie. Ale dzisiejsze testy wskazują że na dniach mogę się spodziewać owulacji. Czy to możliwe aby owulacja aż tak zwariowała i pojawiła się tak szybko? Wybaczcie ale pierwszy raz stykam się z testami. Ale bardzo zależy mi żeby nam się udało 😊
Poniżej wstawiam zdjęcia testów. Czy której z was udało się w pierwszym cyklu??
 

Załączniki

  • Screenshot_2021-05-20-15-32-57-77.jpg
    Screenshot_2021-05-20-15-32-57-77.jpg
    291,8 KB · Wyświetleń: 66
Wielu lekarzy diagnostykę zaczyna po roku [emoji2356] ja bym chociaż podstawowe hormony zbadała i sprawdziła czy do owulacji dochodzi. Taka podstawa. Może faktycznie owu masz inaczej niż Ci się wydaje i nie trafiacie [emoji6]
Chyba poprostu czas na zmiane ginekologa🙂 w tym cyklu zaczęłam przygodę z testami owu i zaczynam sie zagłębiać w ten temat. Hormony badalam w zeszlym roku na wlasna rękę i wszystkie wyniki były ok ale wiem tez ze przeciez to moglo sie zmienić. Dzis mam 5dc , z ciekawości zrobilam test owu bo okres mialam bardzo skapy i trwal 2 dni i pojawila sie kreska i teraz to juz sama nie wiem co o tym myśleć 🙉
 
Chyba poprostu czas na zmiane ginekologa🙂 w tym cyklu zaczęłam przygodę z testami owu i zaczynam sie zagłębiać w ten temat. Hormony badalam w zeszlym roku na wlasna rękę i wszystkie wyniki były ok ale wiem tez ze przeciez to moglo sie zmienić. Dzis mam 5dc , z ciekawości zrobilam test owu bo okres mialam bardzo skapy i trwal 2 dni i pojawila sie kreska i teraz to juz sama nie wiem co o tym myśleć 🙉
Warto powtórzyć, bo tam jak mówisz od zeszłego roku mogło się dużo pozmieniać, szczególnie w hormonach. A wstawisz zdjęcie tego testu? Żeby test był pozytywny to kreska testowa musimy być taka sama bądź ciemniejsza od kontrolnej 😉
 
Warto powtórzyć, bo tam jak mówisz od zeszłego roku mogło się dużo pozmieniać, szczególnie w hormonach. A wstawisz zdjęcie tego testu? Żeby test był pozytywny to kreska testowa musimy być taka sama bądź ciemniejsza od kontrolnej 😉
Czyli wyglada na to że ten moj test jest negatywny🙂 dobrze ze jestescie, dzięki Wam ukladam sobie ten moj mętlik w głowie i zaczynam myslec racjonalnie 🤣
 

Załączniki

  • 20210520_145540.jpg
    20210520_145540.jpg
    1,5 MB · Wyświetleń: 72
reklama
Do góry