reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki 2021

Dzieki za wszystkie opinie.
Ja znalazlam cos takiego


Moze komus cos rozjasni
Generalnie wynika ze wszelakie tego typu interwencje jesli to mozliwe to odlozyc na okres ciazy po organogenezie albo przed staraniem sie.
Pozdrawiam

Nie ma tego artykułu, a te które są przeczą tej opinii [emoji6] ale przejrzałam pobieżnie, może nie znalazłam [emoji2368] ja tam wole się zaszczepić przed ciąża i mieć to z głowy
 
reklama
Badania to pewnie nie były tylko domniemania, prywatna opinia jakiegoś eksperta ale ja nawet po takich domniemaniach wolę nie ryzykowac ale to już każdy uważa jak chce.

Oczywiście [emoji3526] po roku starań nie sadze by tak z dupy się nagle udało, bez diagnozy i leczenia, wiec się szczepie i na spokojnie zanim porobimy dalsze badania będziemy już po obu dawkach. Zreszta wiesz, tu sobie ktoś domniema jedno, tam drugie. Wielu lekarzy zaleca jednak się szczepić. Tym bardziej jeśli ciąży jeszcze nie ma.
 
Oczywiście [emoji3526] po roku starań nie sadze by tak z dupy się nagle udało, bez diagnozy i leczenia, wiec się szczepie i na spokojnie zanim porobimy dalsze badania będziemy już po obu dawkach. Zreszta wiesz, tu sobie ktoś domniema jedno, tam drugie. Wielu lekarzy zaleca jednak się szczepić. Tym bardziej jeśli ciąży jeszcze nie ma.
Ja też cały czas jestem zapisana na szczepienie, które zaplanowałam na kilka dni po okresie żeby wiedzieć czy jestem w ciąży czy nie :) przyjdzie okres to się zaszczepię bo jednak ginekolog powiedział, że od 22 lat pracuje w tym zawodzie a tyle zgonów kobiet ciężarnych dawno nie widziała co było teraz przy korona. Że mega powikłania mają kobiety bo ciężej przechodzą w ciąży. A jak uda się zajść to myślę, że po konsultacji z ginekologiem w drugim trymestrze i tak się zdecyduje zaszczepić. Bo to poród by był w zimę w okresie najwyższej liczby zachorowan
 
Oczywiście [emoji3526] po roku starań nie sadze by tak z dupy się nagle udało, bez diagnozy i leczenia, wiec się szczepie i na spokojnie zanim porobimy dalsze badania będziemy już po obu dawkach. Zreszta wiesz, tu sobie ktoś domniema jedno, tam drugie. Wielu lekarzy zaleca jednak się szczepić. Tym bardziej jeśli ciąży jeszcze nie ma.
Mam dokładnie takie samo zdanie. Jakie jest prawdopodobieństwo ze akurat wtedy, między dawkami się uda zajść w ciąże. Nikt nam nie da gwarancji :) my się staramy dalej a jak się uda to będziemy myśleć :)
 
Każdy możliwy artykuł jaki właśnie przeczytałam mówi, wręcz przeciwnie, że należy się szczepić i nie ma udowodnionego żadnego negatywnego wpływu szczepionki na zarodek czy płód. Więc myśle, że nie ma potrzeby przekładania starań czy też samego szczepienia się. Ale oczywiście to indywidualna decyzja 😊
Ja odkladam wiec starania. Z wielkim bolem bo tych dni kiedy kobieta moze zajsc...jest tak niewiele... ale wole nie ryzykowac.
Ja za chwile pierwsza dawka a druga dawka w drugiej polowie czerwca wypadnie...I pozniej od nowa polska ludowa
 

Załączniki

  • Zrzut ekranu 2021-05-20 o 15.10.14.png
    Zrzut ekranu 2021-05-20 o 15.10.14.png
    61 KB · Wyświetleń: 49
  • Zrzut ekranu 2021-05-20 o 15.20.25.png
    Zrzut ekranu 2021-05-20 o 15.20.25.png
    91,2 KB · Wyświetleń: 42
Cześć!❤ Razem z narzeczonym w zeszlym roku postanowiliśmy odstawić antykoncepcje i spróbować postarać sie o dziecko, na początku totalnie na luzie ale im dłużej nie ma efektow tym bardziej mnie to niepokoi . Niedawno znalazlam Wasze forum i jeśli pozwolicie to dołączę bo mase nowych rzeczy uczę sie z Waszych wpisów . Życzę Wam z calego serca aby sie udalo i abysmy nie musiały dlugo tutaj pozostac🙂
 
Cześć!❤ Razem z narzeczonym w zeszlym roku postanowiliśmy odstawić antykoncepcje i spróbować postarać sie o dziecko, na początku totalnie na luzie ale im dłużej nie ma efektow tym bardziej mnie to niepokoi . Niedawno znalazlam Wasze forum i jeśli pozwolicie to dołączę bo mase nowych rzeczy uczę sie z Waszych wpisów . Życzę Wam z calego serca aby sie udalo i abysmy nie musiały dlugo tutaj pozostac🙂
Cześć miło, że do Nas wpadłaś 😉 robiliście już może jakieś badania?
 
Cześć![emoji173] Razem z narzeczonym w zeszlym roku postanowiliśmy odstawić antykoncepcje i spróbować postarać sie o dziecko, na początku totalnie na luzie ale im dłużej nie ma efektow tym bardziej mnie to niepokoi . Niedawno znalazlam Wasze forum i jeśli pozwolicie to dołączę bo mase nowych rzeczy uczę sie z Waszych wpisów . Życzę Wam z calego serca aby sie udalo i abysmy nie musiały dlugo tutaj pozostac[emoji846]

Jak długo się już staracie? [emoji3526]
 
reklama
Każdy możliwy artykuł jaki właśnie przeczytałam mówi, wręcz przeciwnie, że należy się szczepić i nie ma udowodnionego żadnego negatywnego wpływu szczepionki na zarodek czy płód. Więc myśle, że nie ma potrzeby przekładania starań czy też samego szczepienia się. Ale oczywiście to indywidualna decyzja 😊
Ooo, teraz dalas mi do myslenia. Skad ten fragment? Podasz zrodlo?
Ja znow w kilku miejscach przeczytalam ze szczepienie jest jak najbardziej zalecane ale w drugim i trzecim trymestrze.
Wiec jestem bardzo ciekawa zrodla z ktorego masz ten fragment. Moze jednak nie ma co odkladac (kazdy cykl cenny:p)
 
Do góry