reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki 2021

Od rozpoczęcia krwawienia.
Też mialam ten problem, ale dziewczyny wytłumaczyły mi, że to tak jak z miesiączką. Pierwszy dzień krwawienia to pierwszy dzień cyklu
Jednak dzisiaj z plamienia rozkręciło się krwawienie [emoji58] wygląda to jak obfita miesiączka z różnymi " cudami " [emoji58] . Zastanawiam się jak liczyć czas po poronieniu... Każdy pisze że dostał miesiączkę po kilku tygodniach ale licząc od rozpoczęcia poronienia czy jego końca?
 
reklama
Od rozpoczęcia krwawienia.
Też mialam ten problem, ale dziewczyny wytłumaczyły mi, że to tak jak z miesiączką. Pierwszy dzień krwawienia to pierwszy dzień cyklu
O właśnie, dzięki, już zgłupiałam jak to wszystko liczyć. Mam nadzieję, że po wyzerowaniu bety mój organizm wrócił szybko na swoje tory stąd ten okres. Jak by nie patrzeć poronienie rozpoczęło się 5 tygodni temu, krwawienie trwało długo dlatego miałam tylko tydzień przerwy. Dziewczyny które krwawiły krócej po poronieniu pewnie nie mogły się doczekać okresu a ja mam już przesyt 🙄
 
Dziewczyny, jakoś za 3 tygodnie idę na kontrolę do gina (na NFZ) i endokrynolog (prywatnie). Jak myślicie, czy ginekolog da mi skierowanie na pakiet tarczycowy, skoro wie, że mam niedoczynność, czy raczej nie ma co liczyć i lepiej zrobić wcześniej prywatnie i pójść do niego z wynikami? U nas strasznie oszczędnie dają te skierowania, a w tym laboratorium, gdzie robię badania, to jest strasznie drogo :/ Sama beta prawie 50 zł
 
Dziewczyny, jakoś za 3 tygodnie idę na kontrolę do gina (na NFZ) i endokrynolog (prywatnie). Jak myślicie, czy ginekolog da mi skierowanie na pakiet tarczycowy, skoro wie, że mam niedoczynność, czy raczej nie ma co liczyć i lepiej zrobić wcześniej prywatnie i pójść do niego z wynikami? U nas strasznie oszczędnie dają te skierowania, a w tym laboratorium, gdzie robię badania, to jest strasznie drogo :/ Sama beta prawie 50 zł
Jeszcze nigdy nie dostałam od ginekologa skierowania na badania tarczycy więc nie wiem jak to wygląda ale badania są bardzo drogie. Tak jak mówisz beta ok 50 zł a tarczyca TSH, FT3 i FT4 to już 100 zł. Kolejny wydatek jak zleci przeciwciała anty tpo i tg.
 
Nie ma co mieć poczucie winy. Naprawdę nie ma zasady, ja mam 28 lat, a i tak mam takie same problemy :D
Chodzisz na monitoringi owulacji? Ja w tym miesięcu robiłam testy owulacyjne, wyszedł mi pik, a 21dc poszłam na badanie progesteronu więc wiem, że na 100% owulacja była. Ale chyba nici... w piątek zrobie jeszcze jeden test, ale i tak jestem już smutna
Obsuwe mam w odpisywaniu bo od wczoraj yroche zalatana jestem. Nie chodze na monitoring chociaz bym chviala. Chce o to poprosic mojego gin przy nastepnej wizycie.
Prowadze obserwacje od okolo 1.5 roku (tem, sluz) no i uzywam tez testow owulacyjnych. Chociaz z tego co czytam to ja moge sobie zakladac ze wszystko na owu wskazuje a ona w ogole nie zachodzi.
 
Dziewczyny, jakoś za 3 tygodnie idę na kontrolę do gina (na NFZ) i endokrynolog (prywatnie). Jak myślicie, czy ginekolog da mi skierowanie na pakiet tarczycowy, skoro wie, że mam niedoczynność, czy raczej nie ma co liczyć i lepiej zrobić wcześniej prywatnie i pójść do niego z wynikami? U nas strasznie oszczędnie dają te skierowania, a w tym laboratorium, gdzie robię badania, to jest strasznie drogo :/ Sama beta prawie 50 zł

Ja normalnie od ginekologa dostałam skierowanie. Ale jeśli nie chcesz tracić czasu to możesz sobie prywatnie zrobić i przyjść do niego z wynikami.
 
Mowisz? Ja słyszałam, że żeby odstawić Duphaston powinno się zrobić bete lub test, a że bierze się go 10 dni to chyba tak by wypadało to zrobić. W 16 dc miałam owulacje a od 18 dc lekarz kazał mi brać Duphaston, skończyć go mam w ndz, mogę z tą beta zaczekać do poniedziałku, będzie to 12 dpo 🤔
A nie odstawia się dopiero duphastonu jak definitywnie nie ma ciąży? Tzn potwierdzone betą? Bo jak się okaże ze jesteś w ciąży to i tak ginekolog zaleci zapewne stosowanie go nadal
 
reklama
Dziewczyny, jakoś za 3 tygodnie idę na kontrolę do gina (na NFZ) i endokrynolog (prywatnie). Jak myślicie, czy ginekolog da mi skierowanie na pakiet tarczycowy, skoro wie, że mam niedoczynność, czy raczej nie ma co liczyć i lepiej zrobić wcześniej prywatnie i pójść do niego z wynikami? U nas strasznie oszczędnie dają te skierowania, a w tym laboratorium, gdzie robię badania, to jest strasznie drogo :/ Sama beta prawie 50 zł
Ja od swojego ginekologa na pierwszej wizycie dostalam skierowanie na tsh, progesteron, prolaktyne, AMH i inne Takze mysle ze nie powinno byc problemu :)
Edit: oczywiscie za wszystkie wyniki placilam, wydałam jednorazowo prawie 800zl w laboratorium ale uwazam ze warto :) nie zaluje tych wydanych pieniedzy bo wiem na czym stoje. Nie wszystkie wyniki zrobisz na NFZ mimo skierowania :)
 
Do góry