reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

To co podajesz to nie jest wynik glukozy [emoji6]
626CF7AF-92FE-41E5-B7D0-56F738E2A52F.png
Czemu nie? Nie znam się na tym zupełnie. To akurat ostatnie wyniki po diecie
 
reklama
Ok, masz podana w mmol a nie mg [emoji16]
Tak czy tak. Zdecydowanie za wysoko.
Po przeliczeniu na częściej używana jednostkę wychodzi Ci ponad 105 więc nie powinno się tego bagatelizowac i czas zmienić lekarza. Gdybyś miała taki cukier w ciąży to już byś była pod opieką poradni diabetologicznej.
Zdecydowanie do poprawy
Zobacz załącznik 1273054Czemu nie? Nie znam się na tym zupełnie. To akurat ostatnie wyniki po diecie
 
Ok, masz podana w mmol a nie mg [emoji16]
Tak czy tak. Zdecydowanie za wysoko.
Po przeliczeniu na częściej używana jednostkę wychodzi Ci ponad 105 więc nie powinno się tego bagatelozowac o czas zmienić lekarza. Gdybyś miała taki cukier w ciąży to już byś była pod opieką poradni diabetologicznej.
Zdecydowanie do poprawy
No i świetnie 🤦🏽‍♀️ Po prawie roku starań będę musiała coś zrobić z ta glukoza i jeszcze do tego za wysoka prolaktyna - dosłownie jakbym nie konsultowala żadnych badan z żadnym lekarzem a latam od jednego do drugiego.

A generalnie większa glukoza ma jakiś wpływ na zajście w ciąże? Później to już wiadomo ze musiałabym robić wszystkie badania itd ale to już automatycznie zleci mi gin przy ciąży - do tego magicznego roku muszę sama wszystko robić :/
 
W sumie nie wiem, nie dopytywałam ale idę na monitoring znowu ok 14dc, kazała mi iść jeszcze na krew ale nie poszłam bo szkoda kasy skoro beta już prawie na 0 i przyszedł okres. Ale chyba po biochemicznej to można od razu się starać? Ja jestem zielona w tym bo w sumie pierwszy raz coś takiego mnie spotkało. To będziemy razem zaciążać w tym samym czasie 😂😀
Taaak i tego się trzymamy! :D a nie wiem jak to jest, w sumie sama się oczyściłas to może i można od raz. Lekarz na pewno by zaznaczył jakbyście mieli zrobić sobie przerwę :)
 
Niestety nic nie pomyliłam, trafiłam do słabego lekarza który przepisał luteinę od 15dc na uregulowanie cyklu bo podobno mam cykle bezowulacyjne (choć z progiem i 2 faza mam wszystko ok🤔) więc postanowiłam się skonsultować z lekarzem od niepłodności i słusznie bo kazał to cholerstwo odstawić i przepisał duphaston i Estrofem przez 10 dni od dzis na poprawę śluzówki. Aktualnie jestem w 21dc( w teoretycznie powinnam mieć owulacje której niestety nie mam😣). Lekarz kazał brać od dziś przez 10 dni. Potem badania Amh, tsh, fsh i w 7dc do niego. Nie mam zadnej stymulacji bo to początek mojej drogi( a już są schody) 😒
Nie przejmuj się laska, też przed stymulacja musiałam zrobić szereg badań z krwi, nasienie chłopa i drożność. Troche z tym schodzi aje warto. Najważniejsze że masz już dobrego lekarza który pokieruje Cię krok po kroku. :)
 
Twoja glukoza nie jest jakimś koszmarem in nie powinna utrudniać samego zajścia natomiast podwyższony cukier już przed ciąża zwiększa ryzyko cukrzycy ciążowej, a ta może nieść za sobą dużo powikłań.
Na początek zbadaj glukoze, insulinę i hemoglobine glikowana na czczo jednego dnia. Po pierwsze da to jakieś info o ewentualnej IO, a po drugie hemoglobina glikowana do starań powinna być poniżej 6,5.
Przy wyższej zaleca się odłożenie starań
No i świetnie [emoji2362] Po prawie roku starań będę musiała coś zrobić z ta glukoza i jeszcze do tego za wysoka prolaktyna - dosłownie jakbym nie konsultowala żadnych badan z żadnym lekarzem a latam od jednego do drugiego.

A generalnie większa glukoza ma jakiś wpływ na zajście w ciąże? Później to już wiadomo ze musiałabym robić wszystkie badania itd ale to już automatycznie zleci mi gin przy ciąży - do tego magicznego roku muszę sama wszystko robić :/
 
Twoja glukoza nie jest jakimś koszmarem in nie powinna utrudniać samego zajścia natomiast podwyższony cukier już przed ciąża zwiększa ryzyko cukrzycy ciążowej, a ta może nieść za sobą dużo powikłań.
Na początek zbadaj glukoze, insulinę i hemoglobine glikowana na czczo jednego dnia. Po pierwsze da to jakieś info o ewentualnej IO, a po drugie hemoglobina glikowana do starań powinna być poniżej 6.
Przy wyższej zaleca się odłożenie starań
Dzięki :) będę badać dalej i zobaczymy :)
 
Nie przejmuj się laska, też przed stymulacja musiałam zrobić szereg badań z krwi, nasienie chłopa i drożność. Troche z tym schodzi aje warto. Najważniejsze że masz już dobrego lekarza który pokieruje Cię krok po kroku. :)
Dzięki 😉 w sumie i tak najgorsze jest to że chodzą po tym świecie niedouczeni lekarze.... Gdyby nie inny lekarz to przez następne 3 miechy brałabym luteinę od 15dc i na 100% nie zasłanym w ciążę a teraz jest cień szansy. Ehh🤦
 
reklama
Dzięki 😉 w sumie i tak najgorsze jest to że chodzą po tym świecie niedouczeni lekarze.... Gdyby nie inny lekarz to przez następne 3 miechy brałabym luteinę od 15dc i na 100% nie zasłanym w ciążę a teraz jest cień szansy. Ehh🤦
Też kiedyś blokowałam owu duphastonem branym w nieodpowiednich dniach. Ci niedouczeni lekarze :( strasznie dużo takich z tego co czytam. Myślę że co niektóre z nas wiedzą o wiele więcej niż oni....
 
Do góry