reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Dziewczyny czy wy zawsze macie ochotę na seks przed i podczas owulacji ? Czy się zmuszacie? Ja jestem parę dni przed i wg nie czuje ochoty.... Do tego brak śluzu. Dodam że w poprzednim cyklu miałam ochotę cały czas a sluzu płodnego nie było 🤷‍♂️

Ja mam akurat zwiększone libido w okresie płodnym, więc tak, mam ochotę :) natomiast tak poza tymi dniami to spokojnie starczałoby mi raz na tydzień.
 
reklama
Dziewczyny czy wy zawsze macie ochotę na seks przed i podczas owulacji ? Czy się zmuszacie? Ja jestem parę dni przed i wg nie czuje ochoty.... Do tego brak śluzu. Dodam że w poprzednim cyklu miałam ochotę cały czas a sluzu płodnego nie było 🤷‍♂️
Ja odkąd mam problemy z tarczycą mam bardzo niskie libido niezależnie od dnia cyklu 😒 ostatnio jest jakby trochę lepiej, ale w dni płodne kieruje się raczej głową niż wielkim pragnieniem ;) chociaż przez ten czas nauczyłam się, ze często ochota przychodzi już w trakcie 😛
 
Dziewczyny czy wy zawsze macie ochotę na seks przed i podczas owulacji ? Czy się zmuszacie? Ja jestem parę dni przed i wg nie czuje ochoty.... Do tego brak śluzu. Dodam że w poprzednim cyklu miałam ochotę cały czas a sluzu płodnego nie było 🤷‍♂️
O, to widocznie jak masz owu to ochota znika. Są takie przypadki wlasnie. Slyszalam od znajomej, ze jej ginekolog powiedzial ze jedna bedzie miala podwyższone libido, a druga niekoniecznie. Ciekawe.
 
O, to widocznie jak masz owu to ochota znika. Są takie przypadki wlasnie. Slyszalam od znajomej, ze jej ginekolog powiedzial ze jedna bedzie miala podwyższone libido, a druga niekoniecznie. Ciekawe.
Tego jeszcze nie słyszałam 😀 no może coś w tym jest. Wie ktoś jakie hormony odpowiadają za libido?
 
Witam was serdecznie jestem Ania i jestem tu nowa. Niecały miesiąc temu wyjęłam spirale mirena po 4 latach i odrazu zaczęliśmy się starać. Dzis jestem 7dpo i zaczelam testować ale chyba oczy plataja mi figla. Mialam dwa dni okropna zgage i cały czas bol jajnikow i klucie w okolicach podbrzusza oraz bole głowy. Nie wiem czy powinnam mieć nadzieję. Używając mireny nigdy nie miałam pms a teraz juz sama nie wiem czy to pms czy może nam się udało. Nie mam cierpliwosci ... a jak u was?
 
Witam was serdecznie jestem Ania i jestem tu nowa. Niecały miesiąc temu wyjęłam spirale mirena po 4 latach i odrazu zaczęliśmy się starać. Dzis jestem 7dpo i zaczelam testować ale chyba oczy plataja mi figla. Mialam dwa dni okropna zgage i cały czas bol jajnikow i klucie w okolicach podbrzusza oraz bole głowy. Nie wiem czy powinnam mieć nadzieję. Używając mireny nigdy nie miałam pms a teraz juz sama nie wiem czy to pms czy może nam się udało. Nie mam cierpliwosci ... a jak u was?
Witaj Ania, ja też jestem Ania 🤪 u mnie dziś 6 dpo 😄 jak narazie jestem spokojna a nawet obojętna na wszystko🤷‍♀️ 🤣 mam nadzieję, że to dobry znak bo zwykle szybko mam pms i jestem strasznie nerwowa 🤪 zaczynam czuć lekkie skurcze w brzuchu ale to u mnie norma odkąd zaczęłam się starać 🤣 narazie czekam spokojnie do terminu @ na testowanie 😁
 
Witam was serdecznie jestem Ania i jestem tu nowa. Niecały miesiąc temu wyjęłam spirale mirena po 4 latach i odrazu zaczęliśmy się starać. Dzis jestem 7dpo i zaczelam testować ale chyba oczy plataja mi figla. Mialam dwa dni okropna zgage i cały czas bol jajnikow i klucie w okolicach podbrzusza oraz bole głowy. Nie wiem czy powinnam mieć nadzieję. Używając mireny nigdy nie miałam pms a teraz juz sama nie wiem czy to pms czy może nam się udało. Nie mam cierpliwosci ... a jak u was?

Niestety będziesz musiała trochę tej cierpliwości przyswoić [emoji6] test 7dpo nie wyjdzie pozytywny w większości przypadków, nawet jeśli doszło do zapłodnienia. Do zagnieżdżenia dochodzi w 6-12dpo, a dopiero po zagnieżdżeniu zaczyna powoli wzrastać beta hcg, która najpierw wykrywalna będzie we krwi, chwile później w moczu, do tego sikance tez maja jakaś swoją czułość i nie wykryją bardzo bardzo niskiej bety. Nie da się przyspieszyć tego procesu, nie da się stwierdzić u kogo do zagnieżdżenia dojdzie wcześniej a u kogo później. Trzeba swoje odczekać [emoji2368] bóle i kłucia o których piszesz ma większość z nas (i większość wciąż nie jest w ciąży). Zgaga może być spowodowana jedzeniem a nawet wyższym poziomem progesteronu, którego szczyt przypada mniej więcej na polowe fazy lutealnej, czyli mniej więcej właśnie na 7dpo. Nie doszukuj się i nie fiksuj niepotrzebnie już na samym początku, wyluzuj i się zrelaksuj, a jak @ nie nadejdzie to powtórz test.
 
reklama
Dziewczyny, czy któraś z Was widzi na tych zdjęciach coś co wskazywałoby na wielkość pęcherzyka? Usłyszałam tylko wtedy że pęcherzyk dominujący jest w lewym jajniku (z resztą jak zawsze chyba) a nie wpadłam na to żeby zapytać jaką ma wielkość 🙄 ja dalej próbuje dojść do tego czy owu mogła być szybciej i czy w związku z tym możliwe jest że testy owu fałszywie wskazywały pozytyw 🙈🤦‍♀️
 

Załączniki

  • Screenshot_2021-05-08-20-57-10-898_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2021-05-08-20-57-10-898_com.miui.gallery.jpg
    177,8 KB · Wyświetleń: 81
  • Screenshot_2021-05-08-20-56-55-892_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2021-05-08-20-56-55-892_com.miui.gallery.jpg
    194 KB · Wyświetleń: 84
  • Screenshot_2021-05-08-20-57-22-452_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2021-05-08-20-57-22-452_com.miui.gallery.jpg
    182,8 KB · Wyświetleń: 74
  • Screenshot_2021-05-08-20-57-38-887_com.miui.gallery.jpg
    Screenshot_2021-05-08-20-57-38-887_com.miui.gallery.jpg
    182,7 KB · Wyświetleń: 75
Do góry