reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Myślicie że są szanse na ciążę po przerwie 3 tyg od ostatniego stosunku? Pewnie jakość nasienia była średnia po takim czasie na dodatek do stosunku doszło tylko raz, ale myślę że wbiłam się mimo wszystko w dzień owulacji bo zobaczyłam u siebie podczas korzystania z toalety długi zbity czop śluzu, kurze białko. Kilka dni wcześniej niż na aplikacji dlatego trochę mnie to zaskoczyło ale mam nadzieję że to był ten dzień. 🙃
 
reklama
Hej, przyszłam chwalić się nowa informacja 30.03 w domniemany 16dc byłam na monitoringu nie zanosiło się na owulacje wcale, wiara w jakieś nadzieję na ten cykl mieliśmy stracona dziś będąc z mama zapisałam się też do gine zupełnie tak przypadkowi bez szans na coś dobrego. A tu co się okazuje owulacja była i to 7/8 dni temu I to wdg doktorki cudna rozmiar cialka żółtego piękny co mnie z szokowalo to że wystąpiła w lewym jajniku nigdy wcześniej nie miało to miejsca. Endometrium wcześniejsze miało Max 4.5 A teraz szok 7 powiedziała że słabo ale ze ciałko żółte nie zmieniło się w krwotoczne szansa fajna była. Więc może zaskoczyło według paki mam mieć @ jeśli cykl bd standardowo 32 to za 5 dni lub 7 jeśli bd 34 dniowy cykl szokiem dla mnie jest to że jednak faza lutealna ma w tym miesiącu aż tyle dni ☺️☺️☺️ latam hak taki czubek z radości chyba każda co się z tym męczyła wie jak to jest usłyszeć że nagle tak dużo dni że to endo nie jest minimalne. Jednak ten Niepokalanek coś daje ☺️☺️☺️☺️ ciekawa jestem jak to się skończy
 
5-7 dni od zapłodnienia, tak dokładnie było napisane. Ten test wyszedł pozytywny: Link do: SEMA Protect, test ciążowy hCG płytkowy, 1 sztuka - cena | Apteka Internetowa Gemini

MOŻE, ale nie musi. MOŻE wykryć wczesna ciąże te 7dpo pod warunkiem, ze do zagnieżdżenia doszło 6dpo i to przy dobrych wiatrach. To ze komuś wyjdzie negatywny, nie znaczy ze 5 dni później nie będzie pozytywny. O to właśnie chodzi z tymi testami. To nie jakość testu o tym decyduje ani napisy na opakowaniu i gwarancje producenta, a moment zagnieżdżenia. Nawet beta nie wyjdzie wskazująca na ciąże przed zagniezdzeniem, a tym bardziej test sikany. Zaden test nie ma umiejętności przewidujących przyszłość [emoji6]
 
Czyli te plamienie jest normalne przy owulacji ? Nigdy tak nie miałam. Czyli jest szansa na ciążę, nie oznacza to nic złego? Jakoś tak się ucieszyłam potwierdzoną owulacją, że mam dużą nadzieję. Tylko te plamienie mnie martwi :(

Czy normalne... niektóre kobiety maja plamienia okoloowulacyjne, niektóre nie. Ja plamie, bo po owulacji mam trochę za niski progesteron. Dlatego biorę luteinę i wówczas poziom proga idzie do góry i plamienia ustają. Ale ja biorę spora dawkę luteiny, nie wiem jak to się ma do dupka. Może musisz mu dać kilka dni, żeby poziom wzrósł, może za mała dawka, a może plamienie wynika z podrażnienia, infekcji, czy czegoś innego.
 
Myślicie że są szanse na ciążę po przerwie 3 tyg od ostatniego stosunku? Pewnie jakość nasienia była średnia po takim czasie na dodatek do stosunku doszło tylko raz, ale myślę że wbiłam się mimo wszystko w dzień owulacji bo zobaczyłam u siebie podczas korzystania z toalety długi zbity czop śluzu, kurze białko. Kilka dni wcześniej niż na aplikacji dlatego trochę mnie to zaskoczyło ale mam nadzieję że to był ten dzień. [emoji854]

Aplikacje nie maja pojęcia o Twojej gospodarce hormonalnej wiec ich przewidywania są czysto statystyczne. Mogła się mylić w każda stronę. U mnie myliły się o jakieś 4-6 dni nawet.
 
Czy normalne... niektóre kobiety maja plamienia okoloowulacyjne, niektóre nie. Ja plamie, bo po owulacji mam trochę za niski progesteron. Dlatego biorę luteinę i wówczas poziom proga idzie do góry i plamienia ustają. Ale ja biorę spora dawkę luteiny, nie wiem jak to się ma do dupka. Może musisz mu dać kilka dni, żeby poziom wzrósł, może za mała dawka, a może plamienie wynika z podrażnienia, infekcji, czy czegoś innego.
Biorę 2 tabletki dziennie od 18 do 24 dc. Trochę mi smutno , że jak mam potwierdzoną owulację to te plamienie mnie zaskoczyło :(
Ile dni od owu warto iść na betę? Owu była w 14 dc. Wiadomo, że w dniu miesiączki najlepiej, ale człowiek jest niecierpliwy ;)
 
Biorę 2 tabletki dziennie od 18 do 24 dc. Trochę mi smutno , że jak mam potwierdzoną owulację to te plamienie mnie zaskoczyło :(
Ile dni od owu warto iść na betę? Owu była w 14 dc. Wiadomo, że w dniu miesiączki najlepiej, ale człowiek jest niecierpliwy ;)

Tak jak pisałam wcześniej - beta zrobiona za szybko (przed zagniezdzeniem) j tak wyjdzie negatywna. Wiec pytanie sprowadza się do „kiedy będzie zagnieżdżenie” a tego nikt Ci nie powie. Najlepiej robić 12-14dpo, do 12dpo może dojść do zagnieżdżenia, zwykle sikane testy 2 dni później wychodzą, beta trochę wcześniej. Ja luteinę biorę te 12 dni od 1-2dpo i wtedy w 13 dniu od rozpoczęcia brania luteiny robię rano betę.
 
reklama
Miałam nie świrować, ale ból piersi i jeżdżenie po jajnikach jakoś nie dawały mi spokoju - myślałam ze to okres się rozkręca.
Dziś 26 dc (2 dni do @)
Test o czułości 10 - blada kreska.
Beta ok 15 - 39,51 ❤️❤️❤️
 

Załączniki

  • 2EC36A24-E039-4D19-AA7B-CBCC2AE0B800.jpeg
    2EC36A24-E039-4D19-AA7B-CBCC2AE0B800.jpeg
    15,9 KB · Wyświetleń: 138
  • D2B8E8CB-C591-47D7-A13D-F390DC396434.jpeg
    D2B8E8CB-C591-47D7-A13D-F390DC396434.jpeg
    23,6 KB · Wyświetleń: 139
Do góry