reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Biorę Eutyrox 50 i ładnie mi się trzymało TSH do 2,00. Dzisiaj mam wynik 2,7. Nie wiem dlaczego :( Jeśli chodzi o dietę to bardzo często, jeśli kobiety mają co zrzucić, wystarczy podobno kilka kg i owulka się sama pojawia. U mnie niestety nie ma z czego zrzucać. Raczej jestem zbyt szczupła i chcę trochę przytyć. Podobno dużo rzadziej to dotyka szczupłe osoby ale jednak :/
Może trzeba zwiększyć dawkę, oby wszystko się wyjaśniło za tydzień 😊 U mnie ginka też widać, że jest taka "pro-dietowa" haha, ja mam 2-3kg nadwagi, po unormowaniu nadczynności tarczycy przytyłam (a wcześniej schudłam 10kg), więc jest to do zrobienia. Mi też mówiła, że czasami kobiety schudną 5-10 kg i wraca do normy 🥰
 
reklama
Może trzeba zwiększyć dawkę, oby wszystko się wyjaśniło za tydzień 😊 U mnie ginka też widać, że jest taka "pro-dietowa" haha, ja mam 2-3kg nadwagi, po unormowaniu nadczynności tarczycy przytyłam (a wcześniej schudłam 10kg), więc jest to do zrobienia. Mi też mówiła, że czasami kobiety schudną 5-10 kg i wraca do normy 🥰
Dokładnie tak! Szkoda, że nie możemy się umówić na deal. Chętnie przyjmę 2-3 kg :D :D
 
Jej Marcysia66, ja tez miałam podobna przygodę z TSH. U mnie zadziałało dopiero jak robiłam większy odstęp id tabletki do śniadania. Dla mnie 30 min było za mało. jak zrobiłam odstęp 1,5 h to ładnie z ok 4,3 spadło do 1,3 w przeciągu 1 miesiąca. Głowa do góry !
A jaka dawke przyjmowałaś? Ja czesem sniadanie jem i po 3 h bo w pracy nie mam czasu....wiec odstępy mam duze...
 
Hej [emoji4]
Co sądzicie o tych wynikach?
Od razu mówię, że są nieaktualne i zamierzam w tym cyklu zrobić nowe.
Ale chciałam się dowiedzieć o tych procentach, bo w necie różnie piszą

Ft3 wychodzi 71,54%
Ft4 wychodzi 29.49%

Dodam, że dwa miesiące przed tymi wynikami tsh miałam 2,8 i zbiłam go dietą.
IMG_20210324_155623.jpeg
 
Ja na prolaktynę biorę Norprolac. Pół tabletki na noc. Dużo lepiej go znoszę niż Bromergon. Wcześniej brałam też Dostinex, ale przy jego stosowaniu nie można starać się o ciąże. Zapytaj o to lekarza, przy dobrze leków. Daj znać jak po wizycie :)
Już jestem po wizycie, ginekolog powiedziała, że moje wyniki nie świadczą o tym że mam PCOS, ogólnie nie są złe i dam radę zajść w ciążę naturalnie z minimalną pomocą leków, przepisała mi właśnie Diostinex a za tydzień zaczynamy monitoring owulacji, ale nie mówiła, że mamy przestać się starać wręcz przeciwnie ja sama pytałam się czy przed monitoringiem mamy się powstrzymać od seksu, ale powiedziała tylko, że jej to w niczym nie przeszkadza i mamy zielone światło
 
Hej [emoji4]
Co sądzicie o tych wynikach?
Od razu mówię, że są nieaktualne i zamierzam w tym cyklu zrobić nowe.
Ale chciałam się dowiedzieć o tych procentach, bo w necie różnie piszą

Ft3 wychodzi 71,54%
Ft4 wychodzi 29.49%

Dodam, że dwa miesiące przed tymi wynikami tsh miałam 2,8 i zbiłam go dietą. Zobacz załącznik 1251977
opowiedz coś o zabijaniu dietą 😍
 
Już jestem po wizycie, ginekolog powiedziała, że moje wyniki nie świadczą o tym że mam PCOS, ogólnie nie są złe i dam radę zajść w ciążę naturalnie z minimalną pomocą leków, przepisała mi właśnie Diostinex a za tydzień zaczynamy monitoring owulacji, ale nie mówiła, że mamy przestać się starać wręcz przeciwnie ja sama pytałam się czy przed monitoringiem mamy się powstrzymać od seksu, ale powiedziała tylko, że jej to w niczym nie przeszkadza i mamy zielone światło
kochana! Ja podczas brania dostinexu dostałam czerwone światło ze względu, ze podczas starań nie można ich ponoć brać 😓 już skończyłam bi brałam tylko miesiąc bo w normie miałam ale tej górnej i wolałam działać niż czekac, nie wiem jak injinlekarze z tym dostinexem?
 
Już jestem po wizycie, ginekolog powiedziała, że moje wyniki nie świadczą o tym że mam PCOS, ogólnie nie są złe i dam radę zajść w ciążę naturalnie z minimalną pomocą leków, przepisała mi właśnie Diostinex a za tydzień zaczynamy monitoring owulacji, ale nie mówiła, że mamy przestać się starać wręcz przeciwnie ja sama pytałam się czy przed monitoringiem mamy się powstrzymać od seksu, ale powiedziała tylko, że jej to w niczym nie przeszkadza i mamy zielone światło
No to super wieści.
Co lekarz to inna opinia. Ten mój był przewrażliwiony może. Ale poczytaj jeszcze. :)
 
reklama
opowiedz coś o zabijaniu dietą [emoji7]
Tzn ja nie wiem czy ja ją zbiłam dietą [emoji81] we wrześniu miałam tsh 2.8 i zapisałam się do endokrynologa prywatnie ale termin był na listopad więc postanowiłam poprzeglądać różne artykuły. Przede wszystkim jadłam więcej ryb i jajek (jestem z tych co jajka jadlam tylko na wielkanoc). Wodę mineralną z jodem piłam. Dużo warzyw, witaminy i jakoś tak, zaczęłam zdrowiej jeść. W listopadzie powtórzyłam wynik a tam tsh 1,4
 
Do góry