reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

staraczki 2013 !

Dzień dobry!

diablica fotkę kupy zrobiłam jakos odruchowo, zeby to uwiecznić ale do albumu na pewno nie wkleję, Dawid by mnie chyba udusił za to :-D I faktycznie, dzieciaczki w podobnym wieku mamy :) I powiem Ci ze nocnik kupilismy mu na roczek tak zeby narazie się z nim zapoznał, sadzaliśmy go przed kąpielą zeby zrobił siku, bijemy brawo i on powolutku się uczy. A kupka udała się kilka razy jak wcześnie zareagowałam :) Nie mam jakiegoś ciśnienia w tym temacie :) My mamy zwykły nocniczek antypoślizgowy, bez muzyczki. A dziś jedziemy kupić ten stopień coby dziecię mogło normalnie już lapki przed obiadkiem myć a nie wisząc na mnie :)
Widzę ze Wy jeszcze cycusiowo tak? :) Fajnie, ja zazdroszczę...

zonqua gratulacje dla synka!!! Też byłabym dumna :-)
 
reklama
paulinka109- no ja tak sie zbieram żeby mołodej kupić nocnik ale taki grający właśnie a to dlatego że widziałam jak fajnie reagował na niego syn mojej szwagierki i mam nadzieje że bedzie tak samo...ze młoda będzie sie cieszyć za każdym razem jak nocnik zagra. Myśle ze mamy jeszcze na to troszke czasu...ale sie przymierzamy. Ja mam taki stopień ale córa nie korzysta z niego w sposób przewidziany w instrukcji obsługi tylko zakłada go sobie na głowe i lata tak po łazience nie chce na niego wejśc za holipe i dlatego właśnie tak jak mówisz wisi na mnie przy myciu rąk....za młoda jest chyba żeby jeszcze zrozumieć....
 
Witajcie dziewczynki
ja się witam po porannych zakupach, w przyszłym tygodniu przyjeżdża do mnie chrześniak na tydzień na ferie więc może być mnie mniej bo będę chciała się nim nacieszyć, robimy z M pomału zakupy żeby małego zadowolić będę robiła pizze i frytki to już mam w planach mam nadzieję ,że nie złamię się w diecie i nie zjem tych frytek:-p
Diablica- no faktycznie szok , żeby coś takiego zrobić koszmar jakiś jak można coś takiego zrobić
:wściekła/y:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Czesc dziewczny ja jakas dzisiaj zapracowana i na dodatek kiepsko sie czuje mdłosci i jeszcze raz mdłosci mnie mecza mega :((((

Witam Cię Paulinka109 po małej nieobecnosci :)Oby juz jej nie było hehe

Tak piszecie o nocnikowaniu dziewczyny a u mnie chyba jest troszke problem młody moze biegac bez pieluszki i niby czasami zawoła ze chce siusiu albo trzyma sie za ptaszka to wtedy go sadzam na nocniczek!No ale z kupka jest inaczej 2 razy zrobic mi na nocnik ja ale tak to zapomniec moge o tym,prosze przekonuje obiecuje ze cos dostanie itp bo dobrze wie kiedy mu sie chce cos grubszego ale on nie chce isc na kibelek ani nocnik!Chyba musze jeszcze poczekac bo nie mam zamiaru go zmuszac!
 
Karola dzieci czasem tak mają że nie robią kupy na nocnik lub sedes bo się wstydzą:sorry: Mojego zachęcałam mówiąc że tak będzie mu łatwiej zrobić i że majtki nie będą brudne i że nie trzeba będzie ich myć.

Trzeba dużo cierpliwości i samozaparcia przy odpieluchowywaniu. Ja miałam dość kup w majtkach (M. się do nich nie dotykał i ich nie zmieniał bo miał odruchy wymiotne na samą myśl) i czasem miałam nerwa:wściekła/y: na młodego że nie załapuje tej nauki. Ale cierpliwość, konsekwencja i spokój działają cuda. Zero krzyków i wypominania przy dziecku że się z sikało lub z kupciało bo będzie trwało w nieskończoność.

Trzymam kciuki za to by wasze dzieciaczki szybko i raz na zawsze nauczały się tej trudnej sztuki:-D
 
Ostatnia edycja:
kobietko aaaaale fajna ciocia z Ciebie :-D
karola też myślę, ze nie ma co zmuszać - efekt będzie przeciwny do zamierzonego. Nie na darmo się mówi, ze każdy dzieciaczek jest inny. I gratuluję ciąży! :-)
 
wiecie co moja szwagierka w niedziele bedzie jak ten maly ma 2 tygodnie i kurcze oni wlanczaja mu caly cza stv i mowia ze on oglada ? to chyba troche za wczesniee dla takieog dziecka nie sadzicie ? moze ja jestem przewrazliwona ale tak chyba nie powinno byc nie ?
 
reklama
Do góry