reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy urzędowe

martucha przy skladaniu wniosku paszportowego musza byc obecni obydwoje rodzice.Ewentualnie moze byc pisemna zgoda jednego rodzica potwierdzona przez notariusza.Jesli chodzi o dowod to nie mam pojecia bo jeszcze nie wyrabialam takowego dla dzieciaczkow.
 
reklama
Martucja by wyrobic paszport 5 letni musisz miec zameldowane dziecko by uzyskac pesel a pesel potrzebny do paszportu , aktualne zdjecie i oby dwoje rodzicow musi byc koniecznie wraz z dzieckiem, nie wiem nic o notariuszu:no:. o dowod osobisty moze zlozyc jedna osoba,a po 16 roku zycia dziecko mzoe sie juz samo poruszac samolotami itp jesli ma dowod :tak:
 
Dzieki dziewczyny!

Buziaczek1626 mam jeszcze tylko pytanie odnosnie tego dowodu ... czyli jak go wyrobie to nie jest mi potrzebny paszport zeby latac PL-UK?
I jeszcze na jak dlugo ten dowod jest wazny jesli ktos robil...
z gory dzieki ;)
 
MARTUCHAA- mozesz z synkiem spokojnie podrozowac samolotem, ja nie wyrabialam ale wydaje mi sie ze na pewno na 5 lat jest wazny. Teraz moja znajoma z coreczka przyleciala do swojego meza na dowod:-) Pozdrowionka
 
dzieki dziewczyny!! no to mnie pocieszylyscie:tak::tak:
jade juz w przyszly czwartek wiec najpierw poprobuje z tym dowodem, mam nadzieje ze bedzie ok..
pozdrawiam!!
 
laseczki czy któras z was miała taka sytuacje ze paszport nie przyszedł w terminie?
kurcze bo ja juz czekam 3 tygodnie i jeszcze nic nie dostałam:no: martwie sie zeby nie zaginoł czasami bo ja to pecha mam:-(
 
Witam!!

Mam pytanko dotyczace tego rzadowego Child Trust Fund, jakie jest tam
oprocentowanie a takze czy to prawda ze skladke na ten fundusz mozna sobie odliczyc od podatku??

Pozdrawiam.
 
reklama
PINKA25 my po paszport jechalismy jakos 11 maja razem z moja kolezanka..tyle ze ona miala jakos pod koniec maja dostac bo jechala na slub siostry i skladala tam na miejscu prosbe. Powiedzieli ze nie ma problemu a paszportu i tak nie dostala na czas:szok::szok::szok: wtedy to byl cud zeby sie do nich dodzwonic i ona wysylala maile i po pewnym czasie okazalo sie ze to cos z ich winy bo wtedy to bylo prawdziwe paszportowe szalenstwo!!!
Jesli chodzi o kontakt mailowy to odpisali bardzo szybko, ja bym radzila napisac do nich!!
Ja mialam miec paszport na 10 czerwca i 11 juz mi listonosz przyniosl.
Wiesz moze to byl jednorazowy przypadek ale po co masz sie denerwowac?
 
Do góry