reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy urzędowe

reklama
czesc dziewczyny ja tez nadal nie zalozylam konta dla malej ale zamierzamy z mezem zalozyc w Bank of Scotland, nie slyszalam zeby za bardzo wzrastala kwota na kontach oprocentowanych natomiast wiem ze dziecko w wieku 4 lat dostaje kolejny voucher na 250 funtow.
Jesli chodzi o voucher to trzeba wyslac koniecznie papiery na Child Benefit inaczej voucheru nie przysla a to nie ma gwarancji ze przysla od razu.Ja wyslalam papiery na child benefit na 3 dni po urodzeniu corki a dostalismy odpowiedz po 3 miesiacach a voucher prawie po 4 miesiacach. A to przez te zagubione dokumenty w zeszlym roku, podobno maja niezly balagan:-).pozdrawiam i powodzenia
 
Ja z kolei slyszalam ze ten nastepny vaucher bedzie dopiero po ukonczeniu 7 roku zycia.
czyli to nie ma znaczenia w ktorym banku sie zalozy?
Ja tez decyzje dostalam po trzech miesiacach, a vaucher przyszedl tydzien po decyzji:))
 
Sylwia.m odnosnie tego drugiego voucheru to przeczytalam o nim w ifo ze szpitala,tak duzo ulotek dostalam ze mialam co robic:-D.A jesli chodzi o bank to nie ma znaczenia wogole, moja znajoma zalozyla konto corce w Bootsie, takie ze oni obracaja pieniazkami z vouchera malej i moze stracic w pierwszym roku ale moze zyskac wiecej, oni zaryzykowali i po 6 miesiacach bylo na koncie minus 5 funtow, a przelewaja nadal po 20 funtow miesiecznie ale byli o tym poinformowani takze ryzyk fizyk:-(.na razie stracili.Takze mozesz jakie chcesz konto zalozyc dziecku a te pieniazki i tak nie przepadna nawett po 20 latach bo konto bedzie istnialo:-)
 
Jezeli samemu sie nie dokona wyboru funduszu, to oni to robia. Chcielismy teraz zalozyc chlopakom konta i okazalo sie ze Kubus juz ma w Halifax. Takze Mackowi tez tam zalozymy. I na koncie Kuby jest okolo 5f mniej, wiec mysle ze sa to jakies koszty obslugi konta.
 
Pierwszy voucher powinno sie otrzymac po urodzeniu dziecka, a nastepny po 7-mych urodzinach dziecka. Ja zaloze CTF w Britannia Building Society bo (wedlug znajomego bankowca/inwestora) ma najwyzszy % (7,5%). Zeby uzyskac wiekszy 'zwrot' najlepiej dolozyc do rzadowych £250 (albo £500) - mozna dokladac do £1,200 co rok.
 
Czesc dziewczyny.
Mam pytanie. Czy mozna zlozyc wniosek paszportowy w innym miescie niz tylko w Londynie? Slyszalam, ze konsul czasami przyjezdza do innych miejsc jak Manchester czy Leeds i przyjmuje wnioski. Czy to prawda? Strasznie mi na tym zalezy, bo mieszkam jakies 300 mil od Londynu.
Probowalam sie dodzwonic do konsulatu ale bezkutecznie niestety:crazy:.
Chcialabym sie jeszcze dowiedziec jak dlugo czeka sie na paszport 5letni dla dziecka.
Dzieki z gory.
Kina
 
hej dziewczyny!czy ktoras z Was wyrabiala paszport w PL i nie doszedl na czas? bo my mamy odbior na 19 (w sobote?) a 20 chcielismy wrocic do domu do Szkocji i nie wiemy teraz czy zamawiac bilety.dzwonilam dzisiaj do biura paszportowego ale jeszcze go nie ma...i nie wiem co robic...boje sie ze w terminie nie dojdzie...
 
reklama
Czesc, ja kilka razy wyrabialam paszport w Polsce i nie zdarzylo sie by nie bylo go na czas. Mysle, ze spokojnie mozesz sobie kupic bilet.
 
Do góry