reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy urzędowe

To ja mam pytania:)

dzisiaj byłam w polskim USC i zarejestrowałam siostrzeńca
we wtorek dostanę decyzję i akty
chcę zameldować małego, ale pani w urzedzie powiedziała, że musi być w Pl
a jak???
skoro meldunek potrzebuję do PESEL-u, a PESEL do paszportu
sis nie może przyjechać i załatwić
ja mam jej pełnomocnictwa
co zrobić???
jak zameldowac Piotrusia w Polsce bez jego obecności???
help:sorry:
 
reklama
Jesli siostrzeniec jest z rodzicami za granica to oni musza sie zglosic do konsulatu i wyrobic paszport tymczasowy , bo ty sie ubiegasz o 5 letni a za granica daja roczny paszport -dzieki ktoremu mozesz byc z dzieckiem w pl , by zlatwic sprawy. pozdrawiam . mam nadzieje ze dobrze zrozumialam ??:-)
 
Kate to trochę dziwne, może ta pani w urzędzie jest niedoinformowana:confused:, bo moją córeczkę zameldowała moja mama i nas nie było wtedy w PL, więc chyba jest to możliwe, no chyba, że to była tylko dobra wola pani urzędniczki ;-)

Do paszportu tymczasowego potrzebny jest akt urodzenia angielski tak jak pisze Buziaczek, nie musisz mieć numeru pesel
 
Powiem tak- co miasto to inaczej mowia i co urzedniczka w danym miescie to kazda inaczej :-D urzedowe sprawy w Polsce to koszmar ... jednym slowem wszytsko zalezy od tego gdzie mieszkasz - taka prawda :-)
W moim miescie - jesli chodzi o zameldowanie dziecka - nie musi byc obecne dziecko - babcia bez problemu moze zameldowac wnuczke u siebie, tym bardziej ze ja jestem nadal zameldowana u mamy - tak powiedziala urzedniczka w moim miescie, ale zas jesli chodzi o USC - to nam powiedzieli ze przy zlpozeniu aktu urodzenia czyli rejestracji w POlsce musza byc obecni oboje rodzice + dziecko, wiec tego kto inny zalatwic za nas nie moze w moim miescie.Wiec jak widzisz te dwie takie same sprawy zupelnie inaczej sa zalatwiane u ciebie i u mnie w miescie :wściekła/y: ale do tego w USC powiedzieli ze przy rejstracji w USC automatycznie zostaje nadany PESEL :szok:
Ja juz sie w tym gubie ...
 
Madeline - tak, to jest proste wiem, isc na poczte, pobrac wniosek, wypelniec go, , powysylac... ale odpowiedz dostaniesz negatywna jesli przynajmniej jedno z rodzicow nie ma obywatelskwa brytyjskiego
Przynajmniej jedno z rodziców co w praktyce oznacza matkę, bo tutaj dziecko ma obywatelstwo po matce. Dotyczy to par,które nie są małżeństwem, bo wtedy sprawa jest prosta. No ale podobno po kilku latach (ktoś mi powiedział że po pięciu) już można sie o taki paszport starać:-)
 
Dzięki za info:tak:

Dowiedziałm się, że dziecko do 2 miesięcy od urodzenia będzie automatycznie zameldowane w miejscu meldunku matki, ale nie mogę znaleźć przepisów:confused2:

Co do paszportu... hmmm... my potrzebujemy PESEL i meldunek, bo mamy możliwość wyrobienia go bez udziału /ale za zgodą/ zainteresowanych:-D
Jak ja nie lubię polskich urzedasów, brrrr.......:cool:
 
Wiecie co ja to juz sie w tym pogubilam. Razem z mezem jestesmy w trakcie zalatwiania child trust fund i jak narazie zgubili nasz wauczer. Zobaczymy co dalej ale jakos czarno to widze mam nadzieje ze jakos go odzyskamy
 
reklama
Do góry