reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy urzędowe

DORKA86 - ja dzwonilam do dzilu paszportowego w moim miescie w Polsce czy jest taka mozliwosc o jakiej ty pisalas ....i .... babka powiedziala mi ze to jest NIEMOZLIWE :szok::szok::szok::szok:....ze w taki sposob to sie nie da...zadne zgody zalatwiane w konsulacje lub przez notariusza nic mi nie dadza, ze choc przy zlozeniu wniosku lub odbiorze paszporu musza byc obojga rodzicow + dziecko... :dull: wiec chyba miala na mysli ze przemyce dziecko w walizce :confused2::confused2:... wiec ten wariant w moim miescie zupelnie nie wypali...
 
reklama
no to szkoda! widzisz . zalezy na kogo trafisz
u mnie w miescie chociaz spoko ludzie w urzedzie sa :)
bo mi babka powiedziala ze taki maluszek to nie musi byc. ze nie ma po co ciagac dziecka. i ze to nie bedzie problem
jutro moj Adam idzie zlozyc wniosek. wiec dam znac ja ktam poszlo
 
Dorka niezgodne z prawem jest tylko to ze dziecko powinno byc przy zlozeniu wniosku. Widocznie trafilas na fajnych ludzi w urzedzie. Super.
 
zgadzam się z karoliną55 i maja_1980 wszystko w konsulacie idzie sprawnie i szybko. tylko jak jedziecie samochodem pamiętajcie żeby wykupić bilet na wjazd do strefy a, bilet taki kosztuje 8 funtów, a jak ktoś go nie kupi a był w takiej strefie przychodzi mu poczta mandat do zapłaty 50 funtów, my z mężem dowiedzieliśmy się o tym bilecie na szczęście pod drzwiami konsulatu i mąż poszedł do kiosku i kupił, można tez kupić ten bilet przez internet to strona: https://www.cclondon.com/secure/dynamicpages/WF_PurchaseLicence_W.aspx
[FONT=&quot]dzień w którym się będzie w strefie i nr rejestracyjny auta. Mam nadzieje że ta informacja się przyda.[/FONT]
 
Zania no cos o tym wiem . To sie nazywa Congestion Chardge. Mozna kupic do 24 godzin po wjezdzie do centrum le wtedy kosztuje 10.
Kiedyz zapomnialam mezowi kupic jak jechal do centrum i tez dostalismy mandat.
 
Cześc :)

Mam pytanie dotyczące zdjęc do paszportu, robiliście w zakładzie fotograficznym? Jaki jest koszt i ogólnie jak to się odbywa, bo mojemu szkrabowi ciężko będzie taką poważną fotkę zrobic.
A drugie pytanie dot. aktu urodzenia, czy wystarczy ten certyfikat, który się dostało przy rejestrowaniu dziecka, czy trzeba prosic o zrobienie jaiegoś pełnego odpisu?
 
diznev-Ja Dominikowi robilam zdjecie u fotografa,mial wtedy 3 miesiace wiec lezal spokojnie na lezaczku z bialym tlem,aparatu uzywal cyfrowego wiec fotki widzisz od razu.Wiem z wlasnego doswiadczenia ze fotograf porobi pare zdjec i mozesz sobie wybrac.Firma w ktorej robilam nazywa sie snappy snaps i zaplacilam 10 funtow.Slyszalam ze matki robia same zdjecia swoim pociechom glownie chodzi o biale tlo(moze byc kocyk lub przescieradlo),zdaje sie kasiulka0901 robila swojemu Roszkowi.Z tego co widze po suwaczku twoj synek jest duzy i raczej ciezko bedzie mozna zrobic perfekcyjne zdjecie,ale trzymam kciuki aby sie udalo.
 
reklama
diznev - my też sami zrobiliśmy małej zdjęcie, po prostu na białym kocyku ją położyliśmy i później wywołalismy to zdjęcie w boots
 
Do góry