reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Sprawy urzędowe

Dziewczyny mam pytanko :confused:
Czy ktoras z was wyrabiala ostatnio paszport dla maluszka?? Jak dlugo sie teraz czeka???i czy jest mozliwosc albo oplata za przyspieszenie takiego paszporciku??
 
reklama
Ja zlozylam wniosek 18 czerwca i mam do odbioru 6 sierpnia. "Troche" sie wq...wilam bo nie chcieli mi przyspieszyc o glupi tydzien. Mialam zaplanowane chrzciny, ale na nich to nie robi wrazenia. Podobno trawilam na wredna babe i nie chciala przesunac, ale z tego co iem jak sie trawi na normalnego czlowieka i poprosi to ida na reke. Mi napisali w emailu ze okres oczekiwania na paszport tymczasowy wynosi 7 tygodnii.:wściekła/y::angry::wściekła/y::angry:
 
ostraszka Dzieki za informacje ;) kurcze masakra z tymi paszportami :angry: ja planuje isc jutro wiec zobaczymy na kiedy mi wyznacza termin:baffled: mialam cicha nadzieje ze jeszcze w sierpniu wyjade do polski ale chyba nici z tego :no: moze jakos pokombinuje z wyjazdowym tylko,moze mi wyrobia,chociaz z tego co czytalam to wyrabiaja tylko w naglej sytuacji :wściekła/y:zobaczymy :dry:
 
Czesc dziewczyny
Tez sie naczytałam ze na paszport czeka sie 2 tyg poszlismy do konsulatu a tam 7 tyg.I doopa mielismy jechc do PL 27 lipca a tu dopiero pszport do odbioru na 25 sierpnia.Nic nie dało sie przyspieszyc chcielismy dopłacic ale tez nic to nie dało i do tego na bardzo wredne babsko trafilismy
kazde pytanie traktowała jak atak na jej szanowną osobę.Eh... szkoda gadać!!
 
ja musze jechac odebrac paszport 5 letni czekalam na niego 5 miesiacy tzn jest on dla mojej corki ....w koncu nie bede musiala tam jezdzic
 
Hej dziewczyny, a jak robi sie zdjecie paszportowe dla takiego maluszka co jeszcze nie umie siedziec? Moge sama zrobic czy musze isc do fotografa i trzymac dziecko na kolanach? :baffled:
 
No i bylam i tak jak pisza dziewczyny 7 tyg. czekania :wściekła/y:czyli 4wrzesnia(zadnych szans na przyspieszczenie :angry:):wściekła/y: PARANOJA !!!! w polsce czeka sie tydzien na taki paszport!!!
AAAA pamietajcie o POLSKICH ZNAKACH NA AKCIE URODZENIA !!! duzo ludzi mialo problemy, no i to ze roczny paszport wyrabiaja tylko 1 raz na podstawie angielskiego,drugi paszport nawet ten roczny MUSI BYC POLSKI !! za mna stala dziewczyna ktorej nie wyrobili paszportu bo nie miala polskiego tylko angielski odpis.PARANOJA !!! DALEJ WSTYD PRZYZNAC JESTESMY 100 LAT W TYLE !!!
co do kolejek to bylam w czwarteko 16(konsulat otwarty popoludniu ) i pustki :szok:
Co do zdjec to ja robilam na przescieradle na lezaco,obrobilam w kompie :tak:do tych rocznych nie patrza az tak jak na biometryczne i wiekszosc przyjmuja:tak:

POWODZENIA!!
 
a ja zastanawiam się nad kontem w Barkclaysie, co prawda nie wiem jak to u nich wyglada, ale słyszałam, że pojawiły sie u nich jakies oferty dotyczace włąscie konta oszczednościwego dla dzieciaczkow. Ja voucher otrzymalam jakis czas po przyznaniu CB no i nadal lezy, muszę kiedys pojsc i popytac.
 
jezeli dzieko jest urodzone w UK to da sie zalatwic mu paszport brytyjski nawet jesli rodzice sa polakami bo wtedy dziecko ma tzw. podwojny paszport.
uprzedzajac pytania dodam ze uzyskanie paszportu brytyjskiego kosztuje £460 przy zlozeniu aplikacji ktora pod pewnymi warunkami moze byc rozpatrzona negatywnie.
 
reklama
Witam kochane

Mam pytanko--->:-D

Moj mąż ma obywatelstwo niemieckie ja polskie,dzisiaj odebralismy angielski akt urodzenia naszej maluskiej córuni:-):-):-):-)

chcialabym wyrobic coreczce polski paszport...
z tego co sie orientuje potrzebuje polski akt urodzenia czy to prawda?
jak tak to jak go załatwic?
jak załatwic PESEL jesli jest potrzebny...

czy ktoras z was załatwiala polski paszport ze zwiazku mieszanego??
:confused::confused::confused::confused:
 
Do góry