reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sprawy urzędowe

reklama
DZIEWCZYNY
jak ja kończę 10 października ten dodatkowy urlop macierzyński i zaczynam urlop wypoczynkowy to kiedy mój M musiał by pisac o urlop rodzicielski ??? i czy on tez dostanie 60 % czy on 100 ??? ja tego nie ogarniam
 
Hej, rozmawiałam z moim m (on na przepisach się zna) i już wszystko wiem. Twój m musi złożyć najpóźniej 14 dni przed rozpoczęciem urlopu rodzicielskiego wniosek o ten urlop i dołącza do tego wniosku oświadczenie, że Ty nie będziesz korzystać z urlopu rodzicielskiego. Jeśli do tej pory miałaś płacone 100% pensji to teraz będzie 60 % jego pensji.
 
wawka DZIĘKI

ogólnie jest dramat. za lipie cnie dostał wypłaty :[ potem pojawił sie jakiś ktoś kto przeją firmę "kubiak" i tak by nie stracić pracy podpisał rozwiązanie umowy za porozumieniem stron i podpisał umowę z nowym właścicielem. w przyszłym tygodniu miał mieć urlop i co się okazało ? nie dostanie tego urlopu bo nowy pracodawca. nie wspomnę, że wielki błąd moje M był taki iz pokazał, że można robić więcej w krótszym czasie i tak jak on był na nocy to mieszał ciasta na 3 stanowiskach ( o ile czegoś nie mylę) jak on miał wolne to musiało być zawsze dwóch ciastowych. i robił tak za dwie osoby za te same pieniądze. Jak teraz upomniał się o kasę to mu nowy szef powiedział, zeby sobie ze starym gadał, a stary jest wspólnikiem tego nowego. odkąd pracuje zawsze cyrki były z kasą...ale teraz to już szczyty. i jeszcze mu gość bezczelnie powie, że odstał pensje to ma pracować....mało tego, podejrzewamy ze oni im ZUS przestali płacić :[ załamana jestem.
 
Oj, Fel, niefajna sytuacja. Niech idzie na urlop i pół roku odpoczywa od nocek. (na nockach kiszka jest, znam to). Widać, że towarzystwo "na górze" nieźle kombinuje. A poprzedni pracodawca musi zapłacić za zaległ tego, co kojarzę, to taki jest przepis.

Oby się sytuacja poprawiła, albo szukać w między czasie innej pracy...

Albo zgłosić sprawę do odpowiednich władz, może kontrola z Inspekcji Pracy i Sanepidu?
 
dziewczyny, powiedzcie mi co ja mam zrobic zeby przedluzyc ten macierzynski do roku? do zusu jakies pisemko sie pewnie sklada? jakies konkretne dokumenty potrzebuje? nic o tym nie wiem.
 
Kruczka - zus w moim przypadku kazał pracodawcy przesyłać do siebie odpowiednie dokumenty. Tak więc ja pismo z prośbą o dodatkowy macierzyński, o rodzicielski oraz zrzeczenie się męża z rodzicielskiego wysyłałam do pracodawcy, ale to jeszcze w lipcu.
 
reklama
Kruczka- mój "były" już pracodawca przesłał wszystko do zus-u, byłam zadeklarować, że chcę skorzystać z rocznego i miałam do wypełnienia druczek. Jak na razie dostałam przelew za lipiec (11 sierpnia) i sierpień (26 sierpnia)-więc teraz się zastanawiam, kiedy przyjdzie mi za wrzesień?!:baffled:

Dla mnie to plus ten roczny, dłużej posiedzę z małą w domu, Chociaż rwie mnie do pracy, a wiem, że nie mam do czego wracać :-(
 
Do góry