reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

sprawa o alimenty i ustalenie

hej, dzzisiaj jednak dziewczyna mi powiedziala, ze skoro tatus dziecka jest obcokrajowcem i moze mnie olac i sprawe sadowa to ona sie moze toczyc nawet i dwa lata, poki go nie znajda i ze nie dostane kasy z funduszu alimentacyjnego dopoki go nie znajda ? pierwsze slysze..

a apropo tego funduszu chcilaam sie spytac tez, jesli sad zasadzi np. 400 zl na dziecko to fundusz wyplaca calosc czy jest ograniczony do pewnej kwoty?

pozdrawiam ;]
Wejdż na podforum" Przydatne adresy" i tam masz napisane w wątku "Alimenty" wszystko na temat alimentów z zagranicy.Fakt faktem sprawy toczą się bardzo długo,ale to zależy w jakiej konwencji.Jaką konwencje wybierzesz to zależy od Ciebie.Zawsze możesz żądać zabezpieczenia alimentów
 
reklama
mama Julci wytlumacz mi prosze jak to jest z tym zabezpieczeniem alimentow. ja bede musiala zlozyc osobny wniosek jak sie to pisze? (bo pozew juz w sadzie) kto to wylicza (te kwote zabezpieczenia). jesli w koncu bede miec dla dziecka ustalone alimenty od urodzenia dziecka to dostane alimenty zalegle pomniejszone o kwote zabezpieczenia?
czy ustalenie ojcostwa i alimenty zalatwic sie da na jednej rozprawie?
dziekuje
 
mama Julci wytlumacz mi prosze jak to jest z tym zabezpieczeniem alimentow. ja bede musiala zlozyc osobny wniosek jak sie to pisze? (bo pozew juz w sadzie) kto to wylicza (te kwote zabezpieczenia). jesli w koncu bede miec dla dziecka ustalone alimenty od urodzenia dziecka to dostane alimenty zalegle pomniejszone o kwote zabezpieczenia?
czy ustalenie ojcostwa i alimenty zalatwic sie da na jednej rozprawie?
dziekuje
po 1..ile bedzie spraw zalezy czy "tatus" uzna dziecko samodzielnie i czy zgodzi sie na wyliczone przez ciebie alimenty,a jak nie to czy bedzie ugoda,zgodzicie sie samodzielnie ne mniejsza kwote
po 2. napisz pismo procesowe swoje dane,do sygnatury z akt sprawy ,ze wnosisz o zabezpieczenie powodztwa i napisz od kiedy to powodztwo,jesli przyznaj ci powodztwo, to alimenty beda pomniejszona o zabezpieczenie i ex bedzie musial wyrownac,a nast placic w calosci
ja osobiscie wnosilam po 1 sprawie o adwokata z urzedu,bo tatus przyszedl z adwokatem,a ja zielona bylam i juz na drugie sprawie odwokat podnosil o zabezpieczenie 200 zl,alimenty wnosilam o 600,aby jakby co mozna bylo 100 czy 200 wejsc w dol,sedzie zgodzil sie na 200 zabezpieczenie
po 3. moze zakonczysz dwoch sprawach,bo jak ex nie przyzna sie na ojcostwo beda musial robic testy dna na swoj kozst,
 
Ostatnia edycja:
mama Julci wytlumacz mi prosze jak to jest z tym zabezpieczeniem alimentow. ja bede musiala zlozyc osobny wniosek jak sie to pisze? (bo pozew juz w sadzie) kto to wylicza (te kwote zabezpieczenia). jesli w koncu bede miec dla dziecka ustalone alimenty od urodzenia dziecka to dostane alimenty zalegle pomniejszone o kwote zabezpieczenia?
czy ustalenie ojcostwa i alimenty zalatwic sie da na jednej rozprawie?
dziekuje
Zabezpieczenie alimentów to pieniążki które przyznaje sąd- jest to kwota o jaką się ubiegasz lubjej jakaś część.Ile dostaniesz to zleży od sądu.Piszesz poprostu pismo do sądu coś w rodzaju pozwu piszesz,że wnosisz o zabezpieczenie alimentów na czas trwania rozprawy.Oczywiście jeżeli tatuś przyzna się do dziecka tzn.uzna je na rozprawie to zarowno ojcowstwo jak i alimenty rozpatrzą na jednej sprawie.Jeżeli nie będzie chciał uznać dziecka wtedy sąd powoła świadków lub każe zrobić badania i wtedy sprawa automatycznie się przeciąga.Zabezpieczenie o ile takie dostaniesz odliczane jest od alimentów.Np.dostajesz 400zł zabezpieczenia/zazwyczaj jest niższe niż alimenty/a na rozprawieprzysądzą 450 to za te miesiące co pobierałaś zabezpieczenie tatuś dopłaca 5ozł chyba,że sąd uzna wyższe alimenty od momentu zakończenia sprawy.Zabezpieczenie nie wyrówna alimentów od dnia urodzenia dziecka jest zasądzane od dnia kiedy sąd je przyzna tak więc np. w grudniu dostajesz je na sprawie więc tatuś płaci je od grudnia do końca zakończenia sprawy.
 
wlasnie dzwonila moja prawniczka, ex wyslal jakis list w ktorym pisze ze bedzie chcial badan dna. ma mi za zle ze nie wyslalam mu zdjecia dziecka (to moze byc jakis argument dla sadu? wiedzial ze urodzilam dziecko i mogl przyjechac nie zabranialam mu tego).
nie ujelam w pozwie o zabezpieczenie alimentow moge to jeszcze zrobic? pozew zlozony byl 02.12 a rozprawa 29.12 chce to zabezpieczenie bo to troche potrwa (badania dna)

jesli mozecie napisac to ile dostalyscie alimentow?on w tym liscie napisal ze moze mi dac 250zl, mam nadzieje ze sad zasadzi wiecej

napiszcie cos, czyli jesli bedzie na pierwszej rozprawie to tylko bedzie ze on chce badan. ile ma czasu na wplacenie kasy za badania. i co jesli on nie wplaci do tego czasu kasy,

napiszcie cos prossze
 
będzie na rozprawie rozpatrywane to o co wnosisz w pozwie
ale nie wiem czy nie mozna jeszcze wysłać jakichs dodatkowych wniosków to niech sie inne dziewczyny wypowiedza
ja mam zasądzone po 375 na głowe
 
bylam u prawnika.
ex wyslal do sadu list "w odpowiedzi na pozew" to co tam napisal wiele odbiega od prawdy. uwaza np ze skoro odeszlam od niego i wrocilam do rodzicow to jest podejrzane bo on ma dom jego ma 120metrow a rodzicow mieszkanie ma 30metrow i mieszka w nim razem ze mna i dzieckiem szesc osob. mialam przecierz takie luksusy a odeszlam i to uwaza za podstawe by robic badania dna (to jego matka chce badan bo "tak daleko od siebie mieszkamy") twierdzi ze konfliktu z jego matka nie bylo, a to wlasnie konflikt z nia byl wazna przyczyna rozpadu naszego zwiazku.
i jeszcze mnostwo innych spraw.

jak sie zachowywali wasi exowie na rozprawach?tez tak klamali?napiszcie cos. boje sie tej rozprawy no ale ttrzeba bedzie to przezyc

moj ex pol roku siedzi w niemczech twierdzi ze zarabia 600euro na miesiac. a ja wiem (bo tez tam z nim pracowalam)ze 600euro to w tydzien do poltora tygodnia max. klamie strasznie. jak to wyglada na rozprawie?
 
ANOWI82 u mnie tez mnustwo klamst,w odpowiedzi na powew,tak samo na rozprawie w wydaniu jego czy jego swiadkow
ze no jakie ja mialam tam luksusy,choc jak mala miala sie urodzic wegla nie bylo w grudniu,po porodzie zawiozl mnie do moich rodzicow,ze jego matka wogule nie wyganiala mnie z domu tylko przy kazdej wiekszej klotni,ze ex przyjezdzaca co tydzien do malej i dostaje na mala pieniadza,tylko aby dostac 200zl musialam sie nadzwonic i naprosic:wściekła/y:,ze w ogule nie byl zagranica,pozniej byl tylko tydzien,a siedzial 5 miesiecy i nawet ja bylam u niego,ze nie pozwalam mu malej odwiedzac,a ja mu nie bronie bo jest raz na kilka miesiecy,i ze chce mniejsze alimenty,a w zamian mala do niego przyjezdzalac na weekandy bede sie ja opiekowal,

mase klamstw,bredni ktore tylko sie zaprzeczaly,moglabym wyliczac i wyliczac
 
Ostatnia edycja:
ANOWI82 powodzenia na rozprawie
ex u mnie wnosil o 200,dostalam 2x wiecej,zabezp 200 zl-tylko mialam wieksze dziecko,a ojciec na umowie o prace mial min.wtedy to bylo 900 zl
jak taka sprawa moze wygladac nie wiem,tak samo co do badan i oplaty,ale moze tak bedzie,ze sad wnosi o badania,a on dopiero przy wyroku ma wykazane,ze musi zaplacic za badania
 
reklama
wlasnie dzwonila moja prawniczka, ex wyslal jakis list w ktorym pisze ze bedzie chcial badan dna. ma mi za zle ze nie wyslalam mu zdjecia dziecka (to moze byc jakis argument dla sadu? wiedzial ze urodzilam dziecko i mogl przyjechac nie zabranialam mu tego).
nie ujelam w pozwie o zabezpieczenie alimentow moge to jeszcze zrobic? pozew zlozony byl 02.12 a rozprawa 29.12 chce to zabezpieczenie bo to troche potrwa (badania dna)

jesli mozecie napisac to ile dostalyscie alimentow?on w tym liscie napisal ze moze mi dac 250zl, mam nadzieje ze sad zasadzi wiecej

napiszcie cos, czyli jesli bedzie na pierwszej rozprawie to tylko bedzie ze on chce badan. ile ma czasu na wplacenie kasy za badania. i co jesli on nie wplaci do tego czasu kasy,

napiszcie cos prossze
Dodatkowe wnioski możesz złożyć nawet na rozprawie.Badania i miejsce gdzie je wykonają nakaże sąd i to sąd wyznaczy termin wykonania badań.To,że tatusiowie kłamią- niektóre matki zresztą też to nic nowego.To,że ktoś gada ie znaczy,że tak jest.Wszystko trzeba poprzeć dowodami same słowa w sądzie nie wystarczą.Również o wysokości alimentów czy też zabezpieczenia decyduje sąd.Bieże on pod uwage nie tylko dochody stron ale i ich możliwości zarobkowe. Tak,że się nie obawiaj ...
 
Do góry