reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Słowa, słówka, teksty, tekściki...

reklama
Ingunia wczoraj zaczeła mi stękać, więc ją posadziłam na nocnik (ostatnio nie wola:no:) a ta do mnie krzyczy:

weką poopę!!!

pytam się: robisz wielką kupę??

a ona: taaaaak

raptem wstaje szybko i się cieszy, pokazuje paluszkiem na nocnik i krzyczy:

ooooo, jeeeeś!!! weka popa, weka!!!!

no i faktycznie była wielka kupa:-D:-D:-D
 
Dzięki:-)
Mnie też czasami powala, jak coś powie:tak:

Vici - czekaj cierpliwie, jak Ci się synek rozgada w dwóch językach to nie nadążysz odpowiadać.
A co do nocnika, to chłopcy ze względu na swoją fizjologię trochę później niż dziewczynki zaczynają panować nad swoimi potrzebami. A biorąc pod uwagę, że przeciętnie dziecko dojrzewa do nocnika mając 2,5 roku, to nie masz się czym przejmować:tak:
 
Z tym pozniejszym wolaniem siku i kupy i dodatkowo niby poznym gadaniem bo to chlopcy to nie prawda, coraz czesciej lekarze sami zaprzeczaja takim wywodom.
U nas Maks chodzil, wolal za potrzeba i mowil szybciej niz Maja :tak:
Wiec to nie od tego zalezy ze to chlopczyk to on moze pozniej.:tak:
 
reklama
Ja kiedyś rozmawiałam na ten temat z psychologiem dziecięcym i wyjaśnił mi, że to jednak fizjologia chłopców i że normą jest, że do 4-go a nawet 5-go roku zycia mogą im się zdarzać wpadki. U dziewczynek raczej nie - jesli są wpadki to cześciej mają podłoże psychologiczne.
Ale być może poglądy się zmieniają, co w medycynie nie jest niczym niezwykłym:tak:
 
Do góry