reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skaza Białkowa? Alergia?

Mój synek miał bardzo podobne, szczególnie te plamy i była to alergia na mleko. Miał też łzs więc polecam zapoznać się z tematem. Jeśli zmieniłaś mleko na hipoalergiczne to szła bym w kierunku wyciszania tych zmian. Na początek możesz kąpać w krochmalu, zasuszać pudrem płynnym, lub kąpiele w nadmanganianie potasu. Zmiany się powinny zasuszyć i później nowa skóra powinna wyjść już ładna. Może być efekt od razu a może i trochę trzeba będzie poczekać. Poza tym to też bardzo może wzmagać temperatura. Więc nie przegrzewać dziecka, pilnować żeby się nie pociło w miarę możliwości. Polecam grupę na fb o łzs, zobacz może to akurat to co u Was, a jest tam ogrom wiedzy i można się nauczyć rozróżniać łzs od azs. Tak w wielkim skrócie jeśli nawilżanie pomaga to azs, jeśli pomaga zasuszanie to łzs. Bepanthen jeśli nie pomaga to nim nie smaruj, spróbuj la roche posay lipikar lub dexeryl.
Mam ten la roche to go wypróbuję :) dziękuję Ci za porady! Zaraz zerknę na fb ;)
 
reklama
Czasami po pepti nie ma poprawy przy alergii na bmk, bo zalezy, na co konkretnie jest alergia. Mozna przejść na nutramigen albo na neocate, ale jezeli nie ma dolegliwości od strony brzuszka to ja bym poczekała.

Jezeli to alergiczne, to możesz zapytać pediatrę o fenistil w kroplach. U nas pomogł.
10 mamy szczepienie to zapytam :)
 
U nas nic nie pomogło na te plamy. Żadne wysuszanie i żadne nawilżanie. Musiał być włączony steryd. Raz posmarowałam i zeszło wszystko.
 
U nas nic nie pomogło na te plamy. Żadne wysuszanie i żadne nawilżanie. Musiał być włączony steryd. Raz posmarowałam i zeszło wszystko.
Ja dostałam dla syna steryd pimafucort, zeszło wszystko na drugi dzień. 3 dni później w tych samych miejscach nawrót był sto razy gorszy, zaczęło się z nich sączyć. Te posterydowe u nas później naprawdę ciężko było wyleczyć. Także to różnie bywa. Niestety jak się nie spróbuje to się człowiek nie dowie jak jego dziecko zareaguje 🤷‍♀️
 
Ja dostałam dla syna steryd pimafucort, zeszło wszystko na drugi dzień. 3 dni później w tych samych miejscach nawrót był sto razy gorszy, zaczęło się z nich sączyć. Te posterydowe u nas później naprawdę ciężko było wyleczyć. Także to różnie bywa. Niestety jak się nie spróbuje to się człowiek nie dowie jak jego dziecko zareaguje 🤷‍♀️
U nas był afloderm i zniknęło wszystko tego samego dnia🙂 Czasem używamy jak go wysypie i nic nie pomaga, ale to bardzo rzadko.
 
Ja dostałam dla syna steryd pimafucort, zeszło wszystko na drugi dzień. 3 dni później w tych samych miejscach nawrót był sto razy gorszy, zaczęło się z nich sączyć. Te posterydowe u nas później naprawdę ciężko było wyleczyć. Także to różnie bywa. Niestety jak się nie spróbuje to się człowiek nie dowie jak jego dziecko zareaguje 🤷‍♀️
Pimafucort zawiera też antybiotyk :)

Ja też jestem zdania, że wygląda alergicznie.

A jakiego proszku do prania używasz? Swoje rzeczy też w nim pierzesz?

I teraz bardzo dużo pyłków jest...
 
Pimafucort zawiera też antybiotyk :)

Ja też jestem zdania, że wygląda alergicznie.

A jakiego proszku do prania używasz? Swoje rzeczy też w nim pierzesz?

I teraz bardzo dużo pyłków jest...
Rozumiem że pytanie do mnie?
My używamy płynu do prania i płukania Bambi, swoje rzeczy piorę w innych. No zastanawialiśmy się czy to czasem coś nie pyli bo jednak przy domu mam dużo kwiatów i spędzamy całe dnie na ogrodzie
 
Plany identyczne jak u nas. Mój Leoś ma 15 miesięcy i męczymy się z tym już ok 7 miesięcy. Ma stwierdzone AZS, swędzi go to jak go mocno wysypie. Jak ma zaostrzenie smaruje Alfodermem lub Elidelem i znikają moment - przepisane przez alergologa.
Ze zwykłych emollientow przetestowałam chyba wszystko na rynku i zauważyłam poprawę tylko po Biodermie Atoderm. Z kropli testowaliśmy Fenistil nic nie działał, Zyrtec też nic nie działał.
Zrobiliśmy też testy alergiczne z krwi /
Panel atopowy. Wyszło uczulenie na jajko więc odstawiłam mu całkowicie wszystko co leżało obok jajka i zobaczymy czy to cokolwiek pomoże :) oprócz tych plam żadnych innych dolegliwości nie ma. Może nasza historia coś wam pomoże :)
 
Plany identyczne jak u nas. Mój Leoś ma 15 miesięcy i męczymy się z tym już ok 7 miesięcy. Ma stwierdzone AZS, swędzi go to jak go mocno wysypie. Jak ma zaostrzenie smaruje Alfodermem lub Elidelem i znikają moment - przepisane przez alergologa.
Ze zwykłych emollientow przetestowałam chyba wszystko na rynku i zauważyłam poprawę tylko po Biodermie Atoderm. Z kropli testowaliśmy Fenistil nic nie działał, Zyrtec też nic nie działał.
Zrobiliśmy też testy alergiczne z krwi /
Panel atopowy. Wyszło uczulenie na jajko więc odstawiłam mu całkowicie wszystko co leżało obok jajka i zobaczymy czy to cokolwiek pomoże :) oprócz tych plam żadnych innych dolegliwości nie ma. Może nasza historia coś wam pomoże :)
No u Nas dopiero 3miesiace ma więc tylko na mleczku :) zobaczymy co powie lekarz :)
 
reklama
Nie wiem czy coś pomoże - ale z synem też wiele "przeszliśmy" i wiele sposobów przetestowaliśmy.

Mam wrażenie, że u nas najlepszą robotę zrobił czas. I wszystkie dolegliwości brzuszno-skórne były spowodowane niedojrzałym układem pokarmowym... Normować zaczęło się jak młody skończył rok.
 
Do góry