reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Skaza Białkowa A Wprowadzenie Nowych Rzeczy...

własnie mam pytanie czy jezeli jest napisane na etykietce "nie zawiera mleka" a zawiera białko tzn ze zawiera bialko ale nie pochodzace od mleka krowiego???

w zasadzie jeśli jest napisane że nie zawiera mleka to białko moze pochodzić poprostu od jajka czy mięsa, wszystko zależy od zawartości słoiczka, przy czym dzieci ze stwierdzoną skazą często uczula też niestety jajko jak i wołowina czy wieprzowina
 
reklama
Witam.Moj synuś ma 3m i 2 tyg.Ma rownież skazę białkowa.Ostatnio jak bylam u pediaty zalecila pomalu wprowadzanie marcheweczki,jabłuszka i kleiku albo kaszki Sinlac.Oczywiscie stopniowo wszystko.Jak rozmawialam z alergologiem to tez powiedziala,zeby patrzec na etykiety i ze moge dawac wszystko bezmleczne i patrzec na reakcje dziecka,jezeli nic sie nie dzieje to mozna normalnie dawac.Wiec teraz po przeczytaniu zgłupialam...Sama nie wiem czy dawac czy nie...
 
Witam.Jestem tu nowa, mam problem i prosze was o pomoc. Mam 3 miesięcznego synka, ma skaze białkową. Na początku mój pediatra przepisał mi mleko bebilon pepti 1 ale po nim było jeszcze gorzej, wiec kazał przejsc na nutramigien 1 ale nadal ma na buzi krostki i czerwone polczki. gdy byłam wczoraj u lekarza powiedział ze to może byc atopowe zapalenie skóry, ale nie jest pewny. gdy smarowałam go lipobaza było jeszcze gorzej :-(. teraz przepał mi masc elocome i nonobaze. Nie wiem co mam robic , moze powinnam skonsultowac to z innym pediatrą. Czy wy też miałyscie podobny problem. prosze o pomoc.
 
Alergeny utrzymuja sie w organizmie od 6-8 tygodni..............troche potrwa znaim z buzki wszystko zejdzie.Elocom to sterdydy-uwazalabym.Sprobuj serii Emolium na pcozatek i czekaj...........troche potrwa zanim wszystko zejdzie.Jesli nie bedzie poprawy z ajaksi czas to wizyta u alergologa
 
Witam,
Mój synek ma uczulenie na białko mleka krowiego, obecnie je bebilon pepti 2 - jest z białkiem, ale specjalnie przetworzonym i rozbitym.
Mamy pamiętajcie, że przy uczuleniu na białko mleka krowiego uczulają wszystkie produkty pochodzące od krowy - mleko, jego przetwory, wołowina, cielęcina (może również białko kurze).
U dzieci uczulonych na białko często przyplątuje się atopowe zapalenie skóry - najlepiej łagodzić jego objawy specjalnymi produktami, ja używałam, teraz już sporadycznie - ATOPRA, ATOPERAL - zaczerwienia i szorstkość skóry znikała po 2-3 użyciach. Najważniejsza jest dieta (przy karmieniu piersią dieta mamy), ja podawałam stopniowo ze słoiczków: marchewkę, jabłuszko, banany, potem zupki jedno-dwuskładnikowe i obserwowałam. Potem zaczęłam zupki z mięskiem, ale tylko indyk, kurczak, królik i z żółtkiem (nie uczuliło). Na szczęście od kilku miesięcy nie mamy żadnych objawów a wprowadzamy coraz to nowe produkty ("bez białka krowiego)". Aaaaa i pocieszenie u większości dzieci, jeśli stosujemy dietę eliminującą uczulenie na białko przechodzi czasem już po ukończeniu 1 roku życia.
 
moj syn ma skae bialkowa ale tak duza ze od jakiej kolwiek dawki alergenu zaczyna sie dusic.wiec bardzo musze uwazac i przez to nie moge isc do pracy.teraz dostaje 2 razy dziennie lek fliksotide i troszke lepiej oddycha.nawet na miesko z drobiu ma uczulenie i witamine c.
 
reklama
Witam
Mojej narzeczonej chrześnica ma skazę białkową i znajoma w pracy powiedziała że najlepsze dla niej będzie mleko sojowe więc zacząłem na ten temat czytać okazuje się że mleko sojowe jest bogate w białko węglowodany no i witaminy, tylko czy rzeczywiście nie zaszkodzi???
 
Do góry