reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Sierpniówki 2016

Okasia - ja zużyłam 1 proszek Lovela i 1 butelkę płynu do płukania Jelp.
Później prałam w naszym, a piorę w płynie Biały Jeleń + płyn do płukania Silan.

Synek miał syndrom dziecka przenoszonego i miał bardzo suchą skórę.
Kąpałam więc w Dermedic Linum, do zużycia 1 butelki.
Później jak skóra mu się poprawiła, to przerzuciłam się na Dzidziusia/Hipp, a teraz Ziajkę.

happymama - mam dokładnie takie samo podejście :)

Mój syn słodycze, frytki, parówki zna. Dostaje czasami, tak samo jak i my.
Wychodzę też z założenia, że jeśli mi nie wszystko smakuje, to dziecku też nie wszystko musi.
Tym tokiem myślenia nie wciskam mu na siłę twarogu, wiem że nie lubi.
Mleko krowie ostatnio odrzucił, za to bardzo smakuje mu "kawka" - czyli kawa zbożowa z mlekiem.
Hitem też jest jajo, więc widzę, że uzupełnia sobie dietę.
Nie prowadzałam go za rączki, nie sadzałam, gdy nie umiał siedzieć.
Jest bardzo samodzielny, czasami aż za bardzo :p
 
reklama
Happymama-ja do roku tez uwazalam pozniej juz jadl z nami
Fimka moj na krowim od 8m.z ale to tez z winy nietokerancji niczego co w proszku,lacznie z mm.
Zborzowa moj mije do dzis,herbatr z mlrkiem kakao a sokow nie lubi i nigdy nie lubił,jedynie widy smakowe czasem i syrop do rozcieczania herbapolu malinowy
 
pamiętacie tekst który Dominika wkleiła? podpisuję się!
z tym proszkiem -jak ktoś ma predyspozycje- niech używa co mu służy, ale cofnijcie sie przed moja wypowiedzą na kilka postów toć to nóż w kieszeni się otwiera. Naprawdę uważam że żyjemy w takich czasach że czy kupimy proszek za 40 czy za 4 zł to jeden kij a nie wiadomo jaki skład lepszy bo produkt pod dziecko trzeba dopasować a nie wszystko z nalepką- dla alergików sie dla nich nadaje! jako alergik to piszę ;) zaznaczę NORMALNIE funkcjonujący...

moje dzieci znają parówki oraz bardzo sporadycznie mcdonalda, kupuję tylko najlepsze mięcho i eko jajka od Pani Jadzi co to szalona zbiera robaki dla kur :D dzieci jedzą słodycze ale maja wydzielane wole upiec im coś dobrego, mam wyjechane na cenę wózka :D ma być praktyczny, i mogłabym tak pisać i pisać .... luz .....wrzucać na luz - dopasowuje się wszystko pod swoje możliwości finansowe - zdrowotne, lęki schizy i mądrości życiowe :D

pewnie że forum do zadania pytania, szukania odpowiedzi ale odpowiedzi mogą być różne - jedna pisze i przejmuje sie wagą, inna złym badaniem, trzecia faje zajarała , kolejna będzie prać w orzechach, jeszcze inna w proszku, dziecko w wodzie czy w płynie wykąpane- to się dopasuje pod SWOJE myślenie! tak samo jak gadka była z chustami....aż mnie korciło coś napisać.... bo padło stwierdzenie że to głupota nosić. Ja nosiłam i trzecie będę nosić, czy to głupota? Jestem za tym by nie atakować różnych opinii ale właśnie atakować wydawanie OCEN
 
Aniab, ja mam tą drugą, supermami i sobie chwalę. Nie lubię kuleczek w środku, a ta ma włókna. Używałam też potem do łóżeczka dla młodej, bo nie lubiła takiej dużej przestrzeni jak była malutka i na wyjeździe jako zabezpieczenie, żeby mi z łóżka nie spadła. Ogólnie dla mnie super i cena w porównaniu do matherhood np. wydaje się lepsza. Taka moja opinia.

Co do reszty, to się nie wypowiadam. U nas się skończyło tak, że całą rodziną przerzuciliśmy się na dzidziusia ;)
 
o ranysiu laski jakie dramy, a to dopiero poczatek :)

najpierw cytowanie

Hej :)
Macie jakieś zwierzęta w domu?
Macie wrażenie, że one wyczuwają ciążę?

Ja mam psa i kota, ale nie zauważyłam, żadnych zmian w ich zachowaniu :-)

mam dwa koty, zero wyczuwania ciazy :)

Hmm a któraś z Was ma kiciusia? :-) jak jest z kuwetą? sprzątanie same czy Wasi partnerzy?

Jak jest maz to sprzata, jak go nie ma sprzatam ja

na 80% DZIEWCZYNKA! Jupi :-)

Gratki :)

Heromina najlepszego dla syna!

Dziekuje bardzo, impreza udana i mam dumnego 5 latka w domu :)

Okasia ja pralam w Loveli, Dzidziusiu chyba w Jelp, ale tylko dlatego, ze dostawalam wtedy mase probek, lub produktow pelnowatrosciowych, no i pierwsze dziecko,w iec tez sie troszke bardziej o wszystko martwilam. Teraz moze kupie jakis tam na probe, ale raczej najpierw wypieore w naszym i ewentualnie zmienie.

Ginke bede miala na nfz i jest to jedna z najlepszych, nie bez powodu czekam na wizyte prawie od poczatku ciazy, priv mam super wybor, ale no kaski mi szkoda, jeszcze wizyty przeboleje, ale badania i ewentualne recki nie.

U mnie koty chodza jak w zegarku, nie ma zbytniego rozpieszczania, jak hukne spokoj to jest spokoj, jak trzeba to i szmata po dupie dostana.

Waga sobie rosnie po malu, ale ja sie nie waze co chwile, bo po co. co mam przytyc to przytyje i juz :), brzuch sobie tez rosnie, widac go, ale kurcze ja tej ciazy na parwde nie przezywam, nie wiem moze jakas dziwna jestem.

Wyrazanie opinii na forum, no coz od tego ono jest, ale na poprzednim forum byla sobie pewna laska, ktora uwazala, ze ma swiete prawo wyrazac swoja opinie, ale nie rozumiala, ze nalezy to robic z szacunkiem dla innych. Ja jestem taka, ze jesli nie zgadzam sie z kims to nie wdaje sie w dyskusje, bo po co. No kurcze mam inne problemy, a kazdy robi jak uwaza i guzik innym do tego. Taka prawda. Ktoras tu zapalila czy pali, no trudno jej sprwa, jej zdrowie itp itd ja tam linczowac za nic nikogo nie mam zamiaru. Jak byl temat aborcji to sie nie wypowiedzialam, bo to moja prywatna sprawa co bym zrobila, a jesli bym chciala usunac to nie potzrebuje do tego niczyjej aprobaty. Wyznaje zasade ja sie do Ciebie nie wtracam, wiec i ty zostaw mnie w spokoju. Ja atakuje tylko jesli zostane sama zaatakowana, ale tez zalezy od sytuacji. KIedys np szwagierka wiedzac, ze jestem nie wirzaca powiedziala, ze nie wyobraza sobie z taka os siedziec w wigile przy jednym stole. Hmm, ale dlaczego? to, ze nie wierze nie znaczy, ze nie moge usiasc z wierzacymi tak? nie mam drugiej glowy itp. Tak samo szanuje czyjes poglady niekoniecznie sie z nimi zgadzajac, ale nie probuje nikogo do swoich racji przekonac.

I na koniec jutro mam wizyte na 10 rano i mam nadzieje, ze dziecie sie ujawni. Nawciagam sie chyba wszystkich slodyczy jakie mam chocbym sie miala pozygac, ale ma sie szprota ruszac :)
 
Heromina powodzenia, napisz czy słodycze pomogły to i ja wypróbuję za 3 tygodnie :) Widzę, że nasze suwaczki wskazują ten sam tydzień i dzień :) Idziemy łeb w łeb :p
 
Hej. Jade do pracy, ale juz mam dosc. Nie dam rady tak ciagnac od rana do wieczora, psdam ze zmeczenia. Jeszcze tak caly marzec musze wytrzymac. Jak sie zwolnila to powinien kogos zatrudnic, a nie, zeby kobieta w ciazy pracowala od rana do wieczora. Ja tez mam rodzine, poza tym te dojazdy 30 km w jedna strone tez sa meczace. Jeszcze dom ogarnac, zrobic pranie prasowanie, odkurzyc. Uwierzcie mi, ze wczoraj nie mialam sily umyc mlodej. Jak siadlam to koniec. Moj ja myl, ale cos tam narzekal. Jeszcze znowu pelno sniegu napadalo. Nawet pogoda nie sprzyja :-)
 
Hej kochane co do slodkiego to wiem ze dziecko sie wierci po slodkim mi gin w poprzedniej ciazy mowila ze na wizyte mam zabrac puszkę coli i jak dziec bedzie spal to mam sobie wypic i potem sie bedzie ruszac:-)
 
reklama
Asiunia dzieki :) suwaczki pewnie pod koniec i tak beda mialy mniej znaczenia, bo sie terminy poprzesuwaja hehe, ale fajnie bedzie rodzic w podobnym momencie. Po slodkim zawsze czuje ruchy, ale niestety z rana ciezko cos na sile wepchnac, bo ja z tych nie jedzacych rano, lub raczej kawa i kanapka. Zjadlam ciasto i tak hmm juz nawet cukierka nie dam rady zjesc :) Mlody idzie ze mna, nie bylo opcji, zeby zostal z mama, najwiekszy fan dzidziusia heh Tez juz by chcial wiedziec kto jest w srodku..

Basienka wspolczuje
 
Do góry